وزارت خارجه ایران: هیچ شهروند ایرانی در میان قربانیان حوادث پاریس نیست

سفارت ایران در پاریس و حسن قشقاوی، معاون امور کنسولی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرده‌اند که هیچ شهروند ایرانی در میان قربانیان حوادث پاریس نیست.
 
خبرگزاری ایسنا گفت مقام های سفارت ایران در پاریس اعلام کرده اند که صبح امروز با وزارت امور خارجه فرانسه تماس گرفته اند و به آنها گزارش شده است که در فهرست قربانیان حوادث شب گذشته پاریس هیچ شهروند ایرانی یا ایرانی- فرانسوی دیده نمی‌شود.
 
حسن قشقاوی، معاون کنسولی و امور ایرانیان وزارت خارجه ایران هم به خبرگزاری ایسنا گفت "هنوز هیچ گزارشی از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در فرانسه مبنی بر این که از شهروندان ایرانی کسی در حادثه تروریستی شب گذشته در پاریس کشته شده باشد دریافت نکرده‌ایم."
 
در جریان حوادث شب گذشته در پاریس، تاکنون ۱۲۷ نفر کشته شده اند. گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مسئولیت این حملات را به عهده گرفته است.
 
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران که قرار بود این هفته برای یک دیدار رسمی با رئیس جمهور فرانسه عازم پاریس شود، اولین سفر خود به اروپا (شامل ایتالیا، واتیکان و فرانسه) را لغو کرده است. آقای روحانی در پیامی به فرانسوا اولاند همتای فرانسوی اش حوادث اخیر در پاریس را به او تسلیت گفته و این حملات را "شدیدا" محکوم کرده است.
 
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هم که ابتدا قرار بود آقای روحانی را همراهی کند، برای شرکت در نشست بین المللی بررسی بحران سوریه، وارد وین شده است. او گفته "اکنون زمان آن است که از فرصت فاجعه امروز در فرانسه برای هماهنگی بین المللی و مبارزه با تروریسم استفاده کنیم."
+24
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  اسداله میرزا - کلن، آلمان
  به امید پاکسازی و ریشه کن‌ شدن هر گونه قدرت‌های افراطی و شیطانی که بنام مذهب و رنگ پوست و ملیت ، انسانها رو قتل و عام میکنند ، حالا هر اسمی که میخوان داشته باشن : طالبان ، القاعده ، داعش ، بوکو حرام ، الشباب ، نئو نازی ، کوکلوس کلان ، حزب الله ، حماس و ده‌ها کثافت دیگه تو این دنیا !!
  0
  13
  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  ukang - لندن، انگلستان
  نه جانم اخه شهروندان ما فعلا سرشون با عزاداری‌ها گرمه،، قرار بود هفته دیگه برن پاریس کنسرت و گردش حالا بذار خستگیشون از گردش و تفریح‌هاشون در مکه و منا در بره بعد !!!!!! ;) ;)
  0
  10
  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  یه جوری میگن هیچ شهروند ایرانی تو کشته شدگان نیست که انگار یعنی ما خیلی نگرانه ایرانیها هستیم . برو داییتو رنگ کن حاجی . هر چی بدبختیه زیره سره خوده شما آخوندایه تروریست پروره
  5
  10
  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  پیکان جوانان - نانت، فرانسه
  آقای قشقاوی و سفارت ایران چرا حرف مفت و الکی میزنید هنوز خود دولت فرانسه دقیقا نمیدونه چند نفر و از چه ملیتی هستند کشته شدگان ماشالله شما از کجا این پیام را دریافت کردید یعنی میخواهید نشان بدهید که به فکر ما ایرانیها در خارج هستید لطف کنید به فکر داخلیها باشید نه ما که خارج هستیم ما بالاخره میتونیم اینجا هوای خودمان را داشته باشیم .
  1
  12
  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.