جدایی تازه عروس و داماد به خاطر ایراد مادرشوهر از جهیزیه

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: تازه عروس زمانیکه مادرشوهرش از جهیزیه او ایراد گرفت، تصمیم گرفت به زندگی با شوهرش پایان دهد.
 
چندی پیش زن جوانی با مراجعه به دادگاه خانواده درخواست طلاق داد و در خصوص علت آن به قاضی گفت: آقای قاضی تنها سه روز پس از ازدواجم مادرشوهرم به همراه خواهرش به خانه ما آمد. اما درست از لحظه ورودش به خانه شروع کرد به غر زدن و از تمام جهیزیه ام یک ایرادی گرفت.
 
وی افزود: مادر همسرم جلوی خواهرش مرا تحقیر کرد و تمام مدت مرتب غر زد که چرا چنین جهیزیه ای تهیه کردم. او جوری رفتار کرد که گویا من سر آنها کلاه گذاشته ام و با خرید یک جهزیه ارزانقیمت می خواستم کمترین هزینه را برای زندگی مشترکمان کنم. در حالیکه به شدت عصبانی شده بودم موضوع را به شوهرم گفتم. اما شوهرم در کمال تعجب و ناباوری من حق را به مادرش داد و گفت که از جهیزیه من اصلا راضی نیست و آبرویش را برده ام. وقتی این حرف ها را از زبان شوهرم شنیدم تصمیم گرفتم برای همیشه از این مرد خودخواه جدا شوم.
 
بعد از صحبت های این زن قاضی شوهرش را هم به دادگاه احضار کرد تا صحبت های او را هم بشنود.
+86
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  امریکایی - جکسون ویل، ایالات متحده امریکا

  مگه دروغ گفته؟ مهریه بالا گرفتی‌ جهیزیه کم آوردی؟ این یعنی‌ کلاه برداری. خواستی‌ مهریه نگیری جهیزیه هم نیاری. ببینم داماد حرفی‌ داشت؟ حالا هم مهریه رو گرفتی‌ این فیلمو در آوردی که با پول داماد نگون بخت باقی‌ عمرت پارتی کنی‌.
  99
  27
  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  hossein+87+ - ایران، ایران

  زندگی که بخواد اینجوری شروع بشه همون بهتر که نشه!
  2
  125
  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  *fanoos* - ایران، ایران

  خب اگه ناراحته بره خودش بهترش را برات بخره همینه که هست. در کل این زندگی، زندگی بشو نیست وقتی از همون اول مادیات و چهارتا چوب و تخته خیلی مهمه، نمیشه انتظار یه زندگی شیرین رو داشت!!
  7
  111
  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مطلب روز - تهران، ایران

  زندگی که اساسش بر سر چهار تا افتابه لگن باشه همون بهتر که نباشه
  1
  107
  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  ایران زاد - هامبورگ، آلمان
  امان از بی شعوری. امان از بی فرهنگی. امان از دست جوانانیکه فقط لباس مردانه به تن کرده اند. اما با تمام ای حرف ها ضمن تائید عزیزانی که در بالا کامنت گذاشته و گفته اند زندگی که باید با 4 افتابه لگن شکل بگیرد و یا با کلاهبرداری مهریه زیاد و جهیزیه کم باید شروع شود همان بهتر که شکل نگیرد. این چه ندگی مزخرفی است که باید این شکل شروع شود. و از طرفی یادمان نرود که از قدیم گفته اند خر لنگ منظر یک چش است یعنی ان خانم محترم دنبال یک بهانه میگشت که برنامه طلاق را ردیف کند و این دخالت مادر شوهر و اعوان انصار شوهر بهترین بهانه بود که این خانم دعاهای ان مستجاب شد.این خانم میخواست در شناسنامه اش مهر طلاق باشد و الا جهیزیه وغر زدن مادر شوهر و اینگونه مزخرفات یک بهانه است. این خانم شوهر نکرده که وظیفه زناشوئی را انجام بده. این خانم اصلا نیاز بشوهر نداره. این خانم به مهر طلاق نیاز داره که بمراد دلش رسید.بقیه همه چیز ها نه تنها حرف است بلکه یک مشت خزعبلات است. طلاق اقا طلاق
  27
  35
  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  امریکایی - جکسون ویل، ایالات متحده امریکا

