جنجال نگاه کردن رقص دختران برای کفاشیان :رئیس نباید دخترها را نگاه می‌کرد!

ایران وایر , پدرام قائمی
چند تصویر گنگ از حضور «علی کفاشیان» در مراسم قبل از بازی فوتبال ساحلی دبی، دردسر تازه‌ای برای رییس تنهای این روزهای فدراسیون فوتبال شده است. او سکوت کرده، حرفی نمی‌زند و حالا وقتی می‌خواهد با مگان مشکی رنگش از پارکینگ ساختمان فدراسیون فوتبال بیرون بیاید، فقط برای خبرنگارانی که منتظرش هستند دست تکان می‌دهد.
 
دردسرهای علی کفاشیان یکی دو تا نبود، حالا این عکس که او را در حال تماشای رقص دختران در مراسم قبل از بازی نشان می‌دهد هم به آن‌ها اضافه شده است. بر اساس پروتکلی که برای روسای فدراسیون‌های ورزشی ایران وجود دارد، مقامات ورزشی باید در چنین شرایطی محل را ترک کنند. اما علی کفاشیان در بین دو نیمه بازی ساحلی ایران و روسیه در دبی اقدام به ترک ورزشگاه نکرد. او روی سکوها نشست و منتظر آغاز دوباره بازی شد. این یک بهانه فوق‌العاده است برای مردی که حالا دارد خودش را به عنوان چهره مهم اطلاعاتی کشور در بخش ورزش معرفی می‌کند.
 
«رضا حسنی خو»، مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان که طی ماه‌های اخیر فضای ورزش ایران را آرام‌آرام به فضایی امنیتی و حراستی تبدیل کرده، به این مساله هم وارد شده است. آخرین شاهکار مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان را می‌شد در مخالفت با سفر دختران فوتسالیست به گواتمالا دید. حالا او با حضور در نمایشگاه مطبوعات به رسانه‌ها گفته است: «بر اساس پروتکلی که برای روسای فدراسیون‌های ورزشی ایران وجود دارد، مقامات ورزشی باید در چنین شرایطی محل را ترک کنند اما این عکس نشان می‌دهد که ظاهراً رییس فدراسیون فوتبال ایران این کار را انجام نداده است.»
او حتی رییس فدراسیون فوتبال را هم به نوعی تهدید کرده و گفته است: «ما همه چیز را بررسی می‌کنیم و اگر لازم باشد، برخورد می‌کنیم.»
 
اما آیا علی کفاشیان فرصت اجرای پروتکل مورد نظر مدیرکل حراست وزارت ورزش را داشته است؟
تمام طول مدت اجرای مراسم حرکات موزون دختران در بین بازی ایران و روسیه، کم تر از سه دقیقه بوده است. البته اگر علی کفاشیان تصمیم به ترک ورزشگاه و بعد دوباره بازگشت به جایگاهش را می‌گرفته، قاعدتاً زمانی 15 دقیقه‌ای تلف می‌شده است. اما رضا حسنی خو که در این مورد سعی می‌کند مجری قانون باشد، گفته است: «اتفاقاً در ورزش‌های ساحلی سخت گیری ما بیش تر است چراکه فضای این ورزش‌ها بیش تر مساله دار است. کم بودن زمان هم نمی‌تواند توجیه مناسبی باشد. ما در این باره پروتکل داریم. انجام این حرکات حتی اگر چند ثانیه هم باشد، باید مقام ایرانی صحنه را ترک کند.»
 
این‌ها بخش‌هایی جدید از تعاریف تازه رضا حسنی خو در ورزش ایران است. ادبیاتی که او وارد حوزه ورزش و فدراسیون‌ها کرده و براساس آن‌ها، ورزش‌های ساحلی را از این پس باید با لقب «مساله‌دار» شناخت.
 
حالا مدیرکل وزارت ورزش و جوانان دست روی نکته مهمی می‌گذارد و می‌گوید: «ما باید به‌دقت عکس‌ها را بررسی کنیم تا دقیقاً متوجه شویم چه اتفاقی افتاده است. اگر فیلمی هم باشد، باید آن را بررسی کنیم و بعد تصمیم‌گیری کنیم.»
 
تلاش وزارت ورزش و جوانان به عنوان مهم‌ترین مخالف ریاست علی کفاشیان بر فدراسیون فوتبال حالا شاید به نتیجه برسد. رضا حسنی خو حتی از این که علی کفاشیان در این بازی کنار «هوشنگ مقدس» نشسته هم ابراز ناراحتی می‌کند.

هوشنگ مقدس تاجر شیرازی و نایب رییس اسبق هیات فوتبال شیراز است. او حالا سال‌ها است به‌عنوان یکی از تجار مشهور ایرانی در دبی شناخته می‌شود که از سوی وزارت ورزش و جوانان یک سال قبل به دلایلی نامعلوم از همکاری با فدراسیون فوتبال منع شد.
 
