آخر بازی کروش به من گفت VERY GOOD G.K

 عزت‌ا... پورقاز یک والیبالیست خوب و اسب‌سوار حرفه‌ای است اما همانند همشهری‌‌اش سردار آزمون سر از فوتبال درآورد.
او سربازی‌‌اش را در تیم امید پاس سپری کرد و پیش از حضور در ملوان در ایرانجوان، اتکا، نساجی و شموشک بازی می‌کرد. او برای اولین بار و در سن 27 سالگی توسط کروش به اردوی تیم‌ ملی دعوت شد و امروز مهره ثابت تیم‌ ملی است و به چنان اعتماد به نفسی دست یافته که بعد از اخراج علیرضا بیرانوند به دروازه می‌رود و کلین‌شیت می‌کند. عزت ساده و صمیمی است و افتخار می‌کند که ‌‌زاده روستای سیجوال است. پایان دیدار با گوام فرصت خوبی بود تا گپی با مدافع - دروازه‌بان تیم‌ ملی داشته باشیم. بی‌شک صحبت‌های عزت خالی از لطف نیست.
چه شد که بعد از اخراج علیرضا بیرانوند تصمیم گرفتی دروازه‌بان شوی؟
من سابقه گلری ندارم اما بعد از اخراج علیرضا بیرانوند خودم از کروش خواستم اجازه بدهد بروم توی دروازه. در بازی با ترکمنستان و گوام آخرین مدافع تیم ‌ملی بودم و احساس کردم می‌توانم در دقایق باقی مانده به خوبی از دروازه تیم ‌ملی محافظت کنم و با خط دفاعی هماهنگ باشم. لحظه‌ای که مهاجم تیم گوام پشت ضربه ایستگاهی ایستاد دوست داشتم ضربه‌‌اش در چهارچوب باشد تا شیرجه بزنم و خود را آماده این کار کرده بودم اما متأسفانه ضربه‌‌اش بیرون از چهارچوب بود.
بعد از بازی، کروش چیزی بهت نگفت؟
چرا به من گفت VERY GOOD G.K. صادقانه می‌گویم تمام این اتفاقات خوب را مدیون کروش هستم. او نشان داد نام بازیکن و رنگ‌ها برایش اهمیتی ندارد و تنها به میزان آمادگی بازیکنان توجه می‌کند. بهترین اتفاق زندگی‌ام بی‌شک حضور در اردوی تیم ‌ملی بوده و این را من از دعای پدر و مادر خوبم دارم البته در لطف خدا که جای هیچ شکی نیست.
ظاهراً در تمرینات تیم‌ ملی در پست هافبک دفاعی هم بازی کردی و حالا هم که دروازه‌بان شدی؛ می‌شوی بازیکن چند پسته؟
بله درست است. در تمرینات تیم ‌ملی در پست هافبک دفاعی هم تمرین کردم. کروش هر جا بخواهد بازی می‌کنم اما در گلری نه ادعایی دارم و نه سابقه‌ای. من به هیچ جایی نرسیده‌ام و باز هم تلاش می‌کنم. باید اینجا از بزرگ‌تر‌های تیم‌ ملی تشکر کنم؛ بزرگ‌ترهایی که در نصیحت‌هایشان داد و بیداد نیست و خودمانی و برادرانه با ما دوستی و رفاقت می‌کنند؛ به خصوص آندو و اشکان دژاگه.
از سفر خاطره‌انگیزه به گوام بگو.
گوام کشور جالبی است، مثل کارتون‌های تلویزیونی! در این کشور چیز‌هایی دیدم که خیلی عجیب بود.
می‌توانستیم گوام را با تعداد گل‌های بیشتری شکست دهیم؟
بله اما همین که گوام را با صلابت شکست دادیم خوب بود. به این دلیل که خیلی ما را اذیت کردند. آنها فکر می‌کردند با این کارها مانع موفقیت ایران می‌شوند اما ما تیم خوب و یکدستی داریم و در سخت‌ترین شرایط کنار هم هستیم.
و آینده را چطور می‌بینی؟
من اصلاً بازیکن رؤیایی نیستم. امروز از این بابت خوشحالم که کروش به من اعتماد کرد و به من بازی داد و تلاش می‌کنم که بهتر شوم. بازی با گوام تمام شد و امروز به فکر حضور خوب در اردوی تیم ملوان و بازی‌های خوب برای ملوان هستم. امیدوارم در انزلی مسئولان بیشتر ملوان را درک کنند. اینکه قرار است در آینده چه اتفاقی برای من رخ دهد نمی‌دانم اما همیشه شاکر خداوند هستم.
پورقاز در نقش مازیار
اشتباه عجیب بیرانوند در خروج از دروازه و خطا روی مهاجم گوام، تیم ‌ملی را به دردسر انداخت. کروش هر سه تعویضش را انجام داده بود و عزت‌ا... پورقاز مجبور شد جای بیرانوند را درون دروازه بگیرد. حدود یک سال قبل، مازیار زارع مقابل پرسپولیس دروازه‌بان ملوان شد و با گرفتن پنالتی و یکی، دو شوت خوب کلین‌شیت کرد! پورقاز هم‌‌تیمی زارع در ملوان، دیروز همین نقش را در تیم‌ ملی داشت. بازی یک‌طرفه تیم ‌ملی با گوام باعث شد پورقاز زیاد مجبور به واکنش نشود اما آمادگی او برای جانشینی بیرانوند نشان می‌دهد ملوانی‌ها استعداد ویژه‌ای در دروازه‌بانی دارند!
پیامکی که در اردوی تیم ملی دست به دست شد
بعد از بازی تیم ملی ایران مقابل گوام پیامکی در شبکه های مجازی منتشر شد.
 
به  گزارش خبرگزارری خبرآنلاین؛ عزت الله پورقاز مدافع ملی پوش ملوان، دربازی با گوام، ناخواسته دروازه بان شد. بعد از اخراج بیرانوند، در حالی ایران سه تعویضش را انجام داده بود، پورقاز مجبور شد لباس های سوشا مکانی را به تن کند و درون دروازه تیم ملی بایستد. او بعد از این اتفاق تبدیل به سوژه تیم ملی و حتی سوژه هواداران شد. خیلی زود جوکی درباره پورقاز و مهدی رحمتی هم ساخته شد و در شبکه های اجتماعی پیچید. اما خنده دارترین اتفاق در این بین دست به دست شدن همین جوک در اردوی تیم ملی بود. تازه بعد از این جوک بود که پورقاز بیشتر مورد توجه ملی پوش ها قرار گرفت. دیروز در فرودگاه هم بازیکنان به پورقاز شوخی می کردند و حتی می گفتند باید با دروازه بان ها بپرد.
+15
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.