واکنش مقام نیروی انتظامی به احتمال حمله حکومت اسلامی در ایران

حسین اشتریدر تازه‌ترین واکنش به گفته‌های وزیر خارجه عراق مبنی بر احتمال حمله گروه حکومت اسلامی یا داعش در ایران، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت که دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی «آمادگی برخورد کامل» با هر اقدام احتمالی را دارند.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، حسین اشتری،‌ فرمانده پلیس ایران، روز سه‌شنبه، ۲۶ آبان، همچنین در واکنش به فعالیت شبکه تلگرام فارسی گروه داعش گفت که نیروی انتظامی گردانندگان این شبکه را «شناسایی» و با آنها «قاطعانه» برخورد خواهد کرد.
 
ابراهیم الجعفری، وزیر خارجه عراق، روز شنبه، ۲۳ آبان، گفته بود که سرویس اطلاعاتی کشورش به اطلاعاتی دست یافته حاکی از این که فرانسه، ایالات متحده، و ایران در میان کشورهایی هستند که تروریست‌ها قصد دارند هدف حملات تازه قرار دهند.
 
در همین حال محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران، روز یک‌شنبه، ۲۴ آبان، اعلام کرده بود که حملات تروریستی در پاریس «هشدار جدی» به ایران هم «می‌باشد که باید مورد توجه کارشناسی قرار گیرد».
فرمانده نیروی انتظامی در واکنش به پیش‌بینی مقام عراقی تاکید کرد که «وضعیت امنیتی خوبی در کشور وجود دارد و دستگاه‌های امنیتی آمادگی برخورد قاطع با هر نوع تحرکی را دارند».
 
وی همچنین گفت که ماموران نیروی انتظامی آماده برگزاری مراسم اربعین و سفر شهروندان ایرانی به آرامگاه امامان شیعه در عراق هستند.
 
همزمان با برگزاری مراسم اربعین در سال گذشته نیز مقامات امنیتی و انتظامی ایران و همچنین فرماندهان سپاه پاسداران از آمادگی برای برخورد با حملات احتمالی گروه داعش خبر داده بودند.
 
فرمانده نیروی انتظامی ایران روز سه‌شنبه همچنین در پاسخ به سوالی درباره فعالیت گروه داعش در تلگرام فارسی تاکید کرد که نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی «درباره تهدیدات حوزه فضای مجازی اشراف خوبی دارند، خصوصا در مورد گروه‌های تروریستی که می‌خواهند امنیت مردم را به خطر بیندازند این اشرافیت در سطح بالایی وجود دارد».
 
وی اضافه کرد: «البته ممکن است برخی از گردانندگان این شبکه‌ها در خارج از کشور و برخی نیز در داخل باشند، اما پلیس این افراد را شناسایی کرده و در مرحله اول اقدام به توجیه آنان می‌کند و اگر این افراد عامدانه یا از روی وابستگی دست به ایجاد چنین شبکه‌هایی زده باشند پلیس قاطعانه با آنان برخورد خواهد کرد.»
 
در هفته‌های گذشته برخی از شبکه‌های تلگرامی در ایران از به راه افتادن یک شبکه تلگرام به زبان فارسی متعلق به گروه حکومت اسلامی یا داعش خبر داده‌اند.
+26
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  ایران زاد - هامبورگ، آلمان

