معشوق داعشی، دختر روس را روانه زندان کرد

واروارا کارالووا در دادگاه (مسکو)مادر یک دانشجوی روس که هفته پیش به اتهام تلاش برای پیوستن به گروه «خلافت اسلامی» یا «داعش» بازداشت شده، می‌گوید دخترش از نظر روحی و روانی به مردی که قصد داشت او را به این گروه جذب کند وابسته است.
به گزارش رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی، ماموران امنیتی روسیه اخیرا واروارا کارالووا، دختر ۱۹ ساله را به ظن تلاش برای جذب دیگران به گروه «خلافت اسلامی» بازداشت کرده‌اند. او تا اواخر ماه دسامبر در زندان ویژه اداره امنیت فدرال روسیه در بازداشت خواهد ماند.
 
بر اساس گزارش رسانه‌های روسیه، این دختر جوان پس از بازگشت از سفری به ترکیه در ماه ژوئن ارتباط خود با فردی که او را جذب کرده بود، ادامه داده است.
 
بازداشت واروارا در روز ۲۸ اکتبر افکار عمومی روسیه را به شدت متعجب کرده است. با وجودی که او در طول تابستان سعی کرده بود به گروه «خلافت اسلامی» بپیوندد در ماه ژوئیه مقامات امنیتی روسیه اعلام کردند که علیه او اعلام جرم نکرده‌اند و مدتی بعد آزاد شد.
 
هنوز هم جزئیات اتهامات و یا سوءظن‌ها نسبت به این دختر جوان در ابهام است. اما از روز ۳۰ اکتبر اطلاعات بیشتری در مورد پرونده او برملا شده است.
 
خبرگزاری اینترفکس از قول کیرا کارالووا، مادر این دختر نوشته است: «مشکل اصلی او این است که کاملا به این معشوق مجازی، یعنی همان فردی که او را به این افکار جذب کرده، وابسته شده و نمی‌تواند این وابستگی روانی را قطع کند. به نظرم او در حال حاضر اصلا از رفتارش آگاهی ندارد.»
 
خبرگزاری تاس از قول یک مقام مطلع از این پرونده نوشت که واروارا کارالووا به ارتباط خود با این فرد ادامه داده و حتی گفته که عاشق اوست.
 
به گفته این مقام، واروارا کارالووا گفته است: «من نمی‌توانستم جلوی خودم را بگیرم و ارتباط اینترنتی با او را ادامه دادم.»
 
از قرار معلوم او به بازپرسان گفته است که نه دلایل سیاسی و مذهبی بلکه عشق باعث شده که او ارتباط با این فرد را ادامه دهد. این مقام افزود که واروارا با روند تحقیقات همکاری کرده و جزئیات تمام شواهد را در اختیار آنها قرار داده است.
 
گزارش‌هایی که روز ۲۷ اکتبر، یک روز قبل از بازداشت واروارا منتشر شد ادعا می‌کردند فردی که قصد داشته او را جذب کند بازداشت شده است. اما جزئیات مربوط به افراد بازداشت شده حتی از موضوع سوءظن‌ها به این دختر جوان مبهم‌تر هستند.
 
وکیل مدافع واروارا در همان روز به خبرنگاران گفت که شنیده است سه نفر به اتهام تلاش برای جذب افراد به گروه «خلافت اسلامی» در چچن بازداشت شده‌اند. رسانه های روسیه این خبر را به طور وسیع پوشش داده و در مورد آن گمانه‌زنی کردند.
 
اما مقامات ناحیه چچن هر گونه بازداشتی در این ناحیه در ارتباط با پرونده واروارا کارالووا را تکذیب کردند.
وزیر کشور دولت محلی چچن گفت نیروهای انتظامی چچن و یا واحدهای محلی اداره امنیت فدرال روسیه هیچ اطلاعاتی از این بازداشت‌ها ندارند و افزود: «اما این سئوال مطرح می‌شود که چه منابعی به وکیل مدافع کارالووا گفته‌اند که موضوع بازداشت‌ها در ناحیه چچن را مطرح کند؟»
 
همزمان با انتشار خبرهای تایید نشده در مورد بازداشت این افراد در ناحیه چچن، رسانه‌های روسیه گزارش دادند که ماموران پلیس منزل یک مرد ۳۳ ساله را در یک روستای تاتار نشین در پنزا اوبلاست بازرسی کرده اند.
یک مقام انتظامی روز ۲۸ اکتبر به خبرگزاری تاس گفت این فرد مظنون به جذب شهروندان روس و احتمالا واروارا کارالووا برای پیوستن به گروه «خلافت اسلامی» است.
 
بر اساس گزارش‌ رسانه‌های روسیه این مرد در ماه مارس به ترکیه رفته است ولی در حال حاضر ممکن است در روسیه باشد.
 
واروارا کارالووا روز ۲۷ ماه مه از روسیه خارج شده و چندی بعد همراه با ۱۲ شهروند روس دیگر به اتهام تلاش برای عبور از مرز و رفتن به سوریه بازداشت شد.
+21
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  چرا برق آ رفت ی - پاریس، فرانسه

  من دوست دارم بدونم که این شستشو دهندگانِ مغز داعشی چی میگن،یا اینکه فن بیانشون . چه جوری که این دخترارو هیپنوتیزم میکنه،اگه کسی اطلاع داره، خواهشن کمی توضیح . بده، مرسی
  1
  43
  شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  [::چرا برق آ رفت ی - پاریس، فرانسه::]. همان ششتشوی مغزی که ملایان ایران ملت را دادند که تماشاگر اعدام در خیابان باشد خریدار صیغه فحشای رسمی‌ در شیعه،،،،پول بیزبان به ضریح امامان قاتل ریختن---نوشتن یادگاری بر روی گنجینه‌های تاریخی‌ ایرانیان باستان،،،قبول سینه زنی‌ و چند ماه عزاداری برای قاتلان اجداد ایرانیان.....داعش هم مثل اینها وعده سکس با ۷۰ حوری همیشه باکره و لابد این زنان هم به امید حوری شدن.به این سادگی‌.
  15
  47
  شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  چه بهتر بگذار تو همان زندان به یاد عشق داعشی اش بپوسه
  0
  22
  شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  چرا برق آ رفت ی - پاریس، فرانسه,دوست عزیز فن بیان اصلامطرح نیست این دخترخانم ویا سایر زنها که بداعش گرایژ پیدا میکنند,با توجه باختلاف شدید مذهبی,فقط جنبه سکس دارد
  2
  13
  شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.