۱۲ کشته در جریان جنگ خروس‌ها در مکزیک

 دو باند تبهکار در مکزیک به هنگام برگزاری یک مسابقه جنگ خروس‌ها، به سوی هم آتش گشوده و ۱۲ تن را از پای درآوردند. همزمان در حادثه‌ای دیگر در جنوب مکزیک گروهی مرد مسلح به مسابقه فوتبال آماتورها هجوم برده و ۴ تن را کشتند.
 
دو گروه از مردان مسلح در جریان برگزاری یک مسابقه جنگ خروس‌ها در ورزشگاهی در شهر "کواخینیکوالاپا" در مکزیک، به سوی یکدیگر آتش گشودند. ۱۲ تن از جمله دو نوجوان جان خود را در این تیراندازی خونبار از دست دادند. پنج تن نیز به شدت زخمی شدند.
 
به گفته پلیس اجساد شماری از کشته‌شدگان و مصدومان پیش از آنکه مأموران پلیس در محل حاضر شوند، از محل خارج شده و به مکانی نامعلوم منتقل شده‌اند.
 
با توجه به پوکه‌های یافت شده در محل تیراندازی، شهردار کواخینیکوالاپا در بیانیه‌ای این تیراندازی مرگبار را اقدام سازماندهی شده از سوی یک باند تبهکار خوانده است. این شهر در ایالت گوئررو در جنوب غرب مکزیک واقع شده است.
 
در این ایالت چندین باند تبهکار بر سر به دست آوردن کنترل تجارت مواد مخدر و برخی دیگر از کسب و کارهای غیرقانونی با یکدیگر درگیر هستند. شهر کواخینیکوالاپا ۲۵ هزار نفر جمعیت دارد و تا کنون از خشونت باندهای تبهکار مصون مانده بود.
 
گارسیا سیسنروش، شهردار کواخینیکوالاپا، این واقعه را "عملی وحشیانه" توصیف کرده و خواستار اعزام شمار بیشتری از نیروهای پلیس و سربازان ارتش به این منطقه شده است.
هجوم خونبار به زمین فوتبال
در همین حال همزمان با واقعه خونبار کواخینیکوالاپا، در شهر بندری آکاپولکو نیز گروهی از مردان مسلح با هجوم به مسابقه فوتبال آماتورها به روی بازیکنان آتش گشوده و چهار تن را به ضرب گلوله از پای درآوردند.
به گفته پلیس در این واقعه نیز اجساد کشته‌شدگان پیش از حضور مأموران از محل خارج شده بوده است. شهر آکاپولکو نیز در ایالت گوئررو واقع شده است.
 
سال گذشته در این ایالت ۴۳ دانشجو به طرزی مشکوک ناپدید شدند. بعدها مشخص شد که پلیس شهر ایگوالا این دانشجویان را ربوده و به احتمال بسیار زیاد، آنان را به یک باند مواد مخدر تحویل داده است. اعضای این باند سپس تمام این دانشجویان را به قتل رسانده و اجساد آنان را سوزاندند. این واقعه موجب برانگیخته شدن خشم عمومی در مکزیک شده و اعتراضات مختلفی در چندین شهر به راه افتاد.
+19
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  ایران زاد - هامبورگ، آلمان
  عجب دنیائی است این مکزیک. افراد شان درنده خو بمعنی واقعی هستند
  1
  7
  ‌چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.