بابک زنجانی: دوست ندارم زنگنه سوار ماشینم شود / مجبورم کردید بگویم همین الان، ۲۲ میلیارد یورو پول نقد دارم

هفتمین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به فساد نفتی صبح امروز (سه‌شنبه) - 19 آبان ماه - در دادگاه انقلاب به‌صورت علنی برگزار شد.
 
به گزارش «انتخاب» به نقل از خبرگزاری ها، بابک زنجانی متهم ردیف اول ساعت 8:30 مانند جلسات گذشته با تدابیر امنیتی وارد دادگاه انقلاب شد.
 
قاضی صلواتی ، "مرتضی تورک" معاون دادستان تهران را به منظور ارائه توضیحاتی در مورد توقیف، کارشناسی و ارزشیابی اموال بابک زنجانی به جایگاه دعوت کرد.
 
تورک معاون دادستان تهران: زنجانی از ابتدا جهت رد اموال فهرستی از اموال خود نوشت و به دادستانی ارائه کرد/در این لیست هیچ نامی از چاه‌های نفت وی در عراق و تاجیکستان و یا اموالی که وی در دو جلسه قبل دادگاه اعلام کرد نبود/دادستانی تهران هیاتی را به مالزی اعزام کرد، نماینده زنجانی به ما گفت:پول آب،برق،گاز و تلفن پرداخت نشده و ما حقوق نگرفته ایم،لطفا به ما کمک کنید/ بنا به اظهارات نماینده زنجانی در مالزی منظور متهم نفتی از دفتر بانک FIIB در منطقه لاووان یک اتاق و چند رایانه بوده است.
 
تورک معاون دادستان تهران:برای هر یک از اموال بابک زنجانی کارشناس خبره ای از دادگستری انتخاب شد/جلسات کارشناسی با حضور وکیل،خانواده،مدیران منسوبی زنجانی،اعضای هیات مدیره و کارشناسان برگزار می‌شد/زنجانی برای برخی از اموال خود از جمله فرش‌های منزل و لوازم اداری قیمت‌هایی را می‌گفت که مورد پذیرش کارشناسان خبره دادگستری نبود و وی برای اظهارات خود سندی هم نداشت.
 
تورک معاون دادستان تهران:زنجانی مدعی است لوسترها،میز و لوازم اداری دفتر مرکزی وی ۴ میلیارد تومان می‌ارزد/متهم نفتی مدعی است لوسترهای دفترش ۱.۵ میلیارد تومان ارزش دارد؛کارشناسان این اعتقاد را ندارند/زنجانی برای دفتر خود ۴۰۰ میلیون تومان لوازم بدنسازی خریده بود.
 
تورک معاون دادستان تهران :زنجانی ملک «ایران زمین» را بزرگترین دارایی خود در ایران عنوان می‌کند/منبع پیش پرداخت خرید این ملک از دارایی وزارت نفت بوده است/زنجانی ارزش ملک «ایران زمین» را ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده است اما کارشناسان خبره دادگستری ارزش ان را ۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده اند/ارزش کل دارایی زنجانی در ایران ۲۵۹۵ میلیارد تومان است/زنجانی از لیست ابتدایی ارائه شده به دادستانی ۴ دستگاه خودرو، یک ساختمان و ۳ ویلا را خارج کرد/زنجانی مدعی است ویلای لواسان که در لیست رد مال بوده متعلق به مادرش است و به همین خاطر از لیست رد مال، ویلا را خارج کردیم اما این ویلا همچنان در توقیف دادستانی است/هنوز انتقال قطعی سهام شرکت‌ها به وزارت نفت صورت نگرفته است/۱۸ مورد از شرکت‌ها و دارایی‌های اقای زنجانی تحویل وزارت نفت شده است.
 
زنجانی:اقای تورک می‌گویید اموال من ۲۵۹۵ میلیارد ارزش دارد، لطفا این مبلغ را بردارید و باقی اموال را به خودم بدهید.
 
تورک معاون دادستان تهران:این هفته جلسه ای داریم.
 
وکیل بابک زنجانی:مجموعه دادستانی تهران با زحمات شبانه روزی کار کارشناسی را پیگیری کردند و ما از دادستانی در مورد ارزیابی اموال متشکریم، مشکل ما کارشناسی است.
 
