کلیه فروشی در تلگرام !

 این‌بار در کنار این شیوه سنتی فروش کلیه شیوه‌های جدیدی سربرآورده‌اند که بازار گرمی هم دارند.
تصویر کلیه فروشی در تلگرام !
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در کشور ما از هر10 نفر یک نفر بیماری کلیوی دارد، یعنی حدود هشت میلیون ایرانی بیمار کلیوی هستند و این تنها یک سوی ماجراست. در سوی دیگر ماجرای کلیه، کسانی هستند که اقدام به فروش کلیه‌هایشان می‌کنند.
 
شاید اسم فروشندگان کلیه تصویر در و دیوارهای شهر را که آگهی‌های فروش کلیه بر آنها نصب شده‌اند تداعی کند ولی این‌بار در کنار این شیوه سنتی فروش کلیه شیوه‌های جدیدی سربرآورده‌اند که بازار گرمی هم دارند. سایت‌هایی که برای فروش کلیه احداث شده‌اند پر از آگهی‌هایی هستند که بیشتر آگهی‌دهندگان با کلمات «فوری» و «نیاز مالی» اضطرارشان را به فروش کلیه یا کبدشان نشان می‌دهند. به یکی از این سایت‌ها قدم می‌گذاریم.
 
در یک آگهی که متعلق به روز گذشته است آمده است: «سلام امین هستم. ۲۴سالمه کلیه و قسمتی از کبدم رو می‌فروشم به قیمت توافقی. ورزشکار حرفه‌ای هستم و رزمی‌کارم. کلی هم حکم قهرمانی کشوری و بین‌المللی دارم.» با اینکه در بعضی از آگهی‌ها از قیمت‌های 90 و 100 میلیونی فروش صحبت شده، اما بعضی از آگهی‌های دیگر از «قیمت توافقی» که معلوم نیست راه به کجا می‌برد صحبت می‌کنند.
با یکی از این آگهی‌دهندگان که می‌خواهد کلیه یا قسمتی از کبدش را به قیمت توافقی بفروشد تماس می‌گیریم. زن 33 ساله که از صدای خسته‌اش می‌توان حدس زد که چه چیزی او را مجبور به این کار کرده، می‌گوید: «من سرپرست خانواده هستم و دو بچه دارم و فشار قرض‌ها و پول نزول باعث شده است که مجبور به فروش کلیه‌ام شوم.»
 
او ادامه می‌دهد: «من شاغل هستم ولی مشکلی از نظر جسمانی ندارم.» برای فروش کلیه اش قیمت‌های 55 میلیونی هم به او پیشنهاد شده است و درباره فروش کبد هم می‌گوید: «با اینکه در بعضی از آگهی‌ها قیمت فروش کبد را 400 میلیون زده‌اند ولی عرفش 250 میلیون است، ولی فروش کبد مشکلاتی دارد، زیرا در ایران فقط پیوند اقوام درجه یک را قبول می‌کنند.»
 
اما در این سایت علاوه بر آگهی‌هایی که در سایت هستند یک کانال تلگرامی هم وجود دارد که برای درج آگهی در کانال باید چهار هزار تومان پول به یک شماره حساب که در سایت قرار داده شده واریز کرد. وارد کانال تلگرامی فروش کلیه می‌شویم. در کانال آگهی‌های مختلفی از فروشندگان کلیه درج شده است.
 
در یکی از این آگهی‌ها آمده است: «فروش کلیه 23 ساله فوری فوری فروشی30 میلیون.» شماره تلفنی هم در انتهای آگهی است و به همین راحتی و با چند کلمه ساده یک کلیه فروخته می‌شود. نکته جالب در این آگهی این است که خبری از قیمت‌های نجومی فروش کلیه نیست. با شماره‌ای که در این آگهی تلگرامی درج شده است تماس می‌گیریم. پسر جوان می‌گوید: «از نظر جسمانی مشکلی ندارم و به دلیل مشکلات مالی مجبور به فروش کلیه هستم.» از او درباره این می‌پرسیم که آیا مطمئن است مشکلی برایش پیش نمی‌آید.
 
