فحاشی به لادن طباطبایی به خاطر «فیتیله‌»

لادن طباطبایی در پی حواشی که پس از پیوستنش به کمپین «با من شوخی کنید» و حمایت از فیتیله‌ای‌ها برایش پیش آمد، از اینستاگرام خداحافطی کرد.

پس از اتفاقات و حواشی حوالی یکی از آیتم‌های برنامه‌ی «فیتیله»، مهراب قاسم‌خانی، کمپینی با عنوان «با من شوخی کنید» را در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام راه اندازی کرد.
پس از دعوت قاسم‌خانی برای پیوستن به این کمپین تعداد زیادی از مردم با انتشار عکس‌هایشان و متن‌هایی که در آن‌ها از موارد قابل شوخی کردنشان نوشته بودند به این کمپین پیوستند. یکی از افرادی که به این کمپین اضافه شد لادن طباطبایی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون بود که با انتشار تصویرش از لجباز بودن، اهل ریسک بودن، اضافه وزن داشتن و چند مورد دیگر به عنوان موارد قابل شوخی کردن خودش نام برد و مخاطبانش را دعوت کرد تا با او شوخی کنند. طباطبایی که در ابتدای این متن به ترک‌زبان بودنش اشاره کرده بود، پس از انتشار این مطلب با هجم بسیار زیادی از کامنت‌هایی روبرو شد که به جای شوخی کردن توهین را برای بیان نظرشان نسبت به او انتخاب کرده بودند.

حمله به لادن طباطبایی به خاطر «فیتیله‌»
پس از بالا گرفتن بحث‌ها، این بازیگر سینما و تلویزیون پس از حذف پست مربوط به این کمپین، با انتشار نوشته‌ای از اینستاگرام خداحافظی کرد:
«دوستان و یاران روزهای سخت…
دوست داشتم بگم همیشگی ، اما نشد!

تجربه این چند مدت ثابت کرد که اصولا من در نوشتن و پست گذاشتن مهارت لازم رو ندارم . و اینکه زود جوگیر میشم و زود عصبی میشم…

نوشته‌هام سوءتفاهم برانگیزه و کامنت‌های مهربانانه شما عزیزان، من رو به خودم مغرور کرده. به همون اندازه هم انتقادهای تند شما، من رو بهم میریزه. نمیتونم جواب ندم، و این یک ضعف بزرگه. از بلاک کردن بدم میاد، اما تحمل حرفهای زشت در صفحه‌ام رو ندارم. خودم رو مسئول صفحه‌ام میدونم و نمیتونم بی‌تفاوت باشم.

به همین جهت لازم میدونم که اول؛ عذرخواهی کنم از همه عزیزان، اگر موجب ناراحتی، رنجش و سوءبرداشت شدم و قسم میخورم که هرگز نیت بدی نداشتم و قصدم تنها صلح و آشتی بوده . (لطفا زیر این پست دوباره اون بحث رو شروع نفرمایید)

به خصوص از آذری‌های ترک‌زبان ایران عزیزمان که عاشق ایرانی بودن هستند.
دوم ؛ تا زمانی که نقاط ضعف ذکر شده خودم رو از بین نبرده ، یا حداقل تقلیل نداده ام ، خودم رو از اینستاگرام محروم میکنم و زمانم رو کاملا به فرزندم اختصاص میدم. ثواب دنیا و آخرتش بیشتره

سوم ؛ برای دلنوشته هایم کانالی در تلگرام باز میکنم که در صورت انجام شدن تنها یک پست اینجا به جهت آدرس خواهم گذاشت.

ممنون از اینکه در دورانی سخت ، تنها همراهان من بودید. دلم برای همه تان تنگ میشود . اما چاره ای نیست ، بایدخودسازی کرد….
خدا یار و همراهتان»

پس از خداحافظی طباطبایی و انتشار این پست در صفحه‌ شخصی این بازیگر، طرفداران او و به طور خاص خانواده‌های دارای فرزند مبتلا به بیماری «اوتیسم» با درج کامنت‌های متعدد از او درخواست کردند تا به فعالیتش در اینستاگرام ادامه دهد.

