کوهنوردی بی بازگشت: راز مرگ دو جوان اصفهانی درکوه

جست‌و‌جوها برای یافتن همایون و احسان که روز تاسوعا به کوه صفه در اصفهان رفته بودند، با کشف جسد این دو نفر در یک پارک جنگلی پایان یافت.
 کشف اجساد در پارک جنگلی صفه
از روزی که جسد احسان و همایون در پارک جنگلی صفه اصفهان پیدا شد، در حالی یک هفته می‌گذرد که هنوز هیچ‌کس نمی‌داند علت مرگ این دو جوان 21 و 23 ساله چه بوده است و همه مسئولان می‌گویند تنها پلیس از راز مرگ این دو نفر خبر دارد. از سوی دیگر جهانگیر کریمی، معاون اجتماعی پلیس آگاهی اصفهان نیز در این‌باره به «فرهیختگان» گفت: «اینها روز تاسوعا به کوه رفته بودند و پیگیری کردن دوباره آن، نبش قبر کردن است و لزومی ندارد.» او در پاسخ به اینکه عده‌ای می‌گویند شاید این افراد به قتل رسیده باشند، زیرا جسدشان در پارک جنگلی و خارج از کوه پیدا شده نیز توضیح داد: «در این مورد تنها رئیس‌پلیس آگاهی می‌تواند پاسخ بدهد.»
روز تاسوعا بود که این دو جوان به کوه صفه رفتند و پس از دو روز بازنگشتند. پس از اعلام مفقودی از سوی خانواده این دو جوان، جست‌و‌جوها برای پیدا کردن آنها که احتمال می‌رفت در کوهستان گرفتار بوران شده باشند، آغاز شد.
محمد محمدی، رئیس اداره عملیات هلال‌احمر استان اصفهان گفت: «این دو نفر ساعت 18 روز تاسوعا به کوه رسیده و کوهنوردی را آغاز کردند. از آن موقع تا سه روز بعد از آنها اطلاعی در دست نبود اما در جست‌و‌جوها متوجه شدیم موتور‌سیکلت آنها هنوز در پارکینگ کوه صفه است.»
 کوهنوردان غذا و آب کافی نداشتند
رئیس اداره عملیات هلال‌احمر استان اصفهان ادامه داد: «این افراد طبق برآوردها و اطلاعاتی که به ما داده‌ بودند از نظر آب و غذا و همچنین پوشاک و تجهیزات فنی کوهنوردی چیزی به همراه نداشتند و آب و غذای آنها نیز به اندازه دو تا سه ساعت بوده است.»
جست‌وجوهای اکیپ‌های امدادی هلال‌احمر به همراه هیات کوهنوردی اصفهان ادامه داشت تا نهایتا ظهر پنجم آبان جسد هر دو نفر در پارک صفه پیدا شد.»
بوژ مهرانی، رئیس هیات کوهنوردی اصفهان با تایید این خبر گفت: «جست‌وجوها از ظهر پنجم آبان برای یافتن جسد این دو جوان که از روز تاسوعا مفقود شده بودند، در کوه صفه اصفهان آغاز شد و سرانجام جسد آنها با تلاش نیروهای هیات کوهنوردی اصفهان در حوالی این کوه حدود ساعت 16 پیدا شد.» به گفته بوژ مهرانی بررسی‌ها برای یافتن علت مرگ این دو جوان ادامه دارد.
یکی از اعضای تجسس که برای یافتن این دو جوان به کوه صفه اعزام شده بود، درباره این ماجرا به «فرهیختگان» گفت: «آنطور که به ما گفتند این دو نفر بر اثر مصرف متادون جان خود را از دست داده‌اند.» او با بیان اینکه در لوازم این دو نفر وسایلی مبنی‌بر استفاده از الکل نیز کشف شده بود، گفت: «هنوز پزشکی قانونی علت مرگ این دو نفر را اعلام نکرده است.»
با این حال این خبر در حالی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که شایعات زیادی پیرامون آن مطرح است؛ شایعاتی که از گرفتار بوران شدن در کوهستان آغاز می‌شود و تا خودکشی و حتی قتل این دو جوان ادامه دارد. البته با توجه به اینکه این دو جوان برای مدت کوتاهی تجهیزات و آب و غذا داشتند، احتمال اینکه مسیر را گم کرده و از تشنگی فوت شده باشند نیز وجود دارد، اما این احتمال وقتی درصد کمی نسبت به احتمال‌های دیگر به خود اختصاص می‌دهد که گفته می‌شود جسد این دو جوان در قسمتی خارج از کوه، در پارک جنگلی صفه و در پایین منطقه خاجیک کشف شده است.
+38
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  اصحاب کهف - بروکسل، بلژیک

  یعنی‌ چی‌؟ مگه کشکه آخه؟ با برسی‌ اجساد،بسادگی می‌شه فهمید چه اتفاقی برای این ۲ جوون افتاده.این کارا واسه چیه؟!مردن،نبش قبر نکنیم دیگه چه صیغه ایه؟!!
  3
  34
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  karkas - اصفهان، ایران

  به احتمال زیاد رفتند کوه صفه مشروب بخورند بسیج گرفته به خاطر عاشورا اینقدر زدنشون تا مردن! اگه آدم چالاکى باشید ٤٥ دقیقه اى تا اون نوک کوه مى تونید بروید! همچین نوشتن انگار رفتند اورست!!! کار کار بسیج هست من خودم شبى که فاطمه زهرا .. شده بود در حال خوردن مشروب گرفتندمون! اگه مأمورا کلانترى نرسیده بودند بسیجى هاى نکبت کلت گذاشته بود روى سرم هى مى گفت بزنم!!!
  3
  36
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  مردم اصفهان چرا پلیس را زیر فشار نگذاشتن که حال قضیه را زود بکنند و علت مردن این دو جوان را اعلام کنند این است که مردم اصفهان به جد مردمی شده اند که هر بلای از هر طرف بر سر پسران و دخترانشان اید برای حفظ نظام اخوندی قفل سکوت بر زبانشان میزنند.
  3
  33
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  اینها گرفتار غضب شدن آدم مگه روز عاشورا میره کوه باید میرفتن سینه زنی به خاطر همین حضرت عباس رفته سوراغشون اینقدر هم کشششششششش ندین نبش قبر هم نمیخواد
  11
  13
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Zrebar1353 - کلن، آلمان
  حکومت فهمید مردم اصفهان بە هیچی اعتراض نمیکنن هر روز یە بلای تازە سرشون میارە ، مردم بی خیال شدن حتی جرات یە اعتراض فیسبوکی هم ندارن چە برسە بە اینکە بریزن تو خیانون.
  2
  9
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.