روسیه ناقض مقررات مبارزه با مواد نیروزا تشخیص داده شد

وادا، سازمان مقابله با استفاده از مواد نیروزا، از روسیه به عنوان یکی از شش کشوری نام برده است که مقررات این سازمان را نقض کرده اند.
 
روسیه، آرژانتین، اوکراین، بولیوی، آندورا و اسرائیل کشورهای "ناقض مقررات" تشخیص داده شدند.
برزیل، بلژیک، فرانسه، یونان، مکزیک و اسپانیا در فهرست کشورهای "تحت نظر" قرار گرفته اند و باید شرایط سختی را تا مارس ۲۰۱۶ مراعات کنند وگرنه با مجازات مشابه مواجه خواهند شد.
 
در همین حال به کنیا دستور داده شد در مورد مقررات خود برای نظارت بر استفاده از مواد نیروزا توضیح دهد یا در فهرست کشورهای تحت نظارت قرار گیرد.
 
وادا گفت که اگر پاسخ کنیا "غیررضایتبخش" باشد ممکن است با تحریم روبرو شود. در حال حاضر ۱۵ کنیایی به خاطر دوپینگ از سوی نهاد حاکم بر دو و میدانی، آی ای ای اف، محروم شده اند.
 
این سازمان گفت که کشورهای ناقض مقررات به طور کامل به درخواستش برای اطلاعات پاسخ نداده اند. آرژانتین و بولیوی از آزمایش های بدون اعتبار استفاده کرده اند که ناقض مقررات است. آندورا و اسرائیل هم مقررات مناسب را برقرار نکرده اند.
 
آزمایش مواد نیروزا به روی ورزشکاران این کشورها ادامه خواهد یافت اما به طور مستقل خواهد بود و هزینه آن را همین کشورها می پردازند؛ این تا زمانی است که این شش کشور برنامه های کارامد ضددوپینگ را به اجرا بگذارند.
 
ورزشکاران دو و میدانی روسیه به دنبال رسوایی‌های اخیر دوپینگ از شرکت در مسابقات بین‌المللی، از جمله بازی‌های المپیک، به طور موقت محروم شدند.
 
این تصمیم پس از آن بود که یک کمیسیون مستقل وادا روسیه را "به حمایت دولتی از دوپینگ" متهم کرد.
رئیس آزمایشگاه مواد نیروزای روسیه متهم شده بود که بیش از ۱۴۰۰ نمونه خون و ادرار ورزشکاران را نابود کرده است. این مقام کناره گیری کرده و مجوز این آزمایشگاه معلق شده است.
+22
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.