پایان خوش ۱۶ روز اسارت در مخفیگاه آدم‌ربایان

کودک 11 ساله خرم‌آبادی پس از 16 روز اسارت در مخفیگاه آدم‌ربایان، به آغوش خانواده بازگشت.

5 آبان ماه سال جاری مأموران انتظامی خرم‌آباد لرستان با دریافت گزارشی مبنی‌بر ربوده شدن کودک 11 ساله‌ای در پارک نزدیک خانه‌اش، توسط سرنشینان یک خودروی سواری تحقیقات خود برای یافتن آدم‌ربایان را آغاز کردند.

ساعاتی پس از مخابره این خبر اولین تماس از طرف گروگانگیران با خانواده «رهام» برقرار شد و آنها برای آزادی گروگان خردسالشان تقاضای 500 میلیون تومان نقد کردند. مأموران انتظامی لرستان در نخستین گام با ردگیری خودروی دو سارق موفق شدند رد آنها را تا شهرستان «فهرج» در استان کرمان به دست آورند و در این مرحله تحقیقات با همکاری پلیس این استان و فرماندهی انتظامی شهرستان «فهرج» ادامه یافت.
شناسایی اسارتگاه دو گروگانگیربا اقدام‌های اطلاعاتی و پلیسی مأموران انتظامی شهرستان فهرج و مأموران خرم‌آباد، اسارتگاه دو گروگانگیر در روستای اسدآباد فهرج شناسایی شد اما از آنجا که هر اقدامی احتمال به خطر افتادن جان گروگان را در پی داشت مأموران با احتیاط و بدون هیچ عملیات شتابزده‌ای منطقه را تحت نظر قرار دادند.
سرهنگ مهدی پنجعلی‌زاده فرماندهی انتظامی شهرستان فهرج در این‌باره به شوک گفت: «مأموران با شناسایی اسارتگاه دو گروگانگیر، ردگیری عاملان این آدم‌ربایی را در دستور کار قرار دادند و با اقدام‌های اطلاعاتی پلیس مخفیگاه آنها در شهرستان عنبرآباد در جنوب کرمان شناسایی شد.»
همکاری سران طوایف فهرج برای پایان گروگانگیری
این مقام انتظامی ادامه داد: «با دستگیری دو عامل این گروگانگیری که دو مرد بودند، مأموران انتظامی فهرج با همکاری بزرگان و سران طوایف شهرستان، در عملیاتی ضربتی به روستای اسدآباد وارد شدند و کودک ربوده شده را از اسارتگاه نجات دادند. این کودک در خانه یکی از بومیان منطقه نگهداری می‌شد که این فرد نیز دستگیر و به همراه دو گروگانگیر به مراجع قضایی سپرده شد.»
آدم‌ربایی برای زنده کردن پول
عاملان این آدم‌ربایی پس از دستگیری پای میز بازجویی نشسته و اختلاف‌ مالی با پدر کودک را علت این گروگانگیری عنوان کردند. سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی استان لرستان در این باره گفت: «پس از 16 روز تلاش مأموران پلیس آگاهی لرستان و همکاری مجموعه انتظامی استان کرمان، این گروگان آزاد شد و متهمان دستگیر شدند. این دو متهم در بازجویی‌های اولیه هدف ربودن کودک را اختلاف‌ مالی چند صد میلیونی با پدر کودک اعلام کردند.» سرهنگ پنجعلی‌زاده نیز درباره جزئیات این اعتراف گفت: «این دو گروگانگیر از اهالی فهرج هستند. آنها چندی قبل برای فروش 8 کامیون بار خرما با پدر این کودک معامله‌ای چند میلیونی انجام داده بودند که پدر این کودک پس از بردن بار از پرداخت پول امتناع می‌کند.» این مقام انتظامی ادامه داد: «این افراد که از هیچ طریقی قادر به گرفتن پول‌شان نبودند با شناسایی خانواده کودک ربوده شده تصمیم می‌گیرند در اقدامی عجیب پسر 11 ساله مرد را گروگان بگیرند تا در ازای آزادی او طلب‌شان را زنده کنند.

در همین راستا با اقدام‌های اطلاعاتی پلیس شهرستان فهرج کرمان و خرم‌آباد لرستان این توطئه به سرانجام نرسید و عاملان این آدم‌ربایی دستگیر شدند.» کودک ربوده شده پس از آزادی در صحت و سلامت کامل به آغوش خانواده‌اش بازگشت. فرماندهی انتظامی لرستان نیز در پایان این گفت‌وگو از همکاری خوب پلیس کرمان در این عملیات موفقیت‌آمیز تشکر و قدردانی کرد.
+25
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  Bahar Persian - گیلان، ایران
  حتما باباهه سپاهی بوده ۸ کامیون خرما بردی پولشو ندادی گردن کلفت !!!۱ اگه بچه مردم عادی بود پلیس میگفت حتما گروگان مرده تا حالا !!!! پیگیر نشین... خودی بوده که زرنگ شدن
  2
  20
  ‌پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  shahab46 - هانوفر، آلمان

  پول خرما‌ها چی‌ شد.
  0
  21
  ‌پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  آقا مالت را سفت نگهدار تا مجبور نشی بچه دزدی کنی آدم عاقل 8 بار کامیون خرما را همینجوری میده میره خریت هم اندازه داره
  3
  10
  ‌پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.