ناآرامی در کمپ پناهجویان در استرالیا در پی مرگ یک ایرانی.

+54
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  kolah-ghermezi - ونکوور، کانادا

  اگه کیس پناهنده ایى مورد پذیرش قرار بگیره به این معناست که عذرش موجه هستش یعنى واقعا مستحق پناهجویى هستش دیگه چه دلیلى داره که به خاکت راه نمیدى !!!؟؟؟ پس شکر خوردى عهدنامه ژنو رو امضاء کردى !!! اگه امضاء کردى یعنى پذیرفتى که به اینا پناه بدى !! پس شکر میخورى که بهشون بها نمیدى !!! هیچوقت نخواستم به این خراب شده براى گردش برم !!! نمیدونم چرا اینقدر استرالیا حال بهم زنه !!!
  13
  118
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Cyrus749 - برایتون، انگلستان

  از ساله ۲۰۱۰ توی کمپ؟ ۵ سا ا ا ا ا ل ؟از این استرالیاییها کثیف تر خودشون هستن ، مردشور خودشون و اون کشورشون رو ببرن. خدا رحمتش کنه این هموطن کرد عزیز رو
  9
  93
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  farokhzad - کنت، انگلستان

  شرم بر شما حالا خوبه نگاهى به عقب بیاندازید اونجا أصلا مال شما مگر بوده شما که خودتون هم مهاجر بجدید شرم بر شما که عذاب دادن انسانها براى شما هیچ نیست شرم بر شما ! بیچاره پنج سال مگر میشه تصور کرد یعنى ٢٥ سالش بوده رسیده پنج سال إز بهترین روزهاى عمرش اینگونه گذشته من بجاى انها میبودم اعتصاب غذا خشک میکردم مردن بهتر إز ان زندان هست !!! روحش شاد
  6
  63
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  ایران زاد - هامبورگ، آلمان
  عزیزانی که در کامنت های خود اشاراتی در رابطه با مشکلات پناهندگی در استرالیا را داشته اند .حتما خوب میدانند این کشور یا این قاره متعلق به ارباب بزرگ انها یعنی انگلیسیها میباشد. شما توقع دارید استعمار گر پیر که ناپلئون ها را در همین جزایر به ذلت و دق مرگ کشاند یا رضا شاه بزرگ ما را به عذاب کشاند حالا اینها مانند دیگر کشور های متمدن اروپائی مانند المان برای پناهنده ارزش و اعتبار قائل شوند. شما حتما دیده اید که این سیل عظیم پناهجویان که اخیرا از سوریه و با پای پیاده همراه با زن و بچه عازم المان شدند بی جهت نبوده. این مردم یعنی پناهجویان خوب میدانند که کدام کشور بانها اعتبار و ارزش میدهد و کدام کشور هم برای این مردم مستاصل از دست جکام کشور شان که ناچار به پناهنده شدن گردید ند برای انها احترام قائل هستند.شما حتما دیدید که افراد بالا و سیاستمداران المانی باستقبال پناهجویان رفتند و برای همه انها امکانات زندگی مناسب را قبلا فراهم نمودند. بی جهت نیست که این کشور المان در اروپا یا در دنیا اعتبار خاص خود را دارد.بهر حال امیدوارم این پناهندگان سوری از صمیمیت مردم قانونمند المان سوئ استفاده نکنند
  12
  27
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  pars40 - فرایبورگ، سوییس

