وقتی کارگردان “کینگ‌کُنگ” مریل استریپ را به دلیل «زشت بودن» قبول نکرد

تقاطع: بازنشر تصویری قدیمی از مریل استریپ، بازیگر توانای سینمای جهان به همراه نقل‌قولی از او در یک صفحه‌ی هواداری، مورد توجه صدها هزار نفر از کاربران فیسبوک در ۲۴ ساعت گذشته قرار گرفته است.
این تصویر، مریل استریپ را در یک قطار نسبتا شلوغ نشان می‌دهد و متن بالای آن نیز از زبان بازیگر می‌نویسد:
 
این من هستم در راه بازگشت به خانه بعد از شرکت در آزمون بازیگری در فیلم “کینگ‌کُنگ” که به من گفته شد برای بازی در این فیلم بیش از اندازه “زشت” هستم. این یک لحظه‌ی سرنوشت‌ساز برای من بود. این نظر بی‌رحمانه می‌توانست رویاهایم برای بازیگر شدن را نابود کند و یا این‌که من را وادار کند که خودم را بالا بکشم و به خودم ایمان داشته باشم. من نفس عمیقی کشیدم و در جواب گفتم: «متاسفم که شما من را برای بازی در فیلم‌تان زشت می‌دانید اما شما تنها یک نظر هستید در دریایی از هزاران نظر. و حالا منتظر یک جذر و مد مهربان‌تر در این دریا می‌مانم.» و امروز من ۱۸ جایزه‌ی آکادمی اسکار را دارم.
 
با وجود این‌که صفحه‌ی منتشرکننده‌ی این عکس‌نوشته توسط هواداران مریل استریپ اداره می‌شود و بعضی اطلاعات درج‌شده در آن نیز نادرست است، اما کلیت روایت نقل‌شده از این بازیگر واقعی است.
 
استریپ ۶۶ ساله که تا کنون ۳ جایزه‌ی آکادمی را برده و ۱۹ بار نیز نامزد دریافت این جایزه شده است، در ماه ژانویه در جریان شوی تلویزیونی “گرام نورتن” ماجرای رد شدنش در تست بازیگری فیلم “کینگ‌کنگ” در سال ۱۹۷۶ را این‌گونه توضیح داد: «”دینو دلارنتیس” [کارگردان ایتالیایی] و پسرش من را در یک نمایش دیده بودند و از من خواستند به دفترشان در طبقه‌ی ۳۳ ساختمان “گلف اند وسترن” در منهتن بروم. من وارد دفتر شدم و دلارنتیسِ پسر از دیدن بازیگر تازه‌اش خیلی هیجان‌زده بود. اما ناگهان، “دینو” به زبان ایتالیایی به پسرش گفت: “بروتا! چرا این چیز زشت را برای من آوردی؟” من که ایتالیایی می‌دانستم به او جواب دادم: “من می‌فهمم که چه می‌گویی. متاسفم که برای بازی در کینگ‌کنگ به اندازه کافی زیبا نیستم.»
 
این عکس‌نوشته در فاصله‌ی یک روز از زمان انتشار، یک میلیون لایک خورده، بیش از ۱۶۵ هزار بار به اشتراک گذاشته شده، و بیش از ۲۷ هزار نفر نیز در تمجید از آن نظرشان را نوشته‌اند.
+100
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  دنیا را افراد خود ساخته و قوی میسازند.(شما تنها یک نظرید در میان هزاران نظر)چه جمله زیبائی کیف کردم.
  1
  27
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۰۵:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Geelongcats - سیدنی، استرالیا
  خدایی جسیکا لنگ خیلی‌ خوشگل تر بود. - ولی‌ مریل ستریپ هم ثابت کرد هنرپیشه خوبیست.
  0
  10
  ‌سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.