مدیر کل اتباع خارجی ایرانشهر توسط سپاه بازداشت شد

محمد مرزیهمحمد مرزیه، دادستان عمومی و انقلاب سیستان و بلوجستان روز دوشنبه ۲۵ آبان گفته است که مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی شهرستان ایرانشهر، توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شده است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، محمد مرزیه گفته است:« مدیر اتباع شهرستان ایرانشهر توسط سازمان اطلاعات سپاه استان سیستان و بلوچستان دستگیر شده است.»
 
وی در خصوص اتهام این مقام وزارت کشور گفته است: «مدیر اتباع ایرانشهر در قبال صدور مجوز برای اتباع بیگانه وجه مطالبه می‌نموده و پرونده وی در مرحله تحقیقات و در حال پیگیری است.»
اداره اتباع خارجی از زیر مجموعه های وزارت کشور  محسوب می شود.
 
در حالی محمد مرزیه٬ خبر بازداشت مدیرکل اتباع خارجی شهرستان ایرانشهر را مطرح کرده که وی روز گذشته نیز از بازداشت قائم مقام منطقه آزاد تجاری صنعتی «چابهار» و پنج نفر دیگر به اتهام «اختلاس» خبر داده بود.
 
به گزارش سایت رسمی دادستانی سیستان و بلوچستان این افراد هفته گذشته با «هماهنگی مقامات قضایی» بازداشت شده اند.
 
آقای مرزیه اتهام بازداشت شدگان را «اختلاس»، «ارتشاء» و «زمین خواری» عنوان کرده و افزوده پرونده این افراد در حال «جمع بندی کامل» است.
 
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان اظهار نظر بیشتر در این مورد را به روزهای آینده موکول کرده است.
تیر ماه امسال نیز دادستان زاهدان از بازداشت مدیر کل گمرک چابهار به اتهام «اختلاس»، «رشوه» و «قاچاق کالا» خبر داده و گفته بود پلیس نیز در بخشی از این تخلف‌ها نقش داشته است.
 
وی افزوده بود «متهم اصلی پرونده گمرک چابهار مدیرکل گمرک آن حوزه است که بعد از شش ماه بازداشت موقت در یک مقطع و دو ماه بازداشت موقت در مقطع دیگر٬ با قرار وثیقه سنگینی آزاد شده است.»
 
محمد مرزیه همچنین از شناسایی و توقیف همه اموال این متهم خبر داده و گفته بود: «در این پرونده یک نفر دیگر به عنوان متهم وجود دارد که بعد از تکمیل مستندات وی نیز دستگیر خواهد شد.»
 
اعلام خبر بازداشت شش نفر در رابطه با پرونده فساد مالی چابهار در شرایطی صورت گرفته که مسئولان محلی از بازداشت شش عضو شورای شهر «مرند» در استان آذربایجان شرقی خبر دادهاند.
 
در پرونده «فساد مالی» شهرداری «مرند» آنطور که رسانه‌ها اعلام کرده اند تاکنون ۲۰ نفر بازداشت شده اند.
 
خبرگزاریهای ایران روز دوشنبه (۲۵ آبان) نیز از بازداشت دو عضو شهر «ایذه» در استان خوزستان خبر داده‌اند.
 
ایرنا و خبرگزاری فارس نوشته اند که اتهام این افراد اعلام نشده و پرونده آن‌ها از سوی مراجع قضایی در حال پیگیری است.
 
فساد در جمهوری اسلامی آنطور که برخی نمایندگان مجلس گفته اند «سیستماتیک» شده و برخی از نهادهای نظارتی هم به نسبتی دچار آن شده اند.
+55
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  ببرکت امام زمان کشورش همه دزد و رشوه خوار و قاچاقچی.ای پدر این مذهب بسوزد
  2
  7
  ‌چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  ایران زاد - هامبورگ، آلمان
  گر حکم شود که مست گیرنددر شهر هر انچه هست گیرند دوستی که انسان بسیار والائی است و هنوز پس از گذشت 37 سال از انقلاب رفتار و کردار و برداشت تفکر اریا مهری دارد.وفردی بسیار صادق و صمیمی و فارغ از هر گونه دغل بازی های مرسوم امروز ایران است تعریف میکرد که بمناسبت انقلاب شکوهمند 57 بسیاری از امکانات شخصی من را افراد ومفت خور ها چپو نموده بودند که بهر طریق ممکن قسمتی از ان را باز پس گرفتم و در صدد هستم بر روی امکانات شخصی خود ساخت و سازی را بوجود بیاورم و ضمن پرداخت کلیه عوارض متعلقه و دادن پول مفت به بسیاری از افراد که ادعاهای ان چنانی با یک من ریش پشم داشته ودارند.یکی از همین مفت خور ها علنا و بصورت واضع چشم در چشم نکاه می کند و میگوید که اگر میخواهی کار تو انجام شود50 در صد انرا باید بین ما تقسیم کنی و یا بعنوان ظاهرا کلاه شرعی بنام خمس بدهی تا این کار های تو انجام شود. دوستم میگفت گفتم که ای اقا اگر از مال من علاوه بر این همه عوارض و مالیات که پرداخت کردم خمس هم اگر محاسبه شود یک پنجم است چرا شما نصف مال من را می خواهید گفت این قانون مال 1400 سال قبل بوده حالا همه چیز گران شده
  1
  0
  ‌چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.