ناپدید شدن یک میلیون فرانک سوئیس در فدراسیون اسکی ایران!

خبرگزاری مهر : فدراسیون بین المللی اسکی (FIS) از جمله فدراسیون هایی است که به خاطر درآمدزایی از راه های مختلف و به خصوص جذب اسپانسر و پخش تلویزیونی به لحاظ مالی اوضاع بسیار خوبی دارد و مهم اینکه از این شرایط مناسب مالی برای کمک به فدراسیون های عضو در جهت دستیابی به اهدافش دریغ نمی کند.
 
در همین راستا مسئولان فدراسیون بین المللی اسکی که ۱- توسعه ورزش اسکی و نظارت و جهت دهی توسعه آن را همراه با ۲- ایجاد و حفظ روابط دوستانه بین فدراسیونهای عضو و جلوگیری از هرگونه تبعیض نژادی ، دینی ، سیاسی یا در زمینه های دیگر علیه فدراسیون های عضو یا اعضای آنها، به عنوان دو هدف اصلی و مهم در سرلوحه فعالیت هایش قرار داده معیارهایی برای کمک به فدراسیون های عضو مدنظر دارد که یکی از مهمترین آنها مسابقات جهانی است؛ مسابقاتی که دو سال یک بار برگزار می شود و فدراسیون جهانی برای حضور کشورهای مختلف در این رقابت ها به آنها کمک مالی می کند.
 
به گزارش مهر، ایران از جمله کشورهایی است که در فهرست کمک های مالی فدراسیون جهانی اسکی قرار دارد؛ اتفاقا به جز مسابقات جهانی آمریکا که بنا به دلایلی تیم ایران در آن شرکت نکرد، اسکی بازان ایران طی سال های گذشته در ادوار مختلف مسابقات جهانی که به میزبانی کشورهای مختلف برگزار شده، شرکت کرده اند و این یعنی دریافت کمک مالی از فدراسیون جهانی که تقریبا معادل هزینه های اعزام، اسکان و … می شود؛ این در حالی است که برخی بررسی ها و بازرسی ها در فدراسیون اسکی نشان می دهد که هیچ سندی بابت دریافت و چگونگی هزینه کرد کمک مالی فدراسیون جهانی به ایران وجود ندارد!
ناپدید شدن یک میلیون فرانک سوئیسبه گزارش مهر، «یک میلیون فرانک سوئیس» برآورد هزینه ای است که طی ۱۲ سال گذشته توسط فدراسیون جهانی اسکی به ایران داده شده است اما هیچ سندی بابت دریافت و چگونگی هزینه کرد این رقم در فدراسیون اسکی وجود ندارد و این یعنی ناپدید شدن یک میلیون فرانک سوئیس در ساختار وگردش مالی فدارسیون اسکی!
 
اینکه این پول به کجا رفته و در چه زمینه ای هزینه شده اصلا مشخص نیست ضمن اینکه خبرنگار مهر هم کسب اطلاع کرده که خزانه دار فدراسیون اسکی تا به امروز طی سه مرحله نامه نگاری با سیستم بازرسی کشور اعلام کرده هیچ اطلاعی در مورد سندهای خزانه داری این فدراسیون ندارد!
 
دیگر اینکه ناصر طالبی پس از اتمام دوره سرپرستی و در آغاز ریاستش در فدراسیون اسکی طی نامه ای به تمام افرادی که به نوعی در امور فدراسیون دخیل بودند از آنها خواست اسناد مرتبط با کمک های مالی دریافتی از فدراسیون جهانی را به وی ارائه کنند، بهرام شمشکی (پسر رئیس پیشین فدراسیون) از جمله این افراد بود. جالب اینکه وی (بهرام شمشکی) در پاسخ به این درخواست رئیس فدراسیون گفته تمام اسناد مربوط به ورود و خروج های مالی فدراسیون نزد پدرم است!
 
در هر صورت اینکه کمک مالی FIS برای حضور ایران در مسابقات جهانی اسکی طی ۱۲ سال گذشته، به کجا رفته و احیانا به حساب شخصی چه افرادی واریز شده ابهام بزرگی است در کنار بسیاری از مشکلات و حاشیه های این روزهای فدراسیون اسکی و مدیریت آن که چندماه بیشتر از ریاستش نمی گذرد.
+30
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی
  بیشتر این پولهای ملیاردی که نا پدید میشه توسط امام زنان هست که ناپدید میشه، خودش که در غیبت کبراست و معلوم نیست کجا قایم شده( بعضی ها میگن تو چاه جمکرانه با یه عالمه حوری) ولی در کل این اغا هر مدت یه بار میاد ایران ( چون اخوندا مدعی هستند ایران سرزمین امام زنانه ) و یه عالمه ملیاردی کِش میره و دوباره میره قایم میشه
  2
  21
  شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  تیتو تیتو - تهران، ایران
  اسکی همینجوریه پولها موقعی که داری اسکی میکنی زیر برف جا میمونه
  1
  11
  شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.