طفره چندین باره زنجانی از پاسخ به سوال رییس دادگاه.
قاضی صلواتی:اقای زنجانی قرار بود امروز در مورد منشا پول و شخص شیخ توضیحاتی ارائه کنید؛شیخ کیست؟ با چه ضمانتی به شما وام ۱۵ میلیارد یورویی داده؟ اصلا شیخی وجود دارد؟
 
زنجانی: چنانچه دادستانی می‌خواهد بداند که شیخ کیست برود در امارات شکایت کند تا بگویند شیخ کیست(!)
 
توضیحات نجفی معاون دادستان تهران با استناد به قانون مجازات اسلامی
نام شیخ ۱۵ میلیارد یورویی پرونده متهم نفتی مشخص شد
نجفی نماینده دادستان تهران:مدعی هستید "شیخ حشر" به شما اعتماد بسیار دارد/ایشان را به دادگاه بیاورید شهادت بدهد/بگویید شرکت این فرد کجاست؟نام شرکتش چیست؟
قاضی صلواتی:یک روز دیگر به شما برای ارائه مدرک محکمه پسند در مورد منشا ۱۵ میلیارد یورو و معرفی شیخ حشر فرصت می‌دهم.
نجفی:به شیخ حشر بگویید به دادگاه بیاید.
بابک زنجانی:لزومی ندارد شیخ حشر به اینجا بیاید.
قاضی صلواتی:دادگاه می‌خواهد که شیخ حشر به دادگاه بیاید.
بابک زنجانی:بله می آید.
بابک زنجانی در بخشی از دفاعیات امروز خود اظهار داشت: میخواستم روز آخر دادگاه اعلام کنم اما چون مجبورم کردید امروز اعلام می‌کنم که همین الان 22 میلیارد یورو پول نقد دارم. می‌خواستم روز آخر دادگاه و زمانی که آقایان می‌گویند زنجانی هیچ پولی ندارد اعلام کنم اما مجبور شدم امروز بگویم.
زنجانی خطاب به نماینده دادستان گفت: دلیل این که برایتان نوشتم حاضر نیستم ساعت، انگشتر، 4 ماشین و دو موتورسیکلتم را به نفت بدهید این است که دوستم ندارم آقای زنگنه از ساعتم استفاده کند و سوار ماشینم شود.
+95
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  شیخ حشر ؟!؟! ملت رو سر کار گذاشتن والا، شما شیخی میشناسید که حتی از دیدن پشه ماده حشری نشود؟
  1
  147
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  صد سال تنهایی - تهران، ایران

  یک دلقک بازیه مسخره دیگر از طویله متعفن ولایت فقیه!!! جیب مردم رو خالی کردند هیچ ثروت چند نسل بعد را یکجا بلعیدند حالا با یک دلقک بازیه زشت مثلا دارند احقاق حق میکنند!!!! کدام کشوری را سراغ دارید که اینطور مملکت را تاراج کنند بعد حضرت آقا آن بالا بنشینند به ریش همه بخندند ملت هم راضی و خشنود.....برای یک برنامه تلوزیونی مسخره رگ غیرت پاره میکنند اما مملکت غارت شده را تماشا میکنند و پف فیل مصرف میکنند
  3
  106
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  اگه اینجوری باشه که باید از همه ی شیخ ها شکایت کنن چون همشون بلا استثنا حشر هستند
  0
  73
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Negah* - فرانکفورت، آلمان

  . «سخن خودتو کجا شنیدی، اونجا که حرف مردمو شنیدی.». اقای صلواتی ارواح بابات مردم ایران را رنگ نکن خودت وهفتاد . پشتت خره شیخ عمارت را فراموش کن برو سراغ خلیفه و پسرش اغ مجتبی همه میدانند ،خر خودتی . برو از مردم بپرس .
  1
  57
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  مرتیکه دزد فک کردن این اموال مال زنگنه اس. البته درست هم میگه چون این طرف فک میکنه پول نفت و گاز این کشور اموال شخصی است و هرکسی تونست و دستش رسید باید بکشه بالا و بخوره و اگر کسی تونست پس بگیره ،بگیره وگرنه ارث نه نه و باباشه. آخه زنگنه چه نیازی داره ماشین و ساعت تو رو استفاده کنه؟ آدمی به این کودنی میخواد سر مردم کلاه بگذاره ،آخه این اموال دست قوه قضائیه اس و نماینده دادستانی صددرصد مزایده میگذارند و هرچقدر جمع بشه برمیگرده به خزانه کشور بنام وزارت نفت. 22 میلیارد یورو هم واسه این گفته که دادگاه رو سرکار بگذاره تا مبادا حکم اعدامش رو سریع اعلام کنند و اینطوری وقت بخره و ملت رو سرکار بگذاره. گندش درآمده که شیخی وجود نداره که بیاد دادگاه حالا میگه 22 میلیارد یورو دارم!!! به نظرم باید همه اموالش کشف و ضبط و بعد به همراه معاونان و بقیه عوامل فسادش اعدام بشوند. خدایش این یک لکنه ننگ و واقعاً فاسد به تمام معناست. این دادگاه رو می بینم فقط یاد دادگاه این آقا که چک داده بود و بعد از سه سال گرفتنش و شش ماه زندان بود و بعد چکها رو به یکسوم قیمت می خرید و خیلی راحت چند میلیارد به جیب زد
  9
  29
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  liberté - مونترال، کانادا

