قاتل عمو، پای چوبه‌دار

حکم قصاص پسر جوان که در جدال بر سر دستگاه بدنسازی، عمویش را کشته و پسرعمو و زن عمویش را زخمی کرده بود، در دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و او در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.

بامداد ششم دی سال 91، ماموران کلانتری 130 نازی‌آباد تهران مطلع شدند که مرد 50 ساله‌ای به نام نجات در خانه‌اش در یاخچی‌آباد با برادرزاده 31 ساله‌اش قاسم درگیر شده و با ضربه‌های چاقو از پا درآمده است. با اعلام این خبر، پلیس به قربانگاه رفت و رسیدگی به ماجرا آغاز شد. شواهد نشان می‌داد قاسم پس از درگیری با پسرعمو و زن عمویش و زخمی کردن آنها، به جان عمویش افتاده و پس از کشتن او گریخته است.

فرهاد، پسرعموی قاسم به پلیس گفت: «پس از مرگ پدربزرگم، پدر و عمویم در خانه موروثی زندگی می‌کردند. قاسم با من و پدرم، سر ناسازگاری داشت. پسرعمویم می‌خواست پارکینگ ساختمان را به باشگاه بدنسازی تبدیل کند، اما چون من و پدرم با او مخالفت می‌کردیم کینه ما را به دل گرفته بود.»
معصومه مادر فرهاد نیز گفت: «در خانه‌ام نشسته بودم که ناگهان قاسم به من و پسرم حمله کرد. قاسم مقابل چشمان من و پسرم، شوهرم را با چاقو کشت.»
 بازداشت متهم فراری قبل از شرکت در جشن تولد
پلیس در شاخه دیگری از تحقیق میدانی به رابطه پنهانی قاسم با یک زن جوان پی برد و محل زندگی او در اطراف بزرگراه اشرفی اصفهانی را به‌طور نامحسوس زیرنظر گرفت. به این ترتیب، هفدهم بهمن 91 قاسم هنگام ورود به جشن تولد زن مورد علاقه‌اش غافلگیر و دستگیر شد.
این مرد 31 ساله به چاقوکشی خونین اعتراف کرد و جزئیات درگیری را شرح داد.
 متهم در دادگاه
این پسر در حالی پای میز محاکمه ایستاد که فرزندان نجات برای قاتل پدرشان حکم قصاص خواستند.
نوبت دفاع قاسم که رسید، گفت: «می‌خواستم پارکینگ ساختمان موروثی را به باشگاه بدنسازی تبدیل کنم، اما عمو و پسرعمویم مخالف بودند. یک روز عمو و پسرعمویم به پارکینگ رفتند و همه دستگاه‌های بدنسازی را شکستند. آنها می‌خواستند مجبورم کنند دستگاه‌های بدنسازی را از پارکینگ خارج کنم که زیر بار نرفتم.» او ادامه داد: «من حسابی از رفتار آنها ناراحت بودم و می‌خواستم کارشان را تلافی کنم. فکر این ماجرا رهایم نمی‌کرد تا اینکه صبح ششم دی وقتی می‌خواستم به محل کارم بروم در راه پله‌ها با فرهاد روبه‌رو شدم. ناگهان پسرعمویم به رویم چاقو کشید و حمله کرد. در حالی که با هم گلاویز بودیم عمو و زن‌عمویم سر رسیدند و از پسرشان حمایت کردند. در همان گیر و دار، چاقو را از دست پسرعمویم گرفتم و یک ضربه به دستش زدم. قصد قتل نداشتم. نمی‌دانم چطور شد که چاقو به شکم عمویم فرورفت.»
 قصاص، سکانس پایانی جنایت خانوادگی
در پایان جلسه، هیات قضایی وارد شور شد و با توجه به مدرک‌های موجود در پرونده قاسم را به قصاص و پرداخت دیه به‌خاطر جراحات وارد شده به پسر عمو و زن‌عمویش محکوم کرد. این حکم در شعبه 16 دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت و مهر تایید خورد. به این ترتیب قاسم در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.
+8
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  londonlondon - لندن، انگلستان
  و با گذشت زن عمو و پسرش و با گرفتن دیه قاتل از اعدام رهایی پیدا کرد و به آغوش خانواده برگشت
  3
  5
  شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.