جان کری: جنگ با داعش برخورد تمدن‌ها نیست

جان کری نورافشانی ساختمان سفارت آمریکا در پاریس را روشن کردوزیر خارجه آمریکا بر ادامه عملیات نظامی علیه گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) تاکید نهاده و آن را نشانه برخورد تمدن‌ها ندانسته است.
 
جان گری که برای ابراز همدردی و همبستگی ایالات متحده با فرانسه به پاریس سفر کرده است گفت که ملت‌های آمریکا و فرانسه "دوست نیستند، بلکه اعضای یک خانواده‌اند."
 
سفر وزیر خارجه آمریکا به فرانسه در میان تدابیر امنیتی بی‌سابقه‌ای صورت گرفت و حتی از خبرنگارانی که او را در این سفر همراهی می‌کردند خواسته شده بود پیشاپیش خبر ورود او با پاریس را گزارش نکنند.
 
آقای کری در سخنانی که پس از ورود به پاریس ایراد کرد گفت جنگ با داعش تا انهدام کامل این گروه ادامه خواهد یافت. وزیر خارجه آمریکا گفت که اعضای داعش "هیولاهایی عقل باخته" هستند و افزود: "جنگ با داعش، برخورد تمدن‌ها نیست زیرا آنها بویی از تمدن نبرده‌اند که این جنگ، برخورد تمدن‌ها باشد."
 
وزیر خارجه آ مریکا گفت که جنگ علیه داعش سرانجام به پیروزی خواهد انجامید و این جنگ را وظیفه‌ کشورهای متمدن توصیف کرد. وی گفت که ایالات متحده و فرانسه قدیمی‌ترین متحدین یکدیگر هستند و افزود که آمریکاییان "شانه به شانه فرانسه" علیه داعش مبارزه خواهد کرد.
 
وزیر خارجه آمریکا که در پایان نشست رهبران کشورهای گروه ٢٠ در ترکیه عازم فرانسه شده بود، از فرودگاه به سفارت ایالات متحده در پاریس رفت و نورافشانی ساختمان سفارت به رنگ‌های آبی، سفید و سرخ را روشن کرد. در پی حمله خونین شامگاه جمعه در پاریس، نورافشانی به این رنگ‌ها، که رنگ‌های پرچم ملی فرانسه است، در ساختمان‌های عمده شماری از شهرهای جهان انجام شده است.
حملات پاریس ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشته و داعش مسئولیت آن را برعهده گرفته استجان کری گفت که "پاریس روزهای تیره‌تر از این را هم دیده و بر آنها فائق آمده است." وی افزود: "هیچکس نباید تردید داشته باشد که نور همچنان در این شهر نور خواهد تابید."
جان کری پیش از ظهر سه‌شنبه با فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه دیدار خواهد کرد.
شامگاه جمعه، گروهی افراد مسلح به چند مرکز تفریحی در پاریس حمله کردند و با تیراندازی به سوی مردم و انجام انفجار انتحاری، یکصد و بیست و نه نفر را کشتند و شماری را زخمی کردند.
گروه موسوم به دولت اسلامی مسئولیت این حمله را برعهده گرفته و گفته است که آن را به تلافی عملیات هوایی فرانسه علیه مواضع شبه نظامیان این گروه در عراق و سوریه به اجرا گذاشته است. این گروه یک نوار ویدیوئی تبلیغاتی را نیز منتشر کرده که در آن سایر کشورهایی را که در عملیات نظامی علیه داعش مشارکت دارند به حملات مشابهی تهدید کرده است.
+9
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  pars40 - فرایبورگ، سوییس
  حرف حرف حرف و حرف پس کی عمل میکنید ؟ طمانیکه مردم داشتن در سوریه و عراق تکه تکه میشدن همه ساکت بودن متاسفانه سیاستمدارهای دنیا فقط فکر خودشون هستن و سودشون و از همه بدتر اینکه مردم هم به این وضع در آمدن وقتی در عراق و سورییه بچه ها کشته میشدن همه چیز آرام بود و مردم اروپا یک تظاهرات خشک و خالی هم براشون نکردن . نژاد پرستی چیز زشتیه بسیار زشت .
  1
  2
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.