بازیگران زنی که با پیشنهادات غیراخلاقی برای بدست آوردن نقش های بهتر مواجه شدند+ عکس

سایت مووی مگ می نویسد:
به تازگی صدف طاهریان در مصاحبه ای عنوان کرده که برخی از سینماگران ایرانی به او پیشنهاد رابطه به منظور ارتقاء جایگاه بازیگری اش داده اند. پس از این اظهار نظر فقیه سلطانی نیز گفته های صدف طاهریان را تایید کرد تا بار دیگر بحث اتفاقات پشت صحنه سینمای ایران بر سر زبانها بیفتد.
به این بهانه، اینبار در گزارش ویژه به سراغ بازیگران زن هالیوودی رفته ایم که در مصاحبه هایی اعلام کرده اند در آغاز دوران فعالیتشان به عنوان بازیگر، پیشنهادات غیراخلاقی به آنها داده شده بود تا پس از انجام آن نقش های مهمتری در اختیارشان قرار بگیرد. بیایید نگاهی به این لیست بیندازیم:
صدف طاهریان ( زاده 30 تیر 1367 ) بازیگر سینما و تلویزیونی ایرانیاست . او در فیلم های سینمایی سلام بر عشق , هیچ کجا هیچ کس و پس کوچه های شمرون بازی کرده است . همچنین در تله فیلم های "دارکوب" و "تلفن همراه" نیز نقش داشته است به تازگی صدف طاهریان در مصاحبه ای عنوان کرده  که برخی از سینما گران ایرانی به او پیشنهاد رابطه به منظور ارتقاء جایگاه بازگری اش داده اند . پس از این اظهار نظر فقیه سلطانی نیز گفته های صدف طاهریان را تایید کرد تا بار دیگر بحث اتقاقات پشت صحنه سینمای ایرن بر سر زبانها بیفتد. اینبار در این گزارش به سراغ بازیگران زن هالیوودی رفته ایم که در مصاحبه هایی اعلام کرده اند در آغاز دوران فعالیتشان به عنوان بازیگر , پیشنهادات غیر اخلاقی به آنها داده شده بود تا پس از انجام آن نقش های مهمتری در اخبیارشان قرار بگیرد.
 
مگان فاکس (Megan Fox ) : بازیگر سری فیلمهای « ترنسفورمرز » در سال 2009 در مصاحبه ای با British GQ گفته که موارد پیشنهادات اخلاقی زیادی را دریافت کرده است. فاکس گفت : « این خیلی ناراحت کننده هست. بعضی از این افراد بسیار مشهور هستند و تو پیش خودت فکر میکنی که خیلی جالب هست که بتونی با اونها صحبت کنی و ملاقاتