فیروزآبادی: محدودیت دو هزار کیلومتری برد موشک‌هایمان را رعایت می‌کنیم

حسن فیروزآبادی (چپ) در کنار محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامیحسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفته که جمهوری اسلامی «دو حد و مرز» را درباره برنامه موشکی خود رعایت می‌کند: «یکی آنچه در برجام در مورد منع طراحی هسته‌ای آمده است و دومی برد دو هزار کیلومتر موشک را که قبلا نیز همه مسئولین کشور این حدود را اعلام کرده‌اند.»
 
اطلاعیه سه‌شنبه ۱۲ آبان دفتر آقای فیروزآبادی که در خبرگزاری‌های ایران منتشر شده، در عین حال تاکید کرده که رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، سخنان فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره «عدم محدودیت فعالیت‌های موشکی» جمهوری اسلامی را تایید کرده است.
 
سخنان حسن فیروزآبادی درباره حداکثر برد دو هزار کیلومتری موشک‌های ایران در حالی بیان شده که گزارش‌های رسانه‌های داخل ایران، بردی تا سه هزار کیلومتر را برای بعضی مدل‌های موشک‌های جمهوری اسلامی عنوان کرده‌اند.

پیشتر، محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه،گفته بود که برد موشک‌های سپاه را فقط رهبر جمهوری اسلامی تعیین می‌کند و موشک‌های برد دو هزار کیلومتر هم به اسرائیل می‌رسد.​
 
از جمله خبرگزاری مهر که در مهر ماه سال ۱۳۹۲ تاکید کرد برخی موشک‌های ایران با برد سه هزار کیلومتری، می‌توانند نقاط دوردست آسیا و اروپا را هدف قرار دهند.
 
پیشتر، محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه،گفته بود که برد موشک‌های سپاه را فقط رهبر جمهوری اسلامی تعیین می‌کند و موشک‌های برد دو هزار کیلومتر هم به اسرائیل می‌رسد.​
 
شورای امنیت سازمان ملل متحد در ماه ژوئن سال ۲۰۱۰ قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که بر اساس آن، جمهوری اسلامی از تولید موشک‌های بالستیک با توانایی حمل تسلیحات هسته‌ای و نیز آزمایش‌های موشکی بالستیک منع شده بود.
 
در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت نیز از ایران خواسته شده تا هشت سال پس از «روز قبول توافق» یا تا زمانی که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گزارشی مبنی بر تایید «نتیجه‌گیری گسترده‌تر» ارائه کند، هیچ فعالیتی مرتبط با موشک‌های بالستیک طراحی شده با قابلیت حمل سلاح‌های هسته‌ای، شامل پرتاب با استفاده از فناوری‌های موشک‌های بالستیک، صورت ندهد.
 
جمهوری اسلامی اعلام کرده که مفاد این قطعنامه درباره «امکانات دفاعی» و به خصوص موشک‌های ایران را «مردود» می‌داند و «زیر بار آن نرفته و نخواهد رفت».
 
سپس در روز ۱۹ مهر و درست در روزی که مجلس شورای اسلامی کلیات اجرایی توافق برجام را تصویب کرد، وزارت دفاع ایران از آزمایش یک موشک بالستیک جدید به نام عماد خبر داد.
 
وزیر دفاع ایران برد دقیق این موشک را اعلام نکرد اما گفت که موشک عماد یک موشک «دوربرد» است.
ایالات متحده آمریکا معتقد است که این موشک قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را دارد.
+6
رأی دهید
-30

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  جناب ژرنال گروهبان گارسیا
  3
  16
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  forogh - اصفهان، ایران
  موشک برای چی‌.؟ خود فیروزابادی را اگر با هشت تا هواپیما ببرند روی هر کشوری بندازند آن کشور از روی نقشه جغرافیا محو می‌شه.
  4
  23
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  فروغ نه نه اگر اینکارو بکنند اگر این بخوره به زمین بترکه دنیا رو...
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  اگر میشه تعداد فاحشه هایتانرا هم حفظ کن بیشتراز این نشن
  2
  8
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  جهان را تهدید می‌کنید---عربستان کوفتی را تهدید می‌کنید در حالیکه به دین ننگینشان هزار چنگولی چسبیده اید.......وقتی‌ جواب می‌گیرید.......ننه من غریبم،،،،مرگ بر خدای قاتلتان
  1
  9
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  amir1000000 - خراسان جنوبی، ایران
  بهتره این سایت اصلا زبانش رو از فارسی به یک زبان دیگه تغییر بده چون اصلا شک دارم خوانندگان این وبسایت ایرانی باشند . ننگ بر کسی که زنان شریف ایرانی رو فاحشه خطاب می کنند حتی ایرانیان خودفروخته هم اینطور هموطنان خود را خطاب قرار نمی دهند به همین خاطر من شک دارم که اصلا چنین فردی کوچکترین رگ ایرانی داشته باشه حتی از نوع خودفروخته آن
  8
  2
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  amir1000000 - خراسان جنوبی، ایران:زبان این سایت درسته.اول تعداد صفرهایت را کم کن.دوم هیچکس بخانم های ایرانی جسارت نکرده.تعداد فاحشه ها که در اثر ظلم رژیم روزبروز بیشتر میشوند,جلوی آنرا بگیرند.سوم ,مطلب را اول درک کن سپس کامنت بنویس.
  2
  6
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.