  [::*fanoos* - ایران، ایران::]. فانوس خانوم درود،. قرار نیست که اگه جهیزیه بد بود داماد خوبشو بخره، شما از کدوم سیاره اومدین؟ وقتی‌ مهریه تعیین میکنن باید به همون نسبت هم جهیزیه بدهند. اینطور نیست که زمان مهریه دست بالا بگیرن بعدا جنس بنجل جهیزیه بدن. موضوع اینجا خرید و فروشه. قیمت بالا فروختن جنس بنجل دادن. شما بدیل اینکه شاید خانوم هستین حسس فمنیستی شما رو گرفته. منطقی‌ باشین، بدرود
  52
  16
  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  kejhal - اربیل، عراق

  ما رسممون اینه که خونه و مهریه و جهیزیه و هزینه مراسم عقد و عروسی و . و همه چیز پای داماد دختر فقط باید بله رو بگه بره سر خونه زندگیش ...
  12
  47
  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  *fanoos* - ایران، ایران

  [::امریکایی - جکسون ویل، ایالات متحده امریکا::]. درود .نباید اینقدر زود و عجولانه در موردشان قضاوت کرد ..فکر شما که فقط مادیاتِ اصلا برای من قابل هضم نیست! در ضمن منظور من این بود خانوداه ی عروس در توان خودشان جهاز دادن اگه مادرشوهر نمی پسنده که دیگه مشکل خودش ِ خودش بره طبق سلیقه ای خود بخره !! خانواده نوعروس حالا با بد و خوبش بالاخره یک جهازی رو برایش تهیه دیدن و دخترشان رو به خونه ی بخت فرستادن..تازه دختره میخواد با جهازش زندگی کنه نه اقوام شوهرش ! شاید خدایی در توان پدرش بیشتر از اینها برایش مقدرو نبوده که جهاز آنچنانی بدهد ولی بازم میگم ما که جهاز دخترش رو ندیدم حتی اگه ناچیز باشد خانواده همسرش باید همه جوره پذیرا میشدن و تشکر رو میکردند نه اینکه تحقیرش کنن و همش بهش سرکوفت بزنن ...شخصی که اهل زندگی و مردش باشه بدون هیچ بهونه ای میتونه یک زندگی رو آغاز کنه ..همانطور که مشاهده کردید در نوع این خانواده مصداق همین ضرب المثل هستش سالی که نکوست از بهارش پیداست !خودتان هم مشاهده کردید اکثرا دوستان فکرهاشون با من مطابقت میکرد !
  0
  35
  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  ایران زاد - هامبورگ، آلمان
  Fanoos فانوس خیلی مخلصیم با وفا. مدتها است که از ما خبری نمیگیری. ما هم از توقهر کرده بودیم. حالا میخوای بگی این چه کسی است با وفا. یک ضد زن ها ها ها
  2
  4
  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  *fanoos* - ایران، ایران
  [::ایران زاد - هامبورگ، آلمان::]. درود.شما رو بجا نیاوردیم ولی فکر کنم همون ایران آزاد باشید که سالهای پیش در آشپزخونه با بقیه ی دوستان با هم بودیم؟!
  2
  5
  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران مظلوم - سوست، هلند
  خاک بر سر داماد کند که اینقدر دهن بین است .ایشان بهتر بود با مادرش زندگی می کرد
  0
  17
  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  ekman - شیراز، ایران
  مهریه را یک شاخ نبات و یا چند شاخ گُل تعیین کنند،آنوقت اگر خانواده داماد به جهیزیه ایراد گرفت،واقعا افرادی مادی و پَست خواهند بود.
  3
  11
  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  ایران زاد - هامبورگ، آلمان
  Fanoos نه اصلا حدس تو درست نبود من برای راهنمائی تو باوفا را بمیان اوردم شاید بشناسی .که باز نشناختی.البته اگر تو با ای دی فمینیسم میامدی و بعضا فانوس . البته ای دی فمینسم بیشتر مورد نظر است
  2
  2
  شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.