یک دانش آموز دیگر خودکشی کرد

۴۷ روز از نخستین روز مدرسه سپری شده بود که فرشاد ۱۴ ساله پس از بازگشت از مدرسه خودش را به پنکه سقفی اتاقش دار زد و به زندگی خود پایان داد. معمایی که اینک عنوان یک خودکشی را با خود یدک می‌کشد در حالی در رستم‌کلا در استان مازندران رقم خورده که تنها ۱۳ روز قبل‌تر «هاوری» ۱۱ ساله نیز در «اشنویه» آذربایجان غربی دست به خودکشی زد.
به گزارش جماران؛ «فرشاد» روز یک‌شنبه ۱۷آبان‌ماه در حالی دست به خودکشی زده‌است که ظهر بعد از بازگشت از مدرسه بدون هیچ نشانه غیرمعمولی ناهارش را صرف کرد و سپس به اتاق خود رفت. اما حدود ساعت ۴ تا ۴ و ۳۰ دقیقه وقتی غیبت او مشکوک به نظر رسید خانواده‌اش او را به حالت حلق‌آویز در اتاق یافتند.
شنیده‌ها از یکی از همسایگان خانواده این دانش‌آموز حکایت از آن دارد که خانواده فرشاد خانواده سرشناس و دارای وضعیت مالی خوبی در منطقه هستند.
این در حالی است که وقتی «هاوری» دست به خودکشی زد بحث‌هایی درباره درخواست مدرسه مبنی بر پرداخت پول از خانواده‌ها مطرح بود و گفته می‌شد که «هاوری» به دلیل آنکه مبادا جلوی سایر دانش‌آموزان سرشکسته شود دست به خودکشی زده‌است.
با این حال شنیده‌ها از «رستم‌کلا» حاکی از آن است که نوشته‌ای از «فرشاد» به دست آمده‌است اما هنوز هیچ‌کس از متن این نوشته خبر ندارد. گویا خانواده «فرشاد» وقتی او را حلق‌آویز یافته‌اند نوشته‌ای را در دستش یافته‌اند.
«رستم‌کلا» در نیمه نخست سال نیز یک خودکشی دیگر در خاطر دارد. زنی که فیش تلفن خانه‌اشان رقم زیادی داشته و شوهرش از این بابت معترض و مشکوک شده‌بود و می‌خواست از مخابرات ریزمکالمات را بگیرد جلوی اداره مشترکان با قرص برنج به زندگی خود پایان داد.
قنبرنژاد، نماینده معاونت راهبردی قوه قضائیه که در نخستین جلسه کمیته پیشگیری از خشونت که در معاونت اجتماعی و پیشگیری از قوه جرم قوه قضائیه سخن می‌گفت با بیان اینکه ایلام، کرمانشاه و کردستان بیشترین میزان خودکشی را در سال گذشته به خود اختصاص داده اند، گفت: براساس آمارهای موجود 50 درصد خودکشی‌ها با شیوه مرسوم حلق‌آویز انجام می‌شود و مسمومیت با سم، مسمومیت با دارو، سوختگی و استفاده از سلاح گرم در رده های بعدی شیوه خودکشی قرار دارد.
+82
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  قنبرنژاد، نماینده معاونت راهبردی قوه قضائیه چقدر زحمت کشیدند و شیوه های مرسوم خودکشی را به ما گفتند! . تو هیکلت و قوه قضائیه بی لیاقت تو و لاری جانی رئیس منفور تو!
  3
  81
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  معضلات اجتماعی در جامعه ایران بیداد می کنه. البته خودکشی در همه کشورها اتفاق می یفته اما فرقش اینه که در اون کشورها ریشه یابی میشه اما تو ایران همه مسولان به فکر دزدی هستن و مردم عادی هم منتظرن یه چیزی گفته بشه تو یه برنامه طنز بریزن تو خیابون یا مثلا فلان بازیگر روسریشو برداره همه ایمانشون بر باد بره. اصلا جان انسانها ارزشی نداره.
  2
  67
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  Mahvelat - فرانکفورت، آلمان

  ببرین بچه ها رو تماشاى شوى اعدام همه چى درست میشه،راستى اجیل و ساندویج و پپسى یادتون نره!!!!!!!
  0
  78
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  از افتخارات عنقلاب کثیف ۵۷ با تعدادی بی‌ هویت چپ مجاهد جبهه‌ ی ارواح پدرشان ملی‌!!!!!!!!مرگ بر مغزتان که این دراکولاها را با اسلام اسلام و ---تا شاه کفن نشود.ایران ایران نشود آوردید-------دیدید با کفن شدن شاه ایران در کفن شد،،مرگ بر آن قلابتان با این حوادث که نتیجه ی خیانتتان بود.
  11
  44
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  aarian - تهران، ایران

  بی‌ لیاقتی در اداره امور مملکت یک ملت رو افسرده کرده. ننگ‌ بر همتون.
  2
  43
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  امروز تو یک سایتی عکسهای قصر بابک زنجانی را دیدم.اولین چیزی که بفکرم رسید این بود که چقدر شاه فقیر بود.تازمان رفتنش دیوارهای سعداباد کاگلی بود .البته این کامنت ربطی باین خبر ندارد ولی آیا باین فکر کردی ما کجا زندگی میکنیم؟
  0
  31
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  پاچه خواران همایونی - امریکا، ایالات متحده امریکا
  [::parvin55 - مادرید، اسپانیا::]. مرگ بر اشخاصی که مرتب مرگ دیگران را می طلبند!!!
  0
  5
  یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.