بازداشت گسترده و پلمپ اماکن کسب بهاییان + عکس

ایران وایر , کیان ثابتی
صبح روز یک شنبه 24 آبان ماه، ماموران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در یک عملیات گسترده و هم زمان، 20 شهروند بهایی را در شهرهای تهران، اصفهان و مشهد بازداشت کردند.
 
بر اساس این گزارش، «هلیا مشتاق»، «نگار باقری طاری»، «صهبا فرنوش»، «نوا منجذب»، «یاور حقیقت» و «نوید اقدسی» در تهران، «یگانه آگاهی»، «ادیب جانمیان»، «کیوان نیک آیین»، «پروین نیک آیین»، «وحید کرمی»، »عرشیا روحانی» و «زرین آقابابایی» در اصفهان و «نیکا پاکزادان»، «فرانه دانشگری»، «ساناز اسحاقی»، «نغمه ذبیحیان» و «نکیسا حاجی پور» در مشهد  بازداشت شده اند.
 
نکیسا حاجی پور را غروب روز یک شنبه در ایستگاه راه آهن مشهد بازداشت کرده اند. یک منبع آگاه به «ایران‎وایر» گفت که ماموران وزارت اطلاعات در همان روز با در اختیار داشتن حکم بازداشت، به منزل وی می روند که خانواده اش می گویند دخترشان برای مسافرت به ایستگاه راه آهن رفته است. پس از آن، ماموران به ایستگاه رفته و نکیسا حاجی پور را پیش از سوار شدن به قطار دستگیر می کنند. سایر افراد توسط وزارت اطلاعات در منزل خود بازداشت شده اند.
 
سحاب روحانی و متین جانمیان، دو نفر از بهاییان اصفهان پس از چند ساعت بازداشت، در شامگاه یک شنبه آزاد شدند.
 
تا این زمان، اتهام و دلیل بازداشت این شهروندان بهایی نامشخص است و خانواده های آن ها از محل نگه‌داری متهمان اطلاع چندانی ندارند. احتمال می رود بازداشت شدگان در بازداشتگاه های وزارت اطلاعات در هر شهر نگه‎داری می شوند.
 
در بین این افراد، نوید اقدسی، پسرعمه «عطاءالله رضوانی» هم قرار دارد. رضوانی دو سال پیش در بندرعباس به قتل رسید. طی دو سالی که از قتل عطاءالله رضوانی گذشته، نوید تنها عضو شناخته شده خانواده رضوانی بوده که فعالیت مستمری در پی گیری پرونده مقتول داشته و با رسانه ها مصاحبه کرده است. او به همین دلیل، چندین دفعه مورد تهدید قرار گرفت که از جمله می توان به دو دفعه شعارنویسی بر دیوار منزل مسکونی اش در ماه های گذشته اشاره کرد.
 
 از سوی دیگر، در همین روز اداره اماکن استان مازندران 23 محل کسب بهاییان را تحت هدایت وزارت اطلاعات در این استان پلمپ و تعطیل کرد. یک منبع آگاه در این مورد به «ایران‌وایر» گفت طبق اعتقادات آیین بهایی، 9 روز از سال به عنوان تعطیلات مذهبی شناخته می شوند و بهاییان در هر کجای دنیا که ساکن باشند، مجاز به کسب و کار در این روزها نیستند.
 
روز شنبه 23 آبان ماه، مقارن با یکی از ایام تعطیل بهایی بود که باز نکردن مغازه ها در این روز بهانه ای شد تا محل کسب آن ها در شهرهای ساری، قائم شهر، تنکابن و بابلسر پلمپ شوند.
 
 عملیات منظم و هم زمان برای بازداشت شهروندان بهایی و تعطیل کردن اماکن کسب آن ها در صبح روز یک شنبه 24 آبان ماه این ظن را تقویت می کند که این اقدامات با برنامه ریزی از پیش تعیین شده توسط وزارت اطلاعات دولت حسن روحانی انجام شده است.
 
 اما 23 محل کسب شهروندان بهایی در استان مازندران در حالی تعطیل شد که دو روز قبل کلیه اماکن کسب بهاییان در رفسنجان پلمپ شده بود. به جز شهر بابلسر، همه این اماکن کسب بدون اطلاع و حضور صاحبان آن ها پلمپ شده اند.
 
