وزارت خارجه ایران کاردار عربستان را احضار کرد

در ماه‌های اخیر تنش میان ایران و عربستان به دلیل مسائل منطقه‌ای و همین‌طور حادثه مرگبار منا به اوج خود رسیده استدر پی اعدام سه ایرانی در عربستان به جرم قاچاق مواد مخدر، وزارت امور خارجه ایران کاردار عربستان سعودی را احضار کرد.
 
به گزارش خبرگزاری دولتی ایران، محمد رفیعی، رییس اداره امور اجتماعی وزارت امور خارجه "مراتب شدید اعتراض" دولت ایران را در ارتباط با این اعدام‌ها به احمد المولد، کاردار عربستان اعلام کرده است.
 
آقای رفیعی در این دیدار خواهان "جلوگیری از تکرار نقض تعهدات حقوقی بین‌المللی دولت سعودی نسبت به اتباع جمهوری اسلامی ایران" شده است.
 
ایرنا گزارش داده است که کاردار سعودی - که در غیاب سفیر احضار شده - گفته است که "در اسرع وقت نظرات و اعتراض دولت ایران را به دولت متبوع خود انتقال خواهد داد".
 
دیروز یکشنبه ۱۷ آبان وزارت کشور عربستان اعلام کرد که سه شهروند ایرانی را به جرم قاچاق "مقادیر زیادی حشیش" به عربستان اعدام کرده است.
 
نام این سه نفر که در شرق عربستان اعدام شدند، نبی بخش جوس، محمد اکرم بلوچ و امید بولیده اعلام شده است.
 
حکم اعدام این سه ایرانی در حالی اجرا شده که در ماه‌های اخیر تنش میان ایران و عربستان، به دلیل مسائل منطقه‌ای و همین‌طور حادثه مرگبار منا به اوج خود رسیده است.
 
عربستان در کنار ایران و چین از جمله کشورهایی است که به دلیل آمار بالای اعدام مورد انتقاد گروه‌ها و سازمان‌های حقوق بشری قرار دارد. به گفته سازمان عفو بین‌الملل، در شش ماه اول سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۰۰ نفر در عربستان اعدام شده‌اند.
+33
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  سرورآقا - پوتسدام، آلمان
  شاید حق با ایران باشد چون در ایران قانون اعدام وجود ندارد و خیلی به مسائل حقوق بشر اهمیت میدهند اعتراض کرده اند که چرا این قاچاقچیان را اعدام کرده اید
  5
  24
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.