  هاها سوژه این ماهمون جور شد: شیخ حشرررر! این شیخا همشون البته حشرین. هاها
  1
  33
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  ایران زاد - هامبورگ، آلمان

  عجب ملت واقعا بیچاره ای هستیم ما. یک لحظه فکر کنید در این کشور چه میگذرد و این فرد چه اراجیفی را تحویل مجکمه قضا میدهد. و چقدر قضات ما بی ارزش شده اند. اصلا ما فرض می کنیم تمام حرف های این بچه سوسول درست و درست و باز هم میگویم درست یاشد . اخر این چه کشوری است که قضات ودستگاه قضائی از این نمی پرسند این پو لها را از کجا اورده ای؟/ ما در حکومت قبل قانونی بنام از کجا اورده ای را داشتیم .این اقایان قضات اگر دهانشان بو نمیدهد. چطور راضی میشوند یک فرد همه گونه حرف های گنده تر از خودش باین دستگاه قضائی بزند اما قاضی جرات نداشته باشد طبق قانون از این بپرسد شما این همه پول را از کجا اورده ای . جز اینکه دست های بسیار قوی بالای سر زنجانی است و هیچ کس جرات حرف زدن را نداشته باشد. .واقعا ما لیاقت بیشتر از این را نداریم همین.
  2
  38
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  خدائی عجب جوابهائی بابک زنجانی به تورک و صلواتی داد ه ...
  10
  17
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  من فکر کنم . در نهایت .بطریقی درهمان زندان . اورا بکشند .وبگویند بابک زنجانی درزندان خودکشی کرد .ویا فراریش بدن . مثل سعید امامی انهم با واجبی کشته شد ..
  8
  29
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  karaji - کرج ، ایران

  خیمه شب بازی رو بگذارید کنار ، همگی‌ دزدید و انگل این جامعه ، جیبی‌ که شما برای پول این ملت و فرزندان آینده ایران دوختید ته ندارد !
  1
  33
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  تیتو تیتو - تهران، ایران

  ای بابک تو را چه میشود ؟ تو را با شیخ حشر در امارات چه کار ؟
  1
  28
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  dani@@123 - لیسبون، پرتقال

  مردیک دزد چه گردن کلفتی میکنه کثفت هر چی داری پول مردم بیچارست تو که .. هم نداشتی پوست گوسفند فروش حالا حرف از مال ننم و نمیدم و لوستر یک ملیارد و پانصد میلیونی خدای کجایی پس
  2
  22
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  اصحاب کهف - بروکسل، بلژیک
  نجفی:به شیخ حشر بگویید به دادگاه بیاید. بابک زنجانی:لزومی ندارد شیخ حشر به اینجا بیاید. قاضی صلواتی:دادگاه می‌خواهد که شیخ حشر به دادگاه بیاید. بابک زنجانی:بله می آید...!!!!!!! یعنی حرفی هم بعد از این قسمت میمونه؟!.
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  shahin_2ron2 - تورنتو، کانادا
  مرتیکه کثافت همش ۴۰ کیلو وزنشه، همرو گذشته سر کار. دزدیها زیر نظر امام یه دستی‌ (خامنه‌ای) و پسر کثافتش مجتبی‌ هست. مگه میشه تو ایران کاری انجام شه، بیته دزده رهبری در جریان نباشه؟. این اشغال رو هم اعدام کنید، قیافش حال ملتو بهم میزنه.
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.