بر اساس این گزارش، محل کار «ذکرالله رحیمیان»، «فرید علوی»، «بهزاد ذبیحی» و «بزرگمهر حر» (عینک فروشی)، «احسان الله سنایی» ( لوازم آرایشی)، «آرامش ظهوری» و «هوشمند گلی» (پوشاک) در ساری تعطیل شده است.

در قائم شهر، محل کار «نیما میری» و «چنگیز درخشانیان»(لوازم بهداشتی و آرایشی)، «بیژن نوع خواه» (اسباب بازی فروشی)، «ذکرالله بابایی»(خواروبار فروشی)، «سهیل حق دوست» و «زهرا گلابیان»(عینک فروشی)، «فرزاد ثابتی» (آپاراتی) و «شاهین سنایی» (فتوکپی) پلمپ شده است.
 
ماموران وزارت اطلاعات هم چنین در سلمان شهرِ تنکابن، محل کار «امید قادری»(پخش کننده دزدگیر)، «فرهاد تقی پور» و «میشل و آرمین اسماعیل پور» (فروشنده و نصاب کولر) و «روح الله ایقانی» (تعمیرکار یخچال) را پلمپ کرده اند.
 
در بابلسر محل کسب و کار «میثاق لقایی» (فروشنده لوازم موسیقی)، «ناصر میرمحمدی»(عکاسی) و «برزو رفعتی»(اسباب بازی فروشی) پلمپ شده است.
ادیب جانمیانعرشیا روحانیفرانه دانشگریکیوان نیک آییناسباب بازی فروشی٬ محل کسب بیژن نوع خواهآپاراتی٬ محل کسب فرزاد ثابتیلوازم بهداشتی و آرایشی٬ محل کسب نیما میرینغمه ذبیحیاننکیسا حاجی پورنویدنگار باقرینیکا پاکزادانپروین نیک آیینصهبا فرنوشساناز اسحاقیوحید کرمییاور حقیقتیگانه آگاهیزرین آقابابایی
+146
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  کیوان م - تهران، ایران

  آیا این بهائیان انسان نیستن؟؟؟ حق زندگی‌ کردن ندارن؟؟؟ چون دین تجاوز،غارت،کشتار رو نپذیرفتن باید از همه امکانات زندگی‌ محروم باشن؟؟؟!!!یک مشت زورگو و قلدرو چاقوکش و عربده کش شدن همه کاره تو ایران و هر جنایتی رو به راحتی‌ بدون اینکه احساس ناراحتی‌ کنن انجام میدن ،ولی‌ همین‌جوری نمیمونه ورق هم بر میگرده .
  23
  137
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  united-iran - ملبورن، استرالیا

  بعد محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر رژیم میفرمایند ما اصلا و ابدا هیچ گونه موردی در نقص حقوق بشر در کشور نداریم و تمامی گزراشهای احمد شهید در مورد نقض حقوق بشر در ایران پوچ و حرف مفت است. جمهوری اسلامی و حقوق بشر!!! عجب!!
  8
  86
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  greatpersian1 - وین، اتریش

  وقتی‌ که دولت در مبارزه با فساد به دیوار می‌خورد، زنان و دیگر اقلیت‌ها باید با بحران سازی سر مردم را باید مشغول کنند.
  8
  43
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  بعد به داعش میگن با ایزدی‌ها رفتارِ قی‌ انسانی‌ میکنند !!! مرگ بر دینِ وحشی‌ها و حیله‌گر‌ها . مرگ بر دینِ دروغ و اختلاس و دزدی. مرگ بر دینِ شمشیر بازی و شهوترانی.
  11
  67
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  در دین اسلام عقب گرا جائی برای ازادی مذهب و بیان وجود نداره و جالب اینه که یه سری ادم نادان و بی مطالعه میان از هر دری استفاده می کنن تا این دین بی محتوارو ماله کشی کنن و سرنوشت خودشونو می دن دست امامان مرده و کتاب پر از تناقض. سرنوشت مسلمانان هیچ وقت بهتر نمی شه چون اصولا از نیروی عقل استفاده ای نمی کنن.
  6
  47
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه

  دولت تدبیر و امید داره کم کم همه رو ناا امید میکنه ! امیدوارم که بر چسب جاسوسی به این شهر وندان نزنند که جوک سال خواهد شد، این دستگیری‌ها توسط یک جناح از حکومت انجام میشود که با گردن کلفتی‌ قصد ایجاد ارعاب در مردم دارند.
  15
  48
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران مظلوم - سوست، هلند
  عیبی نداره هر چه کند او کند ما چه توانیم کرد
  8
  24
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  قبل از عنقلاب شکوهمند اسلامی چپی‌ آیا چنین کار شرم آوری بود؟؟؟؟نه جلوی توده‌ یی‌ها مجاهدین و ملی‌ منقلیها را گرفته بودند که تعدادی از آنها در ترور خارجی‌ها دست داشتند....بازبیأید ۱۰۰ تا ۱۰۰ تا منفی‌ دهید که کسی‌ حقیقت را نداند..مرگ بر خدا و دینتان
  48
  50
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  abikaka57 - اواگدوگو، بورکینوفاسو

  امان از نادانی و جهل
  3
  50
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  از زمانی که بهائیت در ایران بوجود امد انواع و اقسام تهمت های دروغین به این مردم نسبت داده شد از جاسوسی برای روسیه و انگلیس و فرانسه تا ارتباط با شورشیان بالکان و یونانی ها و اسرائیل . این قشر در دوران قاجار وحشیانه سرکوب شدند و در دوران پهلوی سرکوب آنها آرامتر بود ولی باز هم وجود داشت ( بگویید نه تا با ویکی پدیا در خدمتتان باشم ) و در حکومت اسلامی هم که اصلا از روز اول بنای دشمنی با این مذهب گذاشته شد بلاخره امیدوارم این ظلم 150 ساله به این مردم روزی به پایان برسد و این فقط در گروی یک حکومت سکولار خواهد بود
  16
  39
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه

  من یه سوال دارم از مسئولین و همینطور طرفداران این نظام پر برکت اسلامی ! بهائیان که حق استخدام در ادارات دولتی را ندارند، خوب اگه کسب و کار خصوصی هم نداشته باشند، مخارج زندگی‌ رو از کجا باید تهیه کنند !؟ بینازم به این عدالت اسلامی !!
  17
  52
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  البته این عکسا و اون مغازه ها دلیل بر بهایی بودنشون نمی شه اما در هر صورت اونی که می گه اسلام فلان است چطوره وقت به این بهایی ها که اوناهم مدعی مسلمونی هستند بعضی دلسوزی می کنند ؟؟؟ دوستان عزیز سر ته همه اینا یه کرباسن اونا سر پیازن اینام ته پیاز ، هرچی سرشونم بیاد حقشون اگر از اینا حمایت کنید پس باید از اونام دفاع کنید همون بهتر بزنن پدر هم رو در بیارن
  42
  7
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا::]. بهائیان مدعی مسلمانی نیستند، بد جوری داری خلاف میگی‌ عزیز خواهر !
  18
  32
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران

  خوش به حالتون کاش من جا شما بودم میرفتم کانادا
  30
  3
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  CanIR1393 - کانادا، کانادا

  [::کیوان م - تهران، ایران::]. بهاییت دین جاسوسی و استماری ساخت انگلیس هستش به اینا نباید رحم کرد تو کانادا نمی دونید چه دروغ هایی رو در مورد ایران می سازند و کارشون زجردادن ایرانی ها هستش تو دانشگاه های کانادا براشون جاسوسی می کنند و دانشجوهای ایرانی رو لو می دهند از اینا دوری کنید . یکیشون که شاگرد یه مکانیکی تو اتاوا شده بود هی پشت سر من به صاحب اونجا دروغ می گفت و میخاست من ماشینمو بهش به 80 دلار بفروشم اینا تو کانادا اطلاعات تمام ایرانی ها رو گیر میارن و به دوستان یهودی شون که فکر می کنند طرف کانادایی اصل هستش می گن خیلی از دانشجویان ایرانی رو میشناسم که از کلاساشون همین طوری مردود شدند یا وامشون قطع شده. اینا اگه نمی خوان دین شون رو ول کنند باید اعدام بشند و الا داخل کشور اینا دروازه های شهر رو باز خواهند کردو خارج از کشور زمینه رو برا تحریم و منفور جلوه دادن ایران فراهم خواهند کرد.
  32
  295
  ‌چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  CanIR1393 - کانادا، کانادا

