مادر بزرگ اتریشی یک میلیون یورو اسکناس را پاره کرد

بانک مرکزی اتریش اعلام کرده که اسکناس‌های پاره شده را تعویض خواهد کرد.مقامات دادستانی اتریش می‌گویند یک زن ۸۵ ساله به خاطر رنجاندن وارثین خود حدود یک میلیون یورو اسکناس را پاره پاره کرده است.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه دادستانی اتریش گفت پس از فوت این زن در یک خانه سالمندان ۹۵۰ هزار یورو اسکناس و دفترچه‌های حساب پس اندازش را که پاره شده بود در تخت او پیدا کرده‌اند.
 
یک دادستان که اولین بار این موضوع را در مصاحبه‌ای با روزنامه‌های اتریشی مطرح کرد افزود که برای وارثان و اعضای خانواده این زن نمی‌تواند هیچ کاری بکند. او گفت: «از بین بردن اموال این زن یک جرم تلقی نمی‌شود و ما به این خاطر نمی‌توانیم پرونده قضایی تشکیل بدهیم.»
 
اما روزنامه‌های اتریشی گزارش دادند که وارثین این زن در ‌‌نهایت از این ماجرا ضرری نخواهند کرد چون بانک مرکزی اتریش اعلام کرده که اسکناس‌های پاره شده را تعویض خواهد کرد.
 
یک مقام بانک مرکزی اتریش به روزنامه‌ها گفت: «اگر وارثان بتوانند تکه‌های اسکناس‌ها را جمع آوری کرده و منبع اصلی این پول قابل تشخیص باشد می‌توان آن‌ها را با اسکناس سالم تعویض کرد. اگر ما این پول را تعویض نکنیم افرادی را مجازات کرده‌ایم که هیچ گناهی ندارند.»
 
+27
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  اصحاب کهف - بروکسل، بلژیک
  آهااا...اینه فرق کشور‌های بدبخت بیچاره با آدم حسابیاش...
  1
  15
  شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.