رفسنجانی: اختلاس‌های میلیاردی نتیجه گزینش‌های نادرست دولت پیشین است

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از عملکرد دولت محمود احمدی‌نژاد، «اختلاس‌های میلیاردی» در کشور را نتیجه گزینش «نادرست» افراد در دولت پیشین خوانده است.
 
آقای رفسنجانی این سخنان را روز یکشنبه ۲۴ آبان، در دیدار با فعالان سیاسی استان مرکزی، و در پاسخ به «ابراز نگرانی» از حضور برخی نیروهای وابسته به دولت قبلی در بدنه ادارات و سازمان‌ها، و «کارشکنی آن‌ها در روند امور» عنوان کرده است.
 
او در این سخنان که در پایگاه اطلاع‌رسانی‌اش بازتاب یافته، گفته است: «متأسفانه یکی از کارهای دولت سابق، خانه‌نشین کردن نیروهای اصیل انقلابی در سراسر کشور بود که حتی استادان برجسته دانشگاه‌ها هم در امان نبودند که امیدواریم دولت در این خصوص و جایگزینی نیروهای دلسوز اقدام کند».
 
آقای رفسنجانی «سوءاستفاده‌های» شخصی و جناحی از بیت‌المال در دولت گذشته را، دلیل «فساد اداری» و «اختلاس‌های میلیاردی» خوانده و خواستار اصلاح مدیریت‌های کشور به دور از اغراض «شخصی و انتقام» و براساس مصالح نظام و منافع ملی شده است.
 
محمود احمدی‌نژاد و برخی از نزدیکان او از سوی مخالفان و برخی مقامات دولت حسن روحانی به ریخت و پاش درآمدهای نفتی و فساد گسترده اقتصادی متهم شده‌اند.
 
اکبر هاشمی رفسنجانی نیز به‌خصوص در دو سال گذشته از عملکرد دولت‌های محمود احمدی‌نژاد انتقادهایی کرده بود و علاوه بر این گفته بود که در معرفی و حمایت از او حتی روحانیت هم مقصر بودند.
آقای رفسنجانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به «رکود اقتصادی» در کشور گفته است که «متأسفانه بعضی‌ها با ترس‌های غیرمنطقی و بی‌مورد از مسائل فرهنگی، در انجام کارهای اقتصادی مانع تراشی می‌کنند».
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت ایران، علاوه بر این با مهم ارزیابی کردن انتخابات اسفند ماه امسال افزوده است که «همانگونه که مردم درانتخابات سال ۹۲ وارد شدند و کشور را از انحراف اجرایی نجات دادند در انتخابات اسفند هم حضور آن‌ها نظام را برای سال‌های بعد بیمه می‌کند».
 
اکبر هاشمی رفسنجانی مرداد ماه امسال در گفت‌وگو با «روزنامه آرمان» گفته بود:    «در انتخابات مجلس مشخص خواهد شد که تمایل اکثریت مردم به چه نوع تفکری است همانطور که در انتخابات ریاست جمهوری نشان دادند خواهان اعتدال و میانه‌روی هستند و تندروی را پس می‌زنند».
 
انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری قرار است همزمان هفتم اسفند سال جاری برگزار ‌شود
+45
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  IIPARSAII - هانوفر، آلمان

  هر زمان نزدیک هر انتخاباتی میشه٬ توی ایران هر گروه اون یکی را دزد می نامه و جالب اینکه بعد از پایان انتخابات الکی انگار هیچ روخدادی رخ نداده و هر کدام مجدد مشغول دزدی های خودش میشه. باحال ترینش زمان انتخابات رییس جمهوری بود که چهار تا دزد را گذاشته بودند کنار هم و هر کدام دزدی های اون یکی را لو میداد و به مردم می گفتند یکی از این جانی ها و دزد ها را انتخاب کنید. شما همگی فاسد و ریا کار هستید.
  2
  35
  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  agha-javad - تهران، ایران

  تو خودت جنایتکار و دزدتر از همه سران حکومت اسلامی بودی. فکر کردی همیشه دنیا به کامته، اینجوری نیست. تک تکتون پس خواهید داد. از مسببین‌های اصلی‌ حکومت کثیف اسلامی تو و خانواده زشت و کریهت هم بودید!
  1
  24
  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  pars40 - فرایبورگ، سوییس

  به قول قدیمی ها باید به این مردک گفت > بچه پرو < کی مشه از هر تیر برقی در ایران یکی از اینها آویزون باشه . امیدوارم زنده باشم ببینم .
  1
  25
  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  Motalleb - ایران، ایران

  آره تو که راست میگی . پس چه کسی تورو انتخاب کرد که ۳۷ ساله خودت به همراه خانوادت دارین دزدی و وطن فروشی میکنید .دیگ به دیگ میگه روت سیاه.......
  1
  25
  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مترلینگ - منچستر، انگلستان
  یکی از یکی تون دزد تر و خبیث تر دیگه لطفا همدیگرو بیش از حد لجن مال نکنید که فقط بوی گند و متعفن تون مردم رو بیشتر ازار میده
  1
  18
  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  اخه مردک روباه صفت . وحرص مقام داری . کی بازنشسته میشی تو ?
  42
  11
  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  huubi - ماستریخت، هلند
  مرده شور ان قلابتون رو ببره با نیروهای اصیل و بدیل و وقیح و کریه اش. گورتون رو گم کنین برین شرتون کم.
  0
  7
  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  گربه شد عابد و مسلمانا......انتقاد یک سوسمار از سوسمار دیگر---برای طعمه...!!!مرگ بر دینتان و خدای قاتلتان که به دست آوردن قدرت شما در ۱۳۵۷...مرگ تدریجی‌ ایران بود!!!!!
  38
  11
  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  اگر به جای احمدی نژاد اگبر هاشمی رفسنجانی ریس جمهور میشود به جای اختلاصها و ندانم کاریهای که احمدی نژاد و افراد مسئولش انجام دادن رفسنجانی و تیم ترورش کلی کشت و کشتار در داخل و خارج ایران انجام میدادن !
  0
  3
  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.