  در همین سوییس من ایرانی میشناسم که 12 ساله بلاتکلیفه و در یک کمپ خیلی کثیف نگه داشته میشه در ضمن یک دندون هم نداره تا خوراک بخوره همیشه سوپ میخوره . نه اجازه کار داره نه زندگی از طرفی هم نمی تونن برش گردونن ایران چون در سال 2000 چند ایرانی رو سوییس فرستاده ایران و اعدام شدن . متاسفته ایرانی هر جا باشه تحت ظلمه فرقی نمیکنه . البته کانادا و آمریکا کاملا فرق دارند . تمام مردم دنیا شدن بازیچه یک عده سیاستمدار خودخواه که بویی از انسانیت نبردن .
  4
  54
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  باز با وقاحت برگردید از زمان حکومت قبل جهنم دروغین بسازید برای کثافتی که با کمک غرب در ایران ایجاد کردید.....آنقدر بی‌ سوادید که نمیدانید تروریست‌های کمونیست در سراسر اروپا به دلیل عملیات تروریستی یا کشته شدند یا به زندان رفتند..آلمان بادر ماینهوف...ایتالیا بریگاد سرخ..فرانسه سوئد و دگر کشور‌ها همینطور-آنوقت از تروریست‌های چپ در ایران..فاطمه و حسین ساختید و وقتی‌ شاه جلوی آنها ایستاد شد جنایتکار---ملت اکثرا بی‌ سواد و بی‌ هویت..برگ برنده ی شما خیانتکاران است.
  17
  12
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  12000 پناهنده سوری طبق درخواست کمیساریای قانونی ملل متحد تازه وارد استرالیا شده اند. دولت لیبرال از وقتی که روی کار اومد تصمیم گرفت غیر از افزایش ظرفیت جذب مهاجر قانونی و کاردان ، پناهنده ها را نیز بر اساس منشور ملل متحد که سهمیه ای برای استرالیا در نظر گرفته شده ،پذیرفته و پروسه رسیدگی به پرونده اونا رو طی مراحلی انجام بده ولی به شدت از ورود قایق های غیر قانونی به آب های مرزی جلوگیری میکنه وکسانی که به این طریق میان با توجه به اینکه مدارک شناسائی خودشونو نابود میکنن،پروسه طولانی تر و پیچیده تری داره که این موضوع گاها باعث افسردگی عزیزان کم توان هم وطن شده.
  12
  8
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mahdi_n130 - منچستر، انگلستان
  والا من هم 7 سال اقامت نداشتم، دوستانی دارم که 10 سال اقامت نداشتند ولی بخدا از این کارها نکردیم، متاسفانه نسل جدید پناهندگان ایرانی خیلی زیاده خواه هستند، اینکه بهترین زندگی رو داخل ایران ول کردن و فکر کردن خارج چه خبره هیچ، اینکه فکر میکنند از همه بیشتر میدونند و حق دارن یکطرف. به لطف احمدی‌نژاد و اتفاقات سال 88 خیلی ها که حقشون هم نبود اقامت گرفتند ولی اخرش چی؟ 98% از دولت پول میگیرن و سیاه کار میکنند، افغانی های مهاجر در ایران خیلی بهتر از ایرانی های پناهنده در خارج زندگی میکنند، من هر سال که میرم ایران حسرت میخورم که چرا مهاجرت کردم و نموندم ایران، خداروشکر اینجا هم زندگیم بد نیست ولی ایران خیلی بهتره. متاسفانه فقط رژیم مشکله که اونم اگر کاری باهاش نداشته باشی کاری باهات نداره. مردم ایران یادشون رفته جهان سومی هستند و توقع دارن مثل جهان اولی ها زندگی کنند.
  23
  18
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Shahin.Orel - تهران، ایران

  [::kolah-ghermezi - ونکوور، کانادا::]. وقتی دنیای متمدن استرالیا , دوزاریش افتاد که به یکی مثل اسب آتش , پاسپورت داده , فهمید برای حفاظت کشور از ورود توحش , سخت گیری کنه و امروز به خاطر خطر توحش , تر و خشک باید با هم بسوزن , این فرد فوت نکرده , بلکه کشته شده , توسط باور ها و عقاید بیابانی , متوحش و بدوی امثال اسب آتش , درسته دست قاتل مستقیما از آستین این متوحش بیرون نیومده , ولی بی شک این دست توسط اون تولید شده
  7
  34
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا

