اجساد گروگان‌های سربریده شده به کابل رسید

کابلاجساد گروگان‌هایی که سه روز پیش گزارش بریده شدن سرشان به دست اعضای داعش در افغانستان منتشر شده بود، دیروز به کابل آورده شد.
 
مقامات محلی ولایت زابل در جنوب افغانستان روز یکشنبه اعلام کردند که نیروهای وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) هفت نفر از غیرنظامیان گروگان گرفته شده مربوط به قوم هزاره را کشته‌اند.
مسئول امنیت ولایت زابل به بی‌بی‌سی گفت که جنگ‌جویان ازبکستانی سه زن و چهار مرد گروگان را بعد از آغاز درگیری میان نیروهای وابسته به داعش و گروه طالبان سربریده‌اند.
 
کاوون خموش، گزارشگر بی‌بی‌سی در کابل می‌گوید که صدها زن و مرد شمع بدست در غرب کابل در نزدیکی 'مصلی شهید مزاری' گردهم آمده اند تا از کشتن این غیرنظامیان دادخواهی کنند.
 
به گفته گزارشگر بی‌بی‌سی در زمان آوردن این اجساد، زنان و مردان در یک صف طولانی دهلیزی را ایجاد کردند تا اجساد از طریق آن به داخل مصلی انتقال داده شود.
 
شاهدان عینی گفتند که پس از ورود اجساد به کابل، نیروهای دولتی قصد داشتند آنها را به بیمارستان سردار محمد داوودخان منتقل کنند، اما تجمع‌کنندگان جلو انتقال آنها را به بیمارستان گرفتند.
کابلاعضای "ستاد دادخواهی قربانیان زابل" گفته اند که تجمع فردا تنها برای "دادخواهی خون قربانیان زابل نیست، بلکه تجمع ملی است برای دادخواهی خون شهیدان اچین، بادغیس، وردوج و دیگر نقاط افغانستان."
امروز عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان نیز همراه با معاونانش به غرب کابل رفت و با شماری از تجمع کنندگان دیدار کرد.
اجساد این قربانیان امروز ابتدا به شهر غزنی آورده شد و در آنجا نیز صدها نفر تجمع کردند و خواهان به دادگاه کشاندن مسئولان کشتن این گروگان‌ها شدند.
غزنیغزنیغزنی
+61
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  به قول مرحوم رضا فاضلی اسلام ناب محمدی.
  7
  46
  ‌چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  ...متاسفانه همین افراد که در تصویر هستند از این حادثه ی وحشتناک غمگین و عصبانی ولی‌ خودشان ۴۴۴ چنگولی به این دین چسبیده اند!!!و غافل از اینکه دینی که سمبل آن خون و شمشیر است.عامل این نوع زشتیها .است
  8
  40
  ‌چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.