صعود ذوب آهن به مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی با پیروزی بر پرسپولیس ده نفره

اخراج مشکوک ایمان صادقی دروازه‌بان پرسپولیس جریان بازی را به نفع ذوب آهن تغییر دادتیم فوتبال ذوب آهن اصفهان با پیروزی دو بر صفر در مقابل پرسپولیس تهران در وقت‌ اضافه مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال ایران، به نیمه نهایی این رقابت‌ها راه پیدا کرد.
 
رویارویی پرسپولیس و ذوب آهن که در سال های اخیر همواره یکی از بازی‌های جذاب بوده، این بار هم با تصمیم جنجالی داور مسابقه در اخراج دروازه‌بان پرسپولیس در نیمه اول پر حاشیه و پر برخورد دنبال شد.
ذوب آهن در ۲۰ دقیقه ابتدای نیمه اول با در اختیار گرفتن میانه زمین و پاس‌های کوتاه سعی داشت خیلی زود دروازه پرسپولیس را باز کند ولی خط دفاعی پرسپولیس با پوشش مناسب در خط دفاعی، اجازه بوجود آمدن موقعیت را به بازیکنان ذوب آهن نداد.
 
پرسپولیس در میانه نیمه اول مسابقه با تصمیم عجیب داور ده نفره شد؛ فرار کاوه رضایی مهاجم ذوب آهن روی یک پاس در عمق، قصد داشت توپ را از بالای سر ایمان صادقی دروازه‌بان دوم سرخ‌پوشان که از دروازه بیرون آمده بود، عبور دهد ولی توپ در میانه راه به سینه دروازه‌بان پرسپولیس برخورد کرد، اما داور بازی به تصور اینکه ایمان صادقی در بیرون محوطه جریمه با دست مانع از عبور توپ شده، با کارت قرمز مستقیم او را از زمین اخراج کرد.
 
برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس پس از ده نفره شدن، محسن مسلمان هافبک طراح این تیم را به اجباز از زمین خارج کرد و مرتضی قدیمی‌پور دروازه‌بان سوم این تیم را به بازی فرستاد.
 
پرسپولیس سعی داشت با دفاع پر تعداد و بازی درگیرانه در میانه میدان، بازی را در ادامه نیمه اول کنترل کند. از سوی دیگر ذوب آهن با توجه به غیبت رامین رضائیان مدافع راست پرسپولیس قصد داشت از این سمت نفوذ کند ولی پوشش مناسب خط دفاع پرسپولیس هم در نیمه اول و هم در نیمه دوم با بازی موثر محسن بنگر، علیرضا نورمحمدی و لوکا ماریچ حملات پرتعداد ذوب آهن را کنترل کرد.
 
ذوب آهن در نیمه دوم در بیشتر دقایق مسابقه توپ را در اختیار داشت ولی دفاع منظم و بسته پرسپولیس اجازه نفوذ را به مهاجمان ذوب آهن نداد.
 
پرسپولیس در نیمه دوم با آوردن علی علیپور به جای جری بنگسون قصد داشت روی ضد حمله به گل برسد.
تیم میزبان موقعیت‌های زیادی را در نیمه دوم روی دروازه پرسپولیس ایجاد کرد ولی دفاع چند لایه پرسپولیس بارها مانع از گلزنی بازیکنان ذوب آهن شد.
 
پرسپولیس روی ضد حملات چند موقعیت خوب برای باز کردن دروازه ذوب آهن داشت که در یکی از بهترین فرصت‌ها امید عالیشاه با دروازه‌بان ذوب آهن تک به تک شد ولی نتوانست دروازه را باز کند.
 
سرخ‌پوشان بار دیگر روی ضربه از راه دور کمال کامیابی‌نیا می‌توانستند به گل برسند ولی ضربه این بازیکن از راه دور به تیرک افقی دروازه ذوب آهن برخورد کرد و به بیرون رفت.
 
مسابقه در پایان نود دقیقه به وقت اضافه کشیده شد، ذوب آهن در پانزده دقیقه اول مسابقه بار دیگر با کنترل بازی سعی داشت با عبور از دفاع منظم پرسپولیس به گل برسد ولی بازیکنان سرخ‌پوش با یک بازی منطقی دروازه خود را بسته نگه داشتند.
 
در نیمه دوم وقت‌های اضافه در حالی که به نظر می‌آمد بازی به ضربات پنالتی کشیده خواهد شد، ذوب آهن روی اشتباه دروازه‌بان جوان پرسپولیس به گل رسید.
 
ارسال کرنر مهدی رجب زاده با ضربه سر محمدرضا حسینی همراه شد، مرتضی قدیمی‌پور دروازه‌پان پرسپولیس در دریافت توپ اشتباه کرد و مرتضی تبریزی روی این اشتباه موفق شد دروازه پرسپولیس را باز کند.
 
رضا شکاری بازیکن جوان ذوب آهن هشت دقیقه پس از گل اول این تیم روی اشتباه خط دفاعی خسته پرسپولیس گل دوم را با یک ضربه دقیق به ثمر رساند تا در نهایت ذوب آهن با نتیجه دو بر صفر به پیروزی برسد.
 
ذوب آهن، قهرمان فصل گذشته جام حذفی ایران، برای رسیدن به فینال مسابقات این فصل، باید با برنده مسابقه سپاهان و راه آهن بازی کند.
+21
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  perspolisi - سیدنی، استرالیا
  داور مسلما صحنه رو به خوبی ندید و فقط از روی حدس و گمان کارت داد، در صورتی که میتونست با کمکش مشورت کنه. خطای لگد دروازه بان هم به تشخیص کارشناسان کارت زرد داشت نه قرمز. با وجود این دم بچه ها گرم که ١٠٠ دقیقه ١٠ نفره جنگیدن.
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.