می‌گوید: «وقتی رضایتنامه را پر کردم هر مشکلی هم پیش بیاید مسئولیتش با خودم است. بیمارستان هم مشکلی ندارد.» اما جمله آخرش را بارها از زبان این فروشندگان شنیده‌ایم: «کلیه چیزی است که با یکی‌اش هم می‌توان زندگی کرد و مشکلی پیش نمی‌آید.» بازار فروش کلیه به گوشی‌های موبایل هم راه یافته است و با عضویت در یک کانال تلگرامی‌شان به راحتی می‌توان تعداد زیادی از آگهی‌ها را یافت که از دردی عظیم حکایت دارند.
 
زمانی که یک مشکل مالی پیش می‌آید در دسترس‌ترین گزینه فروش عضوی از بدن می‌شود. نکته جالب در این آگهی‌ها این است که تقریبا 90 درصد آنها زیر 30 سال سن دارند و معلوم نیست که زندگی با یک کلیه قرار است چگونه ادامه پیدا کند؟
+29
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  کاش همون طور که ملت با یه برنامه رگ غیرتشون باد می کنه به همون اندازه هم در مقابل شنیدن اینگونه اخبار غیرتی می شدن. امثال بنده که متهم به خارج بودن و وطن فروشی می شیم من نمی دونم بقیه ملت اینجور مواقع کجا هستن.
  3
  33
  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  [::amirHassna - سیدنی، استرالیا::]. هم میهن انتظاری از هیچ کس نیست...کامنت برای اکثریت یک نوع تفریح است..دو کاربر برای توقف کامنتهایم به جان من افتاده و به جز توهین. ۲۰۰ منفی‌..همان پاچه خوار همایونی و اسب اتش--- ‌هر دو از ارتش سایبری ملا...ولی‌ هیچ کس عکس‌العملی در برابر این ۲رژیمی نشان نمیدهد......بله فروش اعضای بدن یکی‌ دیگر از نعمات این انقلاب تهوع آور و کثیف بود.
  59
  31
  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  [::amirHassna - سیدنی، استرالیا::]. بقول jalal از تهران دولت کاری باما نداشت و ما فقط برای پاسپورت پناهنده شدیم و آواره!!! راست میگفت! این جوون هم داره خودش از فرط خوشی و عشق دو عالم کلیه خودشو میفروشه و دولت که کاری باهاش نداره!ملاها هم سرشون گرم شمارش پولهای دزدیده حاصل از دست رنج کارگران و رنجبران و معلمهای دوشیفته و سه شیفته و پرستارا و راننده تاکسی و کارگرای معدنی که نصف عمرشونو زیر خروارها سنگ برای تأمین شام شب زن و بچه سپری میکنن و حکومت لجن آخوندی کاری هم بهشون نداره!پناهنده نشده و داره خیلی هم خوب تو ایران زندگی میکنه! چه اشکالی داره خوش باشه اما کبد و کلیه نداشته باشه !؟ با بودن امثال jalal ها فروش کلیه و کبد کمترین چیزه تو اون مملکت تحجر زده آخوندی! و تو این خبرها جلال ما احتمالاً دنبال خرید یه مغز سالم :)
  11
  21
  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  روانشناس مشاور - تهران، ایران
  قابل توجه سرداران جنایتکار سپاه اسلام که هرماه میلیاردها دلار حاصل ازفروش نفت وگاز را صرف بقا وتداوم حکومت ننگین بشاراسد درسوریه می کنند! ای بی شرفها!!! ای بی همه چیزها!!! نمیتوانید ادعا کنید که ازاین اگهی وامثال ان بی خبرهستید! ننگ برشما وطن فروشان ودشمنان ایران وایرانی! جوانان ایرانی بافروش کلیه وسایراعضای بدن خود زندگی خود را میگذرانند! لیکن شما پول خون این ملت را دودستی تقدیم رهبر خونخوار سوریه میکنید!حیف از اب دهان که به صورت شما پرتاب شود!!!
  3
  16
  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  دادش برای نتیجه بهتر و فروش فوری تر,درخواست ات را دفتر رهبری حتما برای یکی از برادران لبنانی یا فسطینی بدلار ازت میخرند
  3
  11
  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.