  بهر حال این گروه ها بی عاطفه و این گروههای از هر لحاظ بی احساس که ساخته و پرداخته دست قدرت های بزرگ جهانی هستند بر نامه هائی را برای کشور مظلوم ما تدارک دیده اند و امیدوارم فقط با دقت و توجه کامل مامورین امنیتی و نظامی کشور مانع از انجام ان هرج و مرجی بشوند که در کشور عراق بوجود امده. خوب دقت کنیم خواهیم دید که عراق دارای ارتش و نیرو های امنیتی است اما نظامیان ان کشور مانند یک مقوای بی خاصیت نشسته و شاهد همه گونه جنایات توسط این گروه در خاک عراق هستند. امیدوارم کشور ما به مصیبت عراق دچار نشود. عجب گرفتاری شده اند ملت از دست ساخت های قدرت های بزرگ و با نام اسلام ناب محمدی
  5
  35
  ‌چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  اگر هم جانوران داعشی به مملکت بزنند باعث و بانی آن خود حکومت تروریست پرور و ضد ایرانی اسلامیست که با دخالت های بیجا انگشت به داخل لانه سوسکهای حمام پسر کرده است! عربها هیچوقت نخواهند پذیرفت که فارس ها بالا دست باشند! نمونه آن مرگ تقریباً پنجاه پاسدار ارزشی در عرض چند ماه و شاید یکسال! تحقیقات جدیدتر نشان میدهد که نیروهای اسد به احتمال زیاد تحمل در رأس بودن و هدایت نیروهای خود توسط به اصطلاح پاسداران ایرانی را ندارند و در واقع دست به ترور سربازان امام زمان زده اند! حکومت منفور آخوندی چه از طرف مردم داخل ایران و چه از طرف کشورهای جهان باید ابتدا تکلیف خود را با مردم ایران روشن کند! همگی شاهد بودیم که سال قبل چطور چند سرباز ایرانی در مرز در داخل چادر با کمترین امکانات مانند مرغان پرو بال بسته به گروگان گرفته شدند! گمان نمیکنم امروز شرایط مرزداران ما بهتر از دیروز باشد! در شرایطی که رژیم شارلاتان اسلامی تا دل و روده خود را برای مردم داخل به انواع توپ و تفنگ مجهز کرده است و مردم ایران را دشمن خود میداند و زنان و دختران و جوانان ما را به انواع بدبختی و اعتیاد وفحشا بیکاری دچ
  12
  21
  ‌چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  اقای مقام دار نیروی انتظامی . این صحبت هات .یاد نره . خواهیم دید ...
  21
  17
  ‌چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  دچار کرده است، روزنامه نگاران را مدام بازخواست و درخواست و زندانی و آزاد میکند! هیچگونه ارزشی برای جان ایرانی قائل نیست، هیچگونه سرمایه گذاری سالم و درستی در اقتصاد، بهداشت، آموزش و پرورش و جاده و جنگل و محیط زیست نمی نماید! حلال مشکلات را در در آوردن چشم میداند و شاید بریدن گوش! فقروگداورپری را خواسته گسترش میدهد! اعدام را به فرزندان دبستانی و راهنمایی آموزش میدهد! طبیعت کشی و حیوان کشی را باعث میشود و صد البته با وجود ایرانیان به ظاهر خوش نشین در روده اروپا که از این وحشیگری و قرون وسطائی گری چشم درآوردن و گوش بریدن حکومت فاسد آخوندی بی شرمانه حمایت میکنند و از دوستان خود ستاره دریافت میکنند! نه مردم ایران پیروز آینده خواهند بود و نه حکومت متحجر خامنه ای بیمار!
  8
  10
  ‌چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  koros_nl - امستردام، هلند
  [::ایران بر باد رفته - برلین، آلمان::]. فعلا که عربها زیرمونان
  4
  14
  ‌چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  خود شما صد برابر از این بی شرفها ی داعشی بدترین همین امروز روحانی در پی دستور خامنه ای دستور داد اردوهای مختلط دختران وپسران دانشجو لغو شود
  8
  18
  ‌چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  خود مردم باید شدیدا مواظب خودشان باشند,از رفت و آمد بی مورد به نقاط شلوغ,مانند بازار,استادیومهای ورزشی,مرکزخرید,سینماها,وهرجای پرازدحام,خوداری کنند.اینهم یکی از غلط کاریهای رژیم ایده لوژی مزخرف اسلامیست.یکی از نقاط خطر,متروها هستند.امیدوارم ازاین مرحله هم ما هم سایر مردم دنیا جان سالمی بدر ببریم
  2
  13
  ‌چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.