  این حرفائی که بعضی دوستان در مورد استرالیائی ها میگن از کم اطلاعیه. اداره مهاجرت دست خود مهاجراست با کارمندائی از قومیت های متفاوت.در پارلمان هم همینطوره و تمام تصمیمات وزرا و دولت نظارت شده و بوسیله رسانه های جمعی و مردم رصد میشه.تو خیلی موارد هم در مورد پناهنده ها کوتاه اومدن و همین باعث طلبکاری یه عده زیاده خواه شده. بهرحال این کشور هنوزم پناهنده میگیره. دستتون به گوشت نمی رسه نگید بو میده. این کشور قانون داره، کلی ایرانی عزیز هر ساله از راه درست دارن میان مثل آقا.
  39
  14
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  [::Shahin.Orel - تهران، ایران::]. میدونم خیلی به کشور استرالیا حساس شدی چون یکی اینجاست که دست آدمای دروغگوئی که دم از مدنیت و دموکراسی میزنن رو رو میکنه، شما هم زحمت نکش سوسه نیا ،حکومت نظامی سایبری راه نیندازید لطفا، اونی که مثل آقا اومده قوانین کشور رو رعایت کرده و سربار مملکت نیست با کسی که کیس پناهندگی دروغین در آلمان داره و با موذی گری اسم کاربری از ایران ،از راه دور خودشو بجای مسئولین استرالیائی فرض کرده! و سم پاشی میکنه، یکی نیست. توحش یه صفت قابل انتسابه که بعضی ها چون در وجودشونه فکر میکنن همه هم به همون صفت منتسب هستن.
  26
  11
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  aarian - تهران، ایران

