دستور ۵ میلیونی عمه برای آدمکشی

پسری شیشه‌ای از سوی عمه‌اش اجیر شد تا در ازای قتل شوهر وی 5 میلیون تومان پول بگیرد.ساعت 7 صبح 16 بهمن ماه سال 91، مأموران پلیس در شهر ری در جریان قتل مردی قرار گرفتند. در ادامه تیمی از مأموران راهی محل جنایت شده و پی بردند قربانی محمد نام دارد که بر اثر اصابت جسم تیز از پای درآمده است.با توجه به نحوه قتل، کارآگاهان احتمال دادند عامل جنایت از پشت‌سر قربانی خود را غافلگیر کرده و با جسمی تیز او را به قتل رسانده است.
 
بدین ترتیب با دستور بازپرس ویژه قتل، تیمی از کارآگاهان برای افشای راز این جنایت وارد عمل شدند.کارآگاهان در نخستین گام سراغ همسر قربانی رفتند و زن جوان با شنیدن ماجرای قتل شوهرش شروع به گریه و زاری کرد و گفت: ساعت 5 صبح محمد برای خرید نان به نانوایی رفت در حالی که منتظر بازگشتش بودم، خبری از وی نشد تا اینکه خبر قتل وی را به من اطلاع دادند.من و همسرم زندگی خوب و آرامی داشتیم، تصور نمی‌کنم کسی هم با محمد خصومت داشته باشد! پلیس مکالمات تلفنی عصمت که در بازجویی‌ها دچار تناقض‌گویی شده بود را تحت بررسی قرار داد و پی برد او با مردی ارتباط تلفنی داشته است.همین سرنخ کافی بود تا پلیس این مرد را احضار کند و تحت بازجویی قرار دهد.

مرد مرموز که از بستگان عصمت است در بازجویی ها به تیم تحقیق گفت: عصمت با من تماس گرفت و گفت که می‌خواهد زنجیر طلایش را بفروشد چرا که به یک میلیون تومان پول نیاز دارد.من نیز به او یک میلیون تومان پول دادم. باور کنید من از قتل همسرش اطلاعی ندارم و بی‌گناه هستم.با اظهارات این مرد، عصمت بار دیگر از سوی کارآگاهان تحت تحقیق قرار گرفت. این زن جنایتکار وقتی دید که هیچ راه گریزی ندارد لب به اعتراف گشود و گفت برادرزاده‌ام به نام محمدحسن را برای کشتن همسرم اجیر کرده بودم.این زن افزود: همسرم مرد بدبین و خسیسی بود. مرتب به بهانه های مختلف مرا به باد کتک می‌گرفت، از ادامه زندگی با او به ستوه آمده بودم و نمی‌‌دانستم چه کار کنم.تصمیم گرفتم زنجیرم را بفروشم و با پول آن برادرزاده‌ام به نام محمدحسن را که اعتیاد شدید به شیشه دارد، برای کشتن شوهرم اجیر کنم.وقتی زنجیرم را فروختم به محمدحسن گفتم اگر محمد را به قتل برسانی پنج میلیون تومان پول می‌دهم. ابتدا 500 هزار تومان به او دادم. صبح روز جنایت وقتی شوهرم برای خرید نان از خانه بیرون رفت برادرزاده‌ام محمدحسن که در بیرون از خانه به کمین وی نشسته بود او را با ضربات چاقو از پای درآورده بود.با اعترافات زن جنایتکار، محمدحسن در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.محمدحسن در بازجویی ها قتل شوهر عمه‌اش را به گردن گرفت و گفت: از آنجا که به شیشه اعتیاد داشتم و برای تأمین هزینه هایم همیشه با مشکل روبه‌رو بودم وقتی عمه‌ام پیشنهاد داد اگر شوهرش را بکشم به من پنج میلیون تومان پول خواهد داد، پذیرفتم.بنابر این صبح زود در کوچه‌شان به کمین وی نشستم، وی از خانه بیرون آمد از پشت‌سر به او حمله کردم و با چاقویی که داشتم او را به قتل رساندم.وی افزود: عمه‌ام قرار بود به من 5 میلیون تومان پول بدهد، او به من 500 هزار تومان داد.این عمه و برادرزاده‌ در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی عبداللهی و دو قاضی مستشار تحت محاکمه قرار گرفتند.سه قاضی عالیرتبه با توجه به اقرار و اعتراف صریح عمه و برادرزاده‌ به جنایت، محمدحسن را به قصاص نفس و عصمت را به خاطر معاونت در قتل به 15 سال زندان محکوم کردند.این حکم از سوی شعبه 29 دیوانعالی کشور تأیید شد و پرونده برای اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادسرا فرستاده شد اما محمدحسن با پرداخت دیه در حق اولیای دم توانست رضایت آنان را جلب کند و از مرگ حتمی نجات یابد و به زندگی لبخند دوباره بزند.صبح دیروز این عمه و برادرزاده از لحاظ جنبه عمومی جرم در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک تحت محاکمه قرار گرفتند.محمدحسن به لحاظ جنبه عمومی جرم به 10 سال زندان و عصمت نیز به 5 سال زندان محکوم شدند.
+24
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  Zrebar1353 - کلن، آلمان

  این آدم برای خرید موادش پول نداشت ولی بعدش تونست پول دیە یک نفر را بدهد،لعنت بە اون خانوادە کە خون پسرشون رو فروختن و یادش نبود پسرشون بە خاطر ۵٠٠ هزار تومان کشتە شد، هی خاک تو سرتون
  2
  44
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  simairani - کاشان، ایران
  مگر نشنیدی که میگن " در زندگییت همیشه طوری تصمیم بگیر که پایی عمه ت به میان کشیده نشه."
  4
  14
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  اصحاب کهف - بروکسل، بلژیک

  یعنی چی‌ ؟!! طرف داده شوهرش رو کشتن،یه آدم رو کشته!! اونوقت فقط ۵ سال زندون(که بعد از ۲سال هم درمیاد)...؟! چرا؟چون قانون مسخره قصاص میگه خانواده‌ وقتی‌ بخشیدن،بخشیدن و تمومه؟!! با رضایت اونا،طرف دیگه قاتل نیست؟!!
  6
  27
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  londonlondon - لندن، انگلستان
  من می‌خواستم از همین جا بهشون بگم یه وقت غصه نخورین‌ها چند وقت دیگه ۲۲ بهمن آزاد میشین به جای غصه خوردن بشینین فک کنین ببینین بدی رو چطوری بکشین عمه و برادر زده والا
  0
  7
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  بنا باظهار یکی از دوستان این خبر بودار هست .برایز 500هزارتومن آدم کشته و یک دفعه صاحب میلیونها شده که دیه پرداخت کنه؟مورد دوم برای دستگاه قضائی باید مهمتراز آدمکشی باشه.
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  ننگ‌ بر این دین و قوانین ننگینش..دیه...یک قانون کثیف دینی برای فرار از مجازات---پس این دادگاهها را تبدیل به فاضلاب کنید..فایده اش بیشتر است!!!
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.