  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. ببخشید ها شماها عین داعش شورش کرده بودید بعدش امیر کبیر رو شما کشتید. شماها داعش اون زمان هستید که با هوشیاری ایرانی ها خنثی شدید.
  23
  246
  ‌چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  farbod_usa - آمریکا، ایالات متحده امریکا
  بار اولشون نیست . بإرها و بارها بهاییان رو أذیت و إعدام کردند ، الان فقط این دفعه تعداد زیادى محل کسب و کارشون هم همزمان پلمپ کردن.باز دم بهایى ها گرم که صداشون درنمیاد و شروع به ایجاد و اختلاف و جنگ مذهبى نمیکنند، چون فقط اونا معتقدن که دین براى ایجاد صلح و اتحاد بین همه مردم دنیا اومده نه براىایجاد تفرقه و ظلم و جنگ .
  3
  19
  ‌چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۴:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::CanIR1393 - کانادا، کانادا::]. عزیز برادر، شما هم دروغ نوشتی‌ و هم تهمت ناروا به بهائیان زدی، امیدوارم که بدونی که اینها چه مجازاتی در دین حنیف شما داره ! آخه برادر من در دنیای غرب، اونهم در قرن ۲۱ و با این‌همه وسایل ارتباط جمعی‌، چه جور اطلاعاتی میشه در محیط یک دانشگاه علیه کسی پیدا کرد ؟ یهودی‌ها تو کانادا چه کاره‌ هستند که احتیاج به اطلاعات یک دانشجوی ایرانی‌ داشته باشند ! اصلا اون دانشجوی ایرانی‌ کی‌ هست که اینقدر مهم باشه !؟ در خاتمه آئین بهائی ساخت کشور بیگانه نیست ، برو قران رو بخون، سوره سجده ایه ۴، سوره اعراف ایه ۳۴، ۳۵، ۳۶ میفهمی این آئین از کجا آمده.
  41
  27
  ‌چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::CanIR1393 - کانادا، کانادا::]. نه عزیز برادر، بابیان که چند سال بعد بهائی شدند، نه تنها خنثی نشدند، بلکه الان از نظر وسعت جغرافیایی انتشار, از اسلام هم جلو زده اند، تنها مسیحیت بیشتر از ما در کشور‌های مختلف منتشر شده.
  42
  27
  ‌چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  CanIR1393 - کانادا، کانادا
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. شتر در خواب بیند پنبه دانه . آره داعش هم خیلی سریع داره پیشرفت می کنه دلیلش اینکه پشت سرش آمریکا و اسرائیل هستش. دین بهاییت ساخت انگلیس هستش این دین شیطانی رو لطفا ول کنید در این دین پدر قبل از ازدواج دخترش باید باهش همبستر بشه. دین خودت رو برو تو گوگل سرچ کن و ضر نزن.
  20
  22
  ‌پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  CanIR1393 - کانادا، کانادا
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. دانشجویه ایرانی او آدمیه که در دوران تحریم تونست مشابه تمام نیروگاه های هسته ای جهان رو در چهار سال بسازه و یه نمونه از همشون بهتر. میدنی کشورهای غربی با اینکه تمام مقالات علمی دستشونه و از ژاپن و کشورهای دیگه خرخون وارد می کنند چند سال طول کشیده که یدونه درست کنند ؟ آلان تمام دانشجو های ما چه در خارج از کشور و چه در داخل بدست عوامل غرب تحت فشار هستند. همین الان قرآن رو باز کردم و اون آیه ها رو خوندم . یکیش در مورد مدت خلق زمین و آسمان هستش. دیگریش عبادت و پیروی از پیغمبر. این نشان میده شما بهاییا همیشه بدون مدرک حرف میزنید و امیدوارید کسی مطالبتون رو چک نکه . از خواب بیدار شو تو ایران همه از شما متنفرن چه طاغوتی چه مسلمان و شما جاسوس انگلی هستید. برو دینتو تو گوگل چک کن و به خودت دروغ نگو.
  21
  19
  ‌پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::CanIR1393 - کانادا، کانادا::]. در مورد سرچ در گوگل، بنده خدا، من سالها مطالعه دارم در مورد تمام ادیان مخصوصاً مسیحیت، اسلام و آیئن بهائی، هر ۴ انجیل رو ۲ بار خوندم، همینطور قرآن و کتب آیئن بهائی رو، شما برو مطالعه کن که قرآن خودتم خوب نمیشناسی، - راستی‌ در مورد احکامی که به عفت و عصمت مربوط میشه، شما درسی‌ نداری که به ما بدی، اول برو دختر‌ها تونو تو دبی جمع کن، بعد بیا اینجا قد قد کن، باشه ! ؟
  31
  13
  ‌پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::CanIR1393 - کانادا، کانادا::]. از کامنت‌هات معلومه که از سربازان جان بر کف ( و فوق العاده بی‌ سواد ! ) نظام پر برکت اسلامی ایران هستی‌، چون در غیر این صورت آدمی‌ با این سطح سواد و شعور از ایران نمیتونه خارج بشه، تنها راه برای رسیدن به این جایگاه، فروختن خود و وجدان خود و چشم بر هم بستن بر جنایات نظامی هست که فساد سر تا پاشو گرفته،( به شهادت خود سردمداران این حکومت)، در یک کلام, برات خیلی‌ متاسفم.
  32
  15
  ‌پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه

  [::CanIR1393 - کانادا، کانادا::]. اینم از ترجمه آیه‌های قرآن که نخواستی بفهمی ! سوره سجده:آیه ۴- [ خداوند ] امر خود خود را از آسمان به زمین تدبیر می‌کند،[ امری] که سپس به سوی او عروج می‌کند در مدت یک روز که برابر با هزار سال است از آنچه شما می‌شمارید.-- سوره اعراف، آیه ۳۵: هر امتی را اجلی است ، چون اجلشان فراز آید ، یک ساعت نیز پیش و پس نشود. -- سوره اعراف، آیه ۳۶: ا‌‌‌ی فرزندان آدم، هر گاه پیامبرانی از خود شما بیایند که البته خواهند آمد، و آیات مرا بر شما بخوانند، کسانی که پرهیزگاری کنند و به صلاح آیند بیمی بر آنها نیست و خود غمگین نمیشوند. -- خوب شما بفرمایید که این پیامبرانی که قرار است در آینده بیایند چه کسانی هستند !
  139
  18
  ‌پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه

  [::CanIR1393 - کانادا، کانادا::]. در خاتمه، اگه خواست جواب بنویسی، باید خیلی‌ مودبانه باشه، من به این نحو صحبت کردن شما‌ها عادت ندارم، و ادب رو اولین نشانه ایمان میدونم.
  38
  17
  ‌پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  CanIR1393 - کانادا، کانادا
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. اعراف، آیه ۳۶: ا‌‌‌ی فرزندان آدم... لطفا تمام صفحرو بخون. سوره سجده:آیه ۴ خداوند کسى است که آسمانها و زمین و آنچه را میان این دو است در شش روز ( شش دوران) آفرید، سپس بر عرش (قدرت) قرار گرفت؛ هیچ سرپرست و شفاعت کننده‏اى براى شما جز او نیست؛ آیا متذکر نمى‏شوید؟!---------------قرآنی که دستت ترجمش درست نیست سرتون خوب کلاه گذاشتند.
  18
  14
  ‌پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه

  [::CanIR1393 - کانادا، کانادا::]. عزیز، الف لام میم رو نباید حساب کنید. به حساب شما, باید آیه ۵ سوره سجده رو نگاه کنید. بدون الف لام میم همون سوره ۴ میشه. در مورد سوره اعراف همه چیز روشن هست.
  38
  10
  ‌پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه

  اوه اوه ! این کامنت من چقدر منفی‌ گرفت ! گویا به مذاق سربازان جان بر کف حکومت اسلامی خوش نیامده ! من که فقط ۳ تا از آیه‌های قرآن رو نوشته بودم, و لا غیر !
  3
  26
  شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.