صحنه‌های بوسه در فیلم جیمز باند در هند سانسور شد

صحنه های بوسه در فیلم تازه جیمز باند در هند سانسور شده است.
 
آشوک پاندیت، یکی از اعضای هیئت سانسور هند با تایید این مطلب گفت که این تصمیم شخصیِ راهلاج نیهالانی، رئیس هیئت سانسور هند، بوده است.
 
اسپکتر، بیست و چهارمین فیلم از مجموعه جیمز باند است و دنیل کریگ، لئا سیدو، کریستف والتس، ریف فاینس و مونیکا بلوچی از بازیگران اصلی آن به شمار می روند.
 
آشوک پاندیت به بی بی سی هندی گفت: "بله، راهلاج نیهالانی از این جور کارها را می کند. چندین نمای دیگر هم با صحنه بوسه حذف شده است. شوخی به نظر می رسد. سانسور فیلم جیمز باند، شرم آور است."
آقای نیهالانی در ماه ژانویه به سمت رئیس هیئت سانسور هند منصوب شده است. پیش از او لیلا سامسون این سمت را بر عهده داشت که در پی سانسور فیلم پیامبر خدا (Messenger of God) استعفا داد. منتقدان، سانسورهای این فیلم را "دخالت و اعمال زور" دانسته بودند.
آقای نیهالانی حاضر به اظهار نظر درباره فیلم جیمز باند و تصمیمش مبنی بر سانسور این فیلم نشده است.
صحنه های بوسه در فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی همواره حذف می شوند.
با این حال، برخی از هندی‌هایی که سه هفته در انتظار اکران فیلم "اسپکتر" در کشورشان بودند، با دیدن سانسورهای فیلم، خشمگین شدند ولی خشم خود را به شیوه های خلاقانه ای ابراز کردند.
آنها هشتگ "جیمزباند پارسا" (SanskariJamesBond) را در شبکه های اجتماعی ایجاد کردند، بیکینی زنان در فیلم را فتوشاپ کردند و لباس های دنیل کریگ، شخصیت اصلی فیلم را با لباس های سنتی هندی جایگزین نمودند.
 
اسکای فال، فیلم قبلی جیمز باند، پرفروش ترین فیلم تاریخ بریتانیا بود و فروش جهانی اش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار (۷۰۵ میلیون پوند) گذشت.به نظر می‌رسد که اسپکتر بتواند به راحتی رکورد اسکای‌فال را بشکند.
 
اسپکتر (Spectre) که در زبان انگلیسی خلاصه شده عنوان "مدیریت ویژه ضدجاسوسی، تروریسم، انتقام و اخاذی" (Special Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion) است، نام یک سندیکای خیالی بین المللی خلافکاران است که در فیلم های جیمز باند در سال های دهه ۶۰ حضور داشت و پس از سال ها درگیری حقوقی سازندگان با یک تهیه کننده فیلم بر سر آن، اکنون دوباره در این فیلم وارد شده است.
 
فیلمبرداری این فیلم در چند شهر از جمله لندن، مکزیکوسیتی، رم و طنجه انجام شد و بیش از هزار نفر در ساخت آن شرکت داشته اند.
دانیل کریگ برای چهارمین بار نقش مامور ام‌‌آی ۶ را بازی می‌کند
+17
رأی دهید
-25

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.