بازداشت عامل جنایت چهارشنبه‌سوری

فرهیختگان: پسری 18 ساله که شب چهارشنبه‌سوری پارسال در یک بوستان در شهرک غرب دست به جنایت و قتل زده و دوستانش را مجبور کرده بود تا سکوت کنند و او را لو ندهند، با گذشت کمتر از یک سال بازداشت شد.

ساعت 23 بیست‌و‌هفتم اسفند پارسال از طریق بیمارستان بهمن مرگ مشکوک جوانی 20 ساله به علت اصابت چاقو به ناحیه قفسه سینه‌اش، به کلانتری 134 شهرک قدس اعلام شد. در بررسی‌های اولیه از دوستان مقتول مشخص شد که او «مصطفی» نام دارد و تبعه افغانستان است. بررسی‌ها نشان می‌داد او به همراه دوستانش به پارکی در خیابان علامه جنوبی رفته که در آنجا با چند جوان ناشناس درگیر شده و مورد اصابت چاقو قرار گرفته است و ضاربان نیز گریخته‌اند.

به‌دنبال این جنایت، تحقیق از دوستان قربانی آغاز شد و آنها اظهارات مشابهی بیان کردند و گفتند برای شرکت در مراسم چهارشنبه‌سوری به پارک رفته بودیم که در آنجا چند جوان با ما درگیر شدند. در مسیر تحقیقات از دوستان قربانی مطالبی بیان شد که گره از این پرونده را باز کرد.

 دوستان مقتول گفتند یکی از شرکت‌کنندگان در درگیری به‌نام عارف 18 ساله دعوا را شروع کرده بود.
 به این ترتیب عارف بازداشت شد و به ماموران گفت: «دو برادر را به ‌نام‌های محمد و میعاد 17 ساله که ساکن منطقه سعادت‌آباد هستند می‌شناسد که در دعوا شرکت داشتند.»

محمد و میعاد چهارم خرداد امسال دستگیر شدند و به مشارکت در درگیری اعتراف کردند. آنها همچنین دو نفر از دوستان‌شان به ‌نام‌های امین و میثم 17 ساله را نیز معرفی کردند، اما ادعا کردند عامل جنایت پسری ناشناس بوده است.

 با دستگیری متهمان که همگی زیر 18 سال دارند، پرونده به شعبه چهارم بازپرسی دادسرای 29 تهران ارجاع داده شد.

تحقیقات ادامه داشت تا اینکه سرانجام چهار متهم به‌ناچار لب به اعتراف گشودند و دوست 18 ساله‌شان به نام مصطفی را به‌عنوان عامل جنایت معرفی کردند. آنها گفتند با هم تبانی کرده بودند تا در صورت دستگیری از سوی پلیس به هیچ‌عنوان مصطفی را معرفی نکنند.

با افشای این ماجرا، روشن شد مصطفی مدتی قبل به اتهام حمل مواد مخدر دستگیر شده است. او بیست‌وششم آبان به اداره آگاهی فراخوانده شد و به قتل اعتراف کرد.

متهم در تشریح جزئیات ماجرا گفت: «آن شب یکی از دوستانم به نام میثم به من و سایر بچه‌ها مراجعه کرد و گفت که مدتی است با چند جوان افغان درگیر شده و حالا آنها در پارک هستند. چهار نفری، به پارک رفتیم؛ میثم یکی از پسران افغانی به نام عارف را صدا زد و او پیش ما آمد، درگیری لفظی میان عارف و میثم شروع شد و دقایقی بعد دعوا بالا گرفت. مقتول با چاقویی که در دست داشت به سمت من حمله کرد و من هم چاقوی خودم را از جیبم درآوردم و به قفسه سینه‌اش زدم. همان موقع از ترس فرار کردم و از دوستانم خواستم تا به پلیس بگویند قتل توسط فردی ناشناس صورت گرفته است.»

آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در این باره گفت: «همه شرکت‌کنندگان در نزاع بازداشت شده‌اند و تحقیق از آنها ادامه دارد.»
+10
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.