اعتراف زندانی فراری به قتل پیرمرد تنها

 زندانی فراری که با ورود به خانه پیرمرد تنها او را با انگیزه سرقت اموالش به قتل رسانده بود، در یکی از محله‌های شهرستان رامسر دستگیر شد.
 
به گزارش جام جم آنلاین ، ساعت 19 و 30 دقیقه شامگاه سوم آبان امسال فردی با مرکز فوریت های پلیسی 110 شهرستان رامسر تماس گرفت و از کشف جسد مردی در آپارتمانی در سادات شهر خبر داد. ماموران با حضور در محل جنایت، مشاهده کردند جسد مرد تنها در حالی که دست و پا و دهانش با پارچه ای بسته شده، در اتاقی افتاده است و به نظر می رسد او بر اثر ضرب و جرح شدید به قتل رسیده و وسایل خانه اش نیز به هم ریخته است.
 
همزمان با تشکیل پرونده قضایی و گزارش موضوع به بازپرس ویژه قتل دادسرا، جسد به پزشکی قانونی منتقل و جستجوها برای رازگشایی از این جنایت آغاز شد. ماموران ابتدا به تحقیق از زنی که پرستار خانگی مقتول بود، پرداختند که مشخص شد روز حادثه وقتی او به خانه پیرمرد رفته، با در بسته مواجه شده است و پس از این که به سختی در را باز کرده، با جسد او روبه رو شده است.
قتل با انگیزه سرقت
در این مرحله، ماموران به بازرسی از خانه مقتول پرداختند که مشخص شد یک دستگاه رسیور، دوربین فیلمبرداری و گوشی تلفن همراه وی به سرقت رفته است. با کشف این سرنخ، ماموران اطمینان یافتند مرد سالخورده با انگیزه سرقت به قتل رسیده و احتمال این که این جنایت توسط یک آشنا انجام شده باشد، وجود دارد.
 
کارآگاهان جنایی افرادی را که به خانه مقتول در رفت و آمد بودند، زیر نظر گرفتند تا این که به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد پیش از حضور زن پرستار به خانه مقتول مردی جوان به نام مرتضی به آنجا رفت و آمد داشته است.
 
ماموران مشخصات این فرد را از طریق همسایه ها به دست آورده و به چهره نگاری رایانه ای از وی پرداختند که مشخص شد او مدتی همسایه مقتول بوده و فردی معتاد و سابقه دار است.
 
براساس تحقیقات ماموران، متهم یک مجرم سابقه دار است و تاکنون بیش از هفت بار به اتهام سرقت و اعتیاد به زندان افتاده و چند ماه پیش نیز آخرین دوره محکومیتش را سپری می کرده که با سپردن وثیقه از زندان مرخصی گرفته و از آن موقع فراری است.
 
با کشف این سرنخ ماموران اطمینان یافتند، زندانی فراری در این جنایت نقش داشته است. بنابراین او تحت تعقیب قرار گرفت و مخفیگاه های او به طور نامحسوس زیر نظر گرفته شد تا این که دو روز پیش متهم فراری در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس جنایی آگاهی شهرستان رامسر منتقل شد.
اعتراف قاتل
مرتضی30 ساله با انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی ها به قتل مرد سالخورده اعتراف کرد.
متهم به قتل گفت: سال ها پیش همسایه مقتول بودیم. با توجه به این که او تنها زندگی می کرد، گاهی به دیدنش می رفتم. چند ماه قبل با گرفتن مرخصی از زندان فرار کرده و متواری شدم. در جریان رفت و آمد های دوباره ام به خانه مقتول، وسوسه شدم اموالش را سرقت کنم. روز حادثه به عنوان مهمان به خانه او رفتم و کاسه ای خرمالو برایش بردم و با هم گپ زدیم. ساعاتی در خانه اش بودم که همان موقع تصمیم گرفتم علاوه بر سرقت اموالش، او را به قتل برسانم. به وی حمله کرده و او را با دستانم خفه اش کردم. بعد با برداشتن چوبدستی ای که در خانه بود، ضربه ای به سرش زدم. با اطمینان از قتل پیرمرد، دست و پا و دهانش را با پارچه ای بستم.
 
وی اضافه کرد: اموال خانه را به هم زدم، اما پول و طلایی پیدا نکردم، بنابراین گوشی تلفن همراه، یک دستگاه دوربین فیلمبرداری و دستگاه رسیور را سرقت کردم و تا پیش از آمدن پرستار خانگی مقتول متواری شدم. اموال سرقتی را فروختم و با بخشی از آن شیشه خریدم.
 
سرهنگ عزیزالله قربانی، فرمانده انتظامی شهرستان رامسر در این باره گفت: با اعتراف متهم به قتل و بازسازی صحنه جنایت توسط وی، عامل جنایت روانه زندان شد. تحقیقات تکمیلی از وی در حالی ادامه دارد که اموال سرقتی نیز کشف و خریداران اموال سرقتی هم بازداشت شدند.
+13
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران مظلوم - سوست، هلند
  خدا لعنت کند به تو هم میشه گفت انسان ؟حقشه اعدام شود
  0
  2
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.