«اوتیسم» یا درخود ماندگی نوعی اختلال ارتباطی است که معمولا تا قبل از سه سالگی بروز می‌کند. کودکان و بزرگسالان مبتلا به این بیماری در ارتباطات اجتماعی کلامی و بعضا غیرکلامی دچار مشکل هستند.

فرزند لادن طباطبایی، سها به بیماری اوتیسم مبتلاست و به همین دلیل این بازیگر سینما و تلویزیون در سال ۹۱ برای همیشه از دنیای بازیگری خداحافظی کرد تا زمانش را به دخترش اختصاص دهد. طباطبایی هم‌اکنون یکی از فعال‌ترین افراد در زمینه‌ی معرفی بیماری «اوتیسم» و حمایت از کودکان مبتلا به این بیماری در کشور است.
+150
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  wasp763 - استکهلم، سوئد

  تاسف انگیزه ...
  4
  51
  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی

  بانو طباطبایی عزیز، ما در همین سایت هم نمونه ای داشتیم که به دیدگاه استاد پرویز پرستویی هم توهین کردند شما که جای خود دارید. متاسفانه همین مسائل نشانگر سطح فرهنگ عقب افتاده مردم کشور ما است. مردمی که 20 سال دیر فهمیدن زنگ خونه جای زدن چسب و شوخی های کودکانه نیست. مردمی که 20 سال دیر فهمیدن تلفن برای مزاحمت و فوت کردن نیست. حالا هم باید کم کم 15 سالی صبر کنیم تا این جماعت همیشه در صحنه کمی فرهنگ استفاده از فضای مجازی را یاد بگیرند.
  8
  85
  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  روانشناس مشاور - تهران، ایران

  سرکارخانم طباطبائی! من احساس شما را بابت همدردی با ان بینواها(فتیله ای ها)درک می کنم وبه ان احترام میگذارم.امیدوارم ازاین سخن من رنجیده خاطر نشوید ولی اذری زبانها انسانهائی بسیار خشک- متعصب وغیرقابل انعطاف هستند وبه سختی زیربار قبول حرف منطقی وعقلانی میروند!متاسفانه این ویژگی در کلیه این اقوام کمابیش دیده می شود.شما راه چاره ای ندارید جز انکه دندان بر جگر گذاشته وصبرپیشه کنید! به امید تحول اساسی در ذهن انسانهای یکسو نگر وخشک تعصب!!
  28
  89
  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  اصحاب کهف - بروکسل، بلژیک

  آدم حسابیا یکی‌ یکی‌ میرن،اینستا بمونه واسه دلقک هایی مثل تتلو که هر دقیقه یه پست چرت بذاره!!
  5
  62
  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  امیر کانگا - تهران ، ایران

