'اتوبوس ایدز' در غرب تهران مشاوره رایگان می‌دهد

یک سازمان خیریه در ایران، برای افزایش آگاهی و اطلاعات مردم از بیماری ایدز، طرحی را به نام 'اتوبوس ایدز' به اجرا در آورده است که برای ۱۸ شب در مناطق مختلف غرب شهر تهران مستقر می‌شود.
 
این اتوبوس با حضور در مناطق مختلف، در باره این بیماری به مردم اطلاعات و مشاوره می‌دهد و مراجعان می‌توانند به رایگان آزمایش دهند.
 
موسسه پیام‌آوران همیاری با کمک وزارت بهداشت ایران، شهرداری تهران و دانشگاه علوم پزشکی ایران این طرح را به اجرا در آورده است.
 
محمدرضا سید قاسمی، مجری طرح 'اتوبوس ایدز' به خبرگزاری مهر گفته است این اتوبوس در نقاط شلوغ و پر تردد غرب تهران مستقر می‌شود و مراجعان پس از آزمایش رایگان، جواب آن را تا ۲۰ دقیقه دریافت خواهند کرد.
 
عباس صداقت، رئیس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت ایران هم به روزنامه شهروند گفته است که آزمایش‌هایی که از مراجعان در این اتوبوس گرفته می‌شوند، قابل اطمینان بوده و اطلاعات آنها محرمانه باقی خواهند ماند.
 
آقای صداقت دلیل انتخاب غرب تهران برای اجرای این طرح را به خاطر فعالیت دانشگاه علوم پزشکی ایران در این منطقه خوانده و گفته است در صورت اعلام آمادگی سایر دانشگاه‌های پزشکی، این طرح در سایر مناطق نیز اجرا خواهند شد.
 
رئیس اداره کنترل ایدز وزارت بهداشت ایران گفته است سال گذشته ٣٠‌ درصد از مبتلایان به ایدز در ایران، زن بودند و ٣٧‌ درصد از موارد ابتلا، از راه تماس جنسی بوده است.
 
آقای سیدقاسمی گفته است در حال حاضر، شیوع ایدز در ایران، در بین افرادی که رفتارهای پرخطر جنسی انجام می‌دهند رو به افزایش است.
 
موسسه پیام‌آوران همیاری نام کمپین خود را "من هم آزمایش اچ.ای.وی می‌دهم" گذاشته و گفته است این طرح از ۱۸ آبان تا ۷ آذر به اجرا در خواهد آمد.
 
قرار است در اتوبوس ایدز، پزشک، روانشناس و بهیار حضور داشته باشند و به داوطلبان به رایگان مشاوره دهند.
+20
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.