  [::mahdi_n130 - منچستر، انگلستان::]. دوست محترمی که میفرمایید ایران خیلی‌ بهتره و نا راحت هستید که چرا ایران نموندید. می‌خواستم بدونم گیریم هم که به حکومت هیچ کاری نداشتید، آیا در ایران امنیت اینکه زنت توی تاریکی‌ پای پیاده از سر کوچه تا ته کوچه بره وجود داره؟ اگر کیف توی دستته وقتی‌ میری توی کوچه‌ خلوت قلبت نمیلرزه که کیف قاپ بزنتش؟ وضعیت هوای آلوده، خشکسالی، اعتیاد و فحشا و اختلاف طبقاتی ایران جای بزرگ شدن بچه هاته؟ امید به آینده و فرصتهای شغلی‌ زیاد دارید در ایران؟ در انگلستان ممکنه نشه ثروت با د آورده یک شبه داشت، اما هیچکدوم از این چیزهایی که بالا هم گفتیم وجود نداره. اینه که بنده تعجب کردم...
  3
  28
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  bineshaan - لندن، انگلستان
  [::mahdi_n130 - منچستر، انگلستان::]. من هر سال که میرم ایران حسرت میخورم که چرا مهاجرت کردم و نموندم ایران. بازم که داری مثل پرونده پناهندگیت دروغ میگی. خب برو ایران پناهنده دروغی .شماها باعث شرم اون ۳-۲٪ پناهنده واقعی هستید.
  6
  17
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  دوباره سر و کله ی رژیمی منفور و نوکر ملا در استرالیا پیدا شد که پز بدهد آنجا چنین چنان..بله با پول خون ملت همه جا می‌توان آسوده بود. بی‌ هیچ غیرتی‌ به جنایت بابا جان ملا!!!
  9
  26
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  fereshteh-wi - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  دوست من ۸ ساله اونجا بود.
  0
  5
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  ensanam arezoost - خارگ، ایران
  استرالیایی ها؟!!! هان؟!! کدوم استرالیایی اینها همه انگلیسی الاصل هستند و از ارباب و سلطان خود بریتانیای صغیر دستور می گیرند که تا بوده نبوده دنیا را با جنگ و آشوب خواسته و میخواهند برای اهداف کثیف و استثمار گرایانه خود، شما فکر کنید وقتی در دوران هشت شاله احمدی نژاد احمق که این همه ضد غرب بود نزدیک به ده میلیارد دلار کالای انگلیسی به ایران وارد میشه که ده ها سال است شعار مرگ بر انگلیس میدهد حالا در کشورهایی مثل استرالیا و کانادا و حاشیه دریای پارس چه می کنند این انگلیسی ها که سالها جز قلمروشان بوده و هنوزم هست
  3
  7
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  bineshaan - لندن، انگلستان
  [::mahdi_n130 - منچستر، انگلستان::]. مهاجرت کردی...؟حتما پیش خانواده و دوستهات هم پز میدی که مهاجرت کردی. نه مهاجرت نکردی پناهنده شدی. مهاجر اون کسیه که بخاطر پولش سوادش یا هنرش قانونی وارد کشور دیگه میشه و قانونی اونجا میمونده.
  3
  10
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  sarbaz007 - المان، آلمان
  بی‌شرف تر از اینا من یکی‌ که ندیدم ،نینگ به هر چی‌ آخونده که با این همه ثروت این همه جوون باید از بیکاری برن اونجا
  2
  4
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mahdi_n130 - منچستر، انگلستان
  [::aarian - تهران، ایران::] فکر میکنی اینجا امنیت هست؟ فکر میکنی اینجا میشه شب تنها رفت بیرون!؟ نه عزیزم نمیشه، ولی خیلی از مناطق تهران میشه شب رفت بیرون.
  8
  4
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mahdi_n130 - منچستر، انگلستان
  [::bineshaan - لندن، انگلستان::] شما فکر کن دروغ میگم، ۱۳ سال پیش من فقط ۲۰ سالم بود و اصلا نمیدونستم کیس چیه، برای همین ۷ سال اقامت نگرفتم پس بدون برای پناهندگیم هم دروغ نگفتم چرا که اگر دروغ گفته بودم همون زمان اقامت میگرفتم.
  2
  2
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mahdi_n130 - منچستر، انگلستان
  [::bineshaan - لندن، انگلستان::] اتفاقا اصلا، مگه زندگی کردن اینجا پز داره، خیلی از ایرانی های انگلیس حتی تهرانم ندیدن یا من چرا بخوام پز بدم، با افتخار میگم پناهنده شدم، بچه ۱۳ آبان تهرانم، ۱ پوندم هم نداشتم وقتی امدم انگلیس ولی با زحمتی که کشیدم الان ۲ تا پیتزا فروشی دارم و سال سوم امنیت شبکه در دانشگاه متروپلیتن منچستر هستم. بازم بگم؟!؟!؟
  4
  6
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  کله شیری - آمستردام، هلند
  پناهنده باشی یا مهاجر ویا هر چیز دیگه فرقی نداره،مهم اینکه تمامی ما از نظر این چشم آبیها خارجی یا همون کله سیاه محسوب میشیم.همین چشم آبیا .... تو کشور ما الان هم دارن به ریش ما میخندن.بعد منو توی هم وطن هی بزنیم تو سرو کله هم.
  4
  5
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۰۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  [::parvin55 - مادرید، اسپانیا::]. رژیمی دیگه کیه؟ پدرم ملا نبود بلکه تکنسین برق بود .چی واسه خودت شر و ور میسازی. از قدیم گفتن از 3 چیز بپرهیز:1- دیوار شکسته2-- سگ درید ه 3-- زن سلیطه!.
  13
  2
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۰۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. هر سه‌ در مورد اطرافیان تو صادق!!!!...که بی‌ تردید یکی‌ از تماشاگران اعدام همجنسگرایان بودی که با دفاع من از روی تحقیقات در مورد حقوق آنها کینه ی مرا به دل گرفتی---‌ که اگر شهامت داشته باشی‌ در همان خرابشده بگویی‌ پرتت میکنند به وطنت عربستان به اضافه ی رژیمی بودنت....ننگ‌ بر تو
  2
  2
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  [::parvin55 - مادرید، اسپانیا::]. میشه بگی چی شد در مورد حقوق -گراها- یکهو تصمیم به تحقیق گرفتی؟ آیا انقلاب ژنتیکی در وجودت رخ داد یا برای قبولی آسون کیس ات نیاز به بلغور اراجیف داشتی؟ شایدم فعال رژه های خیابونی شون هستی و ما بیخبریم!- در ضمن منم تحقیق کردم متوجه شدم در مبحث -پرهیزات -مورد 3 سومی بیشتر در موردت مصداق داره بخصوص که ضعیفه هم هستی.
  6
  1
  ‌سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.