برای داشتن دندانهای سفید و زیبا بخوانید

فرادید: توصیه‌های زیر را به کار ببندید تا دندانهایی زیبا و مرواریدگون داشته باشید:
 
به گزارش فرادید به نقل از Reader's Digest، رژیم غذایی شما روی رنگ دندانهایتان تاثیر می‌گذارد. چای، سیگار کشیدن، نوشابه، سس سویا از جمله مواد خوراکی‌ای هستند که باعث بدرنگی دندانها می‌شوند.
 
هر دو سه یا سه ماه مسواکتان را عوض کنید. در غیر این صورت، با مسواک زدن تنها باعث انتقال باکتری‌ها به دهانتان می‌شوید. بهترین روش برای مسواک زدن، قرار دادن مسواک به زاویه 45 درجه روی لثه‌ها و سپس حرکت دادن ملایم آن به شکل دورانی است. مسواک را مثل مداد دستتان بگیرید تا فشار متناسب باشد.
 
هر روز صبح از زبانشور استفاده کنید تا پلاک زبانی را پاک کرده و نفستان را تازه کنید. یکی از دلایل بوی بد دهان، تجمع باکتری روی زبان است و استفاده روزانه از زبانشور می‌تواند از این مشکل بکاهد. استفاده از زبانشور از تمیز کردن زبان با استفاده از مسواک موثرتر است.
 
خوراکیهای "پاک‌کننده" بخورید که سفت یا ترد هستند و هنگام جویده شدن به پاک کردن دندانهایتان کمک می‌کنند. سیب، هویج، کرفس و پاپ‌کورن انتخابهای خوبی هستند. برای رسیدن بهترین نتیجه، خوراکیهای "پاک‌کننده" را بعد از صرف غذاهای دیگر مصرف کنید.
 
خوش‌بو باشید. کف دستتان را لیس بزنید و وقتی که هنوز خیس است آن را بو کنید. اگر بو می‌دهد، وقتش است که از آدامس بدون شکر استفاده کنید. اگر دهانشوی مصرف می‌کنید، حتما از دهانشوی بدون الکل استفاده کنید. دهانشوی‌هایی که الکل زیادی دارند، بافت دهان را خشک می‌کنند و باعث می‌شوند که محیط دهان برای رشد باکتری آماده شود.
 
مهمترین کار برای مواظبت از دندانها، مسواک زدن اول صبح و قبل از خواب است. از آنجایی که بزاق که پلاک را از دندان دور نگاه می‌دارد، در شب خشک می‌شود، حتماً قبل از خواب پلاک دندانها باید پاک شود. همچنین اول صبح حتماً مسواک بزنید تا پلاک و باکتری‌هایی که در حین خواب در دهانتان جمع شده، پاک شوند.
+44
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.