  متاسفانه حکومتی مذهبی و بی تربیت در ایران حاکم باشه نمیشه تصور به اینکه همه خوبن و با تربیت هستن داشت . البته بلا نسبت ایرانی باشرف و با ادب
  6
  33
  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  من دیگه باورم ٌشده که این هتک حرمت ها و فحاشی ها به هر کی که سره راه قرار گرفته همش برنامه ریزی شده ست که بخوان آبرویه مردمو ببرن . واقعاٌ نمیشه باور کرد که یک ایرانی بخواد به این حد از ادب خارج بشه .
  7
  42
  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  leona - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  من کاملا هموطنان آذری رو درک می کنم به اونها بارها و بارها در رسانه های رژیم توهین شده و همه مردم ایران به جای اینکه به آنها بگویند آستانه تحملتان را بالا ببرید و ظرفیت شوخی داشته باشید باید از آنها حمایت کنن به جای حمایت از ادم های نفهمی که بعد سالیان سال هنوز بلد نیستن برای کودکان برنامه های اموزشی و پرمحتوا بسازن .
  67
  44
  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  حرف حساب از ایران - ایران، ایران
  آذری ها و تورکها انسانهایی خشک متعصب و غیر انعطاف هستند بعد از حادثه دانشگاه تهران اولین شهری بودند که برای حمایت از حق مردم ایران و حمایت از قیام مردم تهران بپا خواستند و تعداد زیادی کشته داده و تعداد زیادی هنوز هم در زندان یا مفقود الاثر هستند ولی بعد از کاریکاتور سوسک تظاهرات مردم تبریز به خاک و خون کشیده شد کجا بودین غیر متعصب ها نرم ها قابل انعطاف ها . و الان برنامه ای که به شعور تو ایرانی توهین میکند و عوض اینکه به بچه هایتان یاد دهد مسواک بزنین یاد میدهد با برس توالت مسواک نزنین ممکن است برای دسته ای از مردم ایران آموزنده باشد ولی برای بیشتر از ۹۹۰۹۹% از مردم فقط توهین است. اگر از این برانامه حمایت کنید فرادا هم باز هم تو قسمت بعدی به بچه ها یاد میدهند از محتویات توالت نخورین. حمایت کن و منتظر قسمت های بعدیش باش ای قوم بت ساز . چون پرستویی گفته از عقل خود استفاده نکن . یادتون میاد امام هم گفت برق آب مجانی میشود کسی نگفت چطوری .
  34
  45
  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  کارمن مهوش کش - تهران، ایران
  ترک ها اسمشون بد در رفته و بیشتر تهرانی ها با شهرستانی ها شوخی میکنن و بقولی دست میگیرنشون. ولی خوب بعضی از دهاتی های عزیز و شهرستان های کوچک از این مقوله سو استفاده میکنن و مثل ها و واژه هایی رو که تهرانی ها برای شهرستانی ها بکار میبرند رو استفاده میکنند که خیلی زور به طرفشون وارد میکنن . مثلا یارو سمنانیه با اون طرز بیانش و اخلاق عجیبش میاد واسه لر ها جوک میگه. یا طرف مال روستای چنارونه اونوقت چون ترک ها رو باهاشون شوخی میکنن به خودش اجازه میده که ده و روستاشو نادید بگیره و بیاد همون شوخی ها رو انجام بده .
  22
  11
  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی
  استاد! بزرگوار! عاقل! فهیم! یک تیم یک طنز ساختند که قصد توهین نداشتند و توهین برداشت شده. عذرخواهی کردند مورد قبول واقع نشد و حکم آن را تا حد قصاص بالا بردند و تضاهرات کردند. یک عده کمپین زدند و بیانیه نوشتند که حمایت کنند. اینها به معنی این نیست که آن یک عده قهمی در حد تو نداشتند و از پشت کوه اومده بودند و دسته جمعی با برس توالت مسواک میزدند. این یک عده بیکار کردن و تظاهرات را بیش از حد دیدند و به حمایت از برنامه ای برخواستند که کارهای خوبش هزاران برابر یک اشتباهش بود. بازهم در برابر فهمیدن مقاومت کن! من هم مثل خودت رفرنس به نامت ندادم اما باعث هم نمیشه فحاشی و توهین شما به استاد پرویز پرستویی قابل توجیه به نظر برسد. نفهمیدی و نخواستی بفهمی و این هم ربطی به فیتیله ای ها و پرویز پرستویی نداشت. این فقط و فقط به خودت و منطقت ربط داره همانطوری که پیش بینی کردی حمایت از این تیم باعث میشه قسمت های بعدی عدم استفاده از محتویات توالت باشه. واقعا تعجبی نداره چرا مملکت ما به این روز افتاده.
  1
  0
  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی
  یعنی اگه طنزهایی که خارج از ایران برگزار میشه و نژادها و مسئولین و مقام هایی که در موردشون طنز ساخته میشه در ایران بودند تا امروز خونشون حلال بود. فکر کن تو آمریکا برای هر ایالت طنزی ساختند و هرکدام را به یک خصیصه معرفی می کنند. با تمام مسئولین تا حتی رئیس جمهور شوخی می کنند. با لهجه ها شوخی می کنند و حتی کشورهای مختلف را هم بی نصیب نمی گذارند. فقط میشه گفت جنبه و درک طنز تو ایران گویا وجود نداره و طنزی مثل فیتیله ای ها باعث میشه یک عده به خودشون بگیرند و تا استفاده از محتویات توالت هم پیش بروند. خدا به دادمون برسه
  1
  2
  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.