ظریف: همه ما مطیع رهبر و نگران نفوذیم

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران با اشاره به هشدارهای آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی درباره "خطر نفوذ بیگانگان" بعد از اجرای توافق هسته‌ای گفت: "همه ما مطیع رهبر و نگران نفوذیم".
 
آقای ظریف امروز دوشنبه ۱۸ آبان در نشست مشترک استانداران، سفرا و روسای اتاق بازرگانی در تهران درباره دعوا بر سر واژه "نفوذ" هشدار داد و گفت که وزارت امور خارجه "با دقت نفوذ را مدنظر قرار دارد". او بهترین راه مقابله با این پدیده را به دست گرفتن ابتکار عمل از سوی ایران دانست.
در هفته‌های اخیر رهبر جمهوری اسلامی بارها درباره خطر نفوذ فرهنگی و اقتصادی "بیگانگان" به ویژه آمریکا، بعد از اجرای توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی هشدار داده است.
 
چگونگی تفسیر این هشدار آقای خامنه‌ای باعث اختلاف نظر و دودستگی میان دولت و هوادارانش از یک سو و اصولگرایان منتقد توافق از سوی دیگر شده است.
 
پیشتر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران درباره "سوء استفاده" از واژه نفوذ هشدار داده و گفته بود "این طور نباشد که از این پس با هر کس که مخالف هستیم، بخواهیم او را به نحوی متهم کرده و گروهی را به حاشیه برانیم."
 
این اظهارات آقای روحانی اندکی بعد از آن صورت گرفت که سازمان سپاه پاسداران با اعلام دستگیری "برخی عوامل نفوذ در رسانه‌ها" گفت که در این پرونده، مجموعه‌ای از "مخرب‌ترین فعالان رسانه‌ای اپوزیسیون خارجی و داخلی" دستگیر شده‌اند.
 
عیسی سحرخیز، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی، احسان مازندرانی، مدیر مسئول روزنامه فرهیختگان و آفرین چیت ساز، روزنامه‌نگارو همین‌طور نزار زکا، یک تبعه آمریکایی-لبنانی از جمله دستگیرشدگان بودند.
آقای روحانی دیروز یکشنبه هم درباره ایفای نقش "پلیس مخفی" از سوی برخی رسانه‌ها هشدار داد و گفت" از برخی نشریات می‌توان فهمید فردا چه کسی بازداشت یا توقیف می‌شود و ریختن آبروی چه کسی در دستور کار است."
 
رسانه‌های محافظه‌کار به ویژه روزنامه کیهان در گزارش‌های خود تلاش کرده‌اند "پروژه‌های نفوذ دشمنان در داخل و خارج" از ایران را آشکار کنند و خواهان دستگیری برخی افراد در ارتباط با این پروژه‌ها شده‌اند.
+4
رأی دهید
-37

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  اقای ظریف همه سران نظام مطیع مطلق رهبر هستند .ما میدانیم که شما بدستورات رهبر عمل نموده اید(نه بخاطر مردم بلکه بخاطر فشار مالی بیش از حد تحریمها بنظام اسلامی)
  2
  32
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  بفرمائید اردت اقای ظریف به سیدعلی . میرحسین موسوی هم درتمام بیانات و اعلامیه هایش همین را میگفت . اما چرا اسمش را گذاشتن رهبر فتنه 88 . من نمی فهمم
  2
  22
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  تیتو تیتو - تهران، ایران

  موقع تجارت و بیزینس امریکایی ها از برادر نزدیکترند اما موقعی که به سفره مردم میرسد امریکا میشود دشمن مکار حیله گر . خداوندا پناه میبریم به تو از شر این شیاطین !
  2
  26
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  simairani - کاشان، ایران
  آفرین ظریف، اون فهم و درک خودت هم آویزون کن سر طاقچه. یک ضرب‌المثل معروف میگه" اگر حرفِ خوبی‌ نمیزنی، بهتره اصلا حرفی‌ نزنی‌"
  0
  8
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  دیدید؟؟؟ وقتی‌ این .. را امیرکبیر دانستید و من نوشتم فریب تئاتر‌های رژیم قاتل را نخورید اعتراض پشت اعتراض----حالتان جا آمد؟؟؟؟؟ یا آی‌ کیو ی درک -------مطیع رهبر------ را ندارید!!!!!
  1
  13
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  بوزرجمهر - تهران، ایران
  آخوند و توله آخوند از نظر حقه بازی و دروغزنی و دین فروشی فرقی باهم ندارند ولو در لاس وگاس زندگی کنند.این ظریف هم مردکی است خوش خط و خال و ترسو و دستمال بدست رهبرپلید.ننگ بر شما باد که ذره ای مردی و آزادگی و منش انسانی ندارید.این رژیم فاسد کلش فاسد و دزد و ریاکار است توهم ظزیف .... شامل آنی
  0
  4
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.