رائول لوزانو سرمربی جدید تیم والیبال ایران

فدراسیون والیبال ایران رائول لوزانو را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی والیبال معرفی کرد. او جانشین اسلوبودان کواچ در تیم ایران شده است.
 
تیم ملی ایران برای کسب سهمیه المپیک ریو، باید سال آینده در رقابت‌های انتخابی در ژاپن شرکت کند و به نظر می‌رسد که بزرگترین هدف سرمربی جدید رساندن تیم ایران به مرحله نهایی بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ برزیل است.
 
فدراسیون والیبال با تائید خبر انتخاب رائول لوزانو مربی ۵۹ ساله آرژانتینی نوشته است که آندره‌آ آناستازی ایتالیایی دیگر کاندیدای سرمربیگری تیم ملی ایران بود.
 
محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال دلیل مهم انتخاب لوزانو را مدیر و روانشناس بودن وی برشمرد و گفت: "لوزانو کارنامه و سابقه قابل قبولی در والیبال دنیا دارد. تیم‌ها و بازیکنان بزرگی را به جهان معرفی کرده و به المپیک رسانده است. او ضمنا یک روانشناس مجرب است. تیم ایران علاوه بر یک مربی با توانمندی‌های فنی بالا، به یک مدیر قوی و روانشناس مجرب هم نیاز دارد که با حضور لوزانو این نیازها تامین می‌شود چرا که بازیکنانش باید اول از همه با فکر خود بازی کنند. ما بازیکنانی داریم که قدرت فنی بالایی دارند و به مربی‌ای نیاز داریم که بتواند علاوه بر هدایت فنی، از لحاظ روحی و روانی هم آنها را به درستی هدایت کند."
 
تیم ملی والیبال ایران اردیهشت ماه سال آینده در مسابقات کسب سهمیه المپیک در ژاپن شرکت خواهد کرد. در این مسابقات بهترین تیم در میان آسیایی‌ها، تنها سهمیه این قاره را کسب خواهد کرد.
 
فدراسیون والیبال ایران همچنین اعلام کرده است که خوان سیچلو، مربی آرژانتینی و پیشین تیم ملی والیبال ایران را نیز به عنوان مربی در تیم ملی ایران با رائول لوزانو همکاری خواهد داشت.
 
رائول لوزانو مربیگری را از ۱۹۷۴ در آرژانتین آغاز کرد و حالا نزدیک به ۴۱ سال که در این کار تجربه دارد. یکی از مهمترین دستاوردهای او سرمربیگری تیم والیبال لهستان است.
 
او در سال ۲۰۰۵ این کار را به عهده گرفت و تیمی را تشکیل داد که در رقابت‌های قهرمانی جهان (۲۰۰۶) تا فینال و کسب مدال نقره پیش رفت.
 
در همین سال به پاس خدماتش به کشور لهستان از رئیس جمهور وقت این کشور نشان افتخار صلیب شوالیه را دریافت کرد.
+20
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.