رسانه‌های دولتی ایران مدعی بودند که وزارت ورزش و جوانان هوشنگ مقدس را به دلیل دست داشتن در «ترانسفر» بازیکنان، از حضور در فدراسیون فوتبال منع کرده است. این در حالی است که از یک سال قبل گروهی از مدیران وزارت ورزش با تشکیل کارگروهی به نام «کمیته ارزیابی مربیان خارجی»، خود دستی در آتش ترانسفر مربیان اروپایی به ایران دارند.
 
اما نشستن کفاشیان در کنار هوشنگ مقدس هم باعث شده است تا مرد امنیتی وزارت ورزش مدعی شود که حتی همین هم‌نشینی را هم بررسی خواهند کرد. رضا حسنی خو به سایت «نود» گفته است: «ما باید ببینیم چرا آقای کفاشیان کنار هوشنگ مقدس نشسته و با هم در مورد چه چیزی صحبت می‌کردند.»
 
وزارت ورزش از دو سال قبل سعی داشت با بازرسی از مسایل مالی و اخلاقی علی کفاشیان، برای حضور او در فدراسیون فوتبال مشکلاتی ایجاد کند که در هر دو مورد ناکام ماند. ولی به نظر می‌رسد انتشار عکس‌های جدید رییس فدراسیون فوتبال در دبی برای رییس فوتبال ایران گران تمام خواهد شد.
 
اما چه کسی این عکس‌ها را منتشر کرد؟ از تهران خبر می‌رسد که انتشار این تصاویر اول بار توسط خبرنگاران بخش ورزشی روزنامه «کیهان» در صفحات اجتماعی آغاز شده است. هرچند تا امروز این روزنامه واکنش مستقیمی به این اتفاق نداشته است
+42
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  آزاده21 - لندن، انگلستان

  وااااااای که عفت و عصمت تون از بین رفت
  3
  62
  ‌پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  abikaka - شيراز، ایران

  وای. اسلام به خطر افتاده، حالا چه خاکی تو سرمون کنیم. وای وای وای
  3
  37
  ‌پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  perspolisi - سیدنی، استرالیا
  بازیکنای تیم ملی در جام ملتها حق سلفی گرفتن با دخترای ایرانی رو نداشتن - کفاشیان رییس فدراسیون نشسته رقص دختران بیکینی پوش رو می بلعه!! - . حالا مدیرکل وزارت ورزش و جوانان دست روی نکته مهمی می‌گذارد و می‌گوید: «ما باید به‌دقت عکس‌ها را بررسی کنیم تا دقیقاً متوجه شویم چه اتفاقی افتاده است. اگر فیلمی هم باشد، باید آن را بررسی کنیم و بعد تصمیم‌گیری کنیم، یعنی بشینه قشنگ کل ماجرا رو از نزدیک و با دقت رصد کنه. هرچی مقام بالاتر میره فساد هم بیشتر میشه
  2
  19
  ‌پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  shablizim - لندن، انگلستان
  وزارت ورزش و بنوعی شخص وزیر گودرزی از زمان روی کار آمدن دولت روحانی دل خوشی از کفاشیان و فدراسیون فوتبال نداشتند چون بدرخواست فیفا اساسنامه فدراسیون فوتبال طوری تنظیم شده که اجازه دخالت وزیر را در امور اجرایی فوتبال را نمیدهد و همین موضوع روابط بین کفاشیان و وزارت را سرد کرده باتوجه به نزدیک بودن انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال کفاشیان بدش نمی آید برای بار سوم خود,را کاندیدا کند چون میداند مجمع با وی است وزارت تنها راه را خلع صلاحیت از طریق همین کارهای امنیتی و کثیفی است جمهوری اسلامی استاد قهار در این زمینه هاست ورزش ایران سالهاست که بطور امنیتی اداره میشود درست بمانند سینما و تئاتر و موسیقی و . اما کفاشیان مدیر دولتی است و آشنا به این بازیها خوب میداند اگر از بالا رایزنی کند صدتا مثل حسنی خو جلودارش نیستند مردم در آغوش گرفتن مادر چاوز توسط مموتی را که یادشان نرفته اینها همه بازی جنگ قدرت درون رژیم است گور پدر همه شون
  3
  9
  ‌پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  mina minavand - هانور، آلمان

  وقتی که زلزله اومد میفهمه که نباید نگاه میکرده :)
  3
  25
  ‌پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  وای ستون استوار دین اسلام به باز به خطر افتاد
  4
  20
  ‌پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  babak azari - آتن ، یونان
  وای بیضه های آآآآسلام عزیز دوباره به خطر افتاد.
  6
  21
  ‌پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Cocoo - تورنتو، کانادا
  واییی الان سیل میاد چه کنیم؟؟
  2
  5
  جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۰۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.