مسعود بارزانی: سنجار را از داعش پس گرفتیم

مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق اعلام کرده است که نیروهای کرد تحت رهبری او شهر سنجار را از گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) پس گرفته‌اند.
 
آقای بارزانی که از قله تپه‌ای مشرف به شهر استراتژیک سنجار صحبت می‌کرد گفت که پس گرفتن این شهر به نیروهای کرد کمک خواهد کرد که بتوانند به سمت موصل - بزرگترین شهر شمال عراق که در تصرف داعش است - حرکت کنند.
 
نیروهای پیشمرگ کرد عراق امروز در دومین روز از عملیات "آزادسازی سنجار" با حمایت هوایی ائتلاف به رهبری آمریکا وارد این شهر شدند و "پاکسازی" آن از نیروهای داعش را آغاز کردند.
تصاویر ویدئویی، نیروهای کرد را در در داخل شهر سنجار و در حال جشن گرفتن نشان می‌دهد. پرچم‌های اقلیم کردستان در مناطق مختلف شهر نصب شده است.
 
پیشتر شورای امنیت منطقه‌ای کردستان عراق در صفحه توییترش نوشت که نیروهای داعش شکست خورده و در حال فرار هستند.
این شورا گفته بود که نیروهای کرد ساختمان‌ها و بناهای دولتی و عمومی از جمله بیمارستان، سیلوی غلات و کارخانه سیمان شهر را از داعش پس گرفته‌اند.
 
خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش داده که این نیروها کنترل مرکز شهر را به دست گرفته‌اند.
به گزارش این خبرگزاری پیشمرگ‌های کرد از آغاز عملیات با مقاومت اندکی روبرو شدند و این نشان می‌دهد که بیشتر نیروهای داعش احتمالا هم‌زمان با شروع عملیات از شهر عقب‌نشینی کرده‌اند.
 
عملیات برای پس گرفتن شهر سنجار از داعش، دیروز پنج‌شنبه ۱۲ اکتبر (۲۱ آبان) با حمایت هوایی ائتلاف به رهبری آمریکا آغاز شد.
 
شهر سنجار که بسیاری از ساکنان آن از کردهای ایزدی هستند، تابستان سال گذشته به تصرف نیروهای داعش در آمد.
 
در پی سقوط این شهر، گزارش‌هایی از کشتار ساکنان آن، به ویژه مردان ایزدی و اسارت و واگذار کردن زنان این اقلیت به جنگجویان داعش منتشر شد.
+106
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  انگار کردا باید همه جا جور سربازای تنبل عراقیو بکشن!
  7
  67
  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  oghabe - بازل، سوییس

  پیشمرگان مبارز کرد از همان اول پتانسیل این کار را داشتند ولی رهبر خودپسند قبیله بارزانی مانع این کار شد. تاریخ کردستان و ملت کرد هرگز این خیانت و فراموش نخواهند کرد.مبارزه و جانفشانی پیشمرگان قهرمان کردستان را به حساب بارزانی نگذارید.
  11
  60
  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  peshawaqazi - لندن، انگلستان

  به امید نابودى داعشیها با این دین مزخرفشون،کردها تنها کسانى هستند که موفقیت کامل را در جنگ با داعش به دست آوردند ، بژى کردستان
  6
  32
  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  khanoom goli - اسلو، نروژ

  آفرین، مثل همیشه، کوردهای آزاده
  4
  31
  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  diyaco_1358 - اربیل، عراق
  شماها به هیچ سازی سازگار نیستید . رسالت شما فقط کینه توزی و دشمنی با خاندان بارزانیِ.اگه جنگ نکنه میگید خیانت . اگه جنگ بکنه باز یه سری از تراوشات مغز مریضتون رو اینجا نشون میدید. تا کور بشه چشمان حسود و کینه توزتون . همون پیشمرگهایی که اسمش رو میارید به فرمان همون بارزانی جونشون رو گذاشتن کف دستشون تا جایی بجنگن که هیچ ارتباطی با اونا نداره . سنجار رو چه ارتباطی با ما . تا خوش خوشونشون بود زیر یوغ عربها بودن و هیچ حرفی ار کرد بودن نزدن . ولی وقتی زیر چکمه های همون ارباباشون له شدن گلوشون رو تا بنا گوش جر دادن که ما کرد هستیم وباید از ما دفاع کنید تا یه عده مثل شما بیان اینجا حرف از خیانت بارزانی بزنن . تاریخ همه چیزرو اثبات میکنه .شمایی که دم از خیانت میزنید. ایا قطره ای خون از دماغ کسی ریخته که زیر لوای بارزانی نباشه . چطورحرف از خیانت میزنی وقتی که بارزانی شخص خودش و 3 تا از برادرهاش و 4 تا برادرزاده هاش شخصا تو بازپس گیری سنجار با نیروهاشون شرکت داشتن . شما اونور اب بشین و کینه توزی هاتو ادامه بده. تا ببینم به کجا میرسی. بقیه هم بیان منفی بدن ببینم اونا به کجا میرسن
  6
  8
  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  siavash33 - کردستان، ایران
  تنها کوردها از پس این وحشی های قرون وسطایی برمیان چه در سوریه چه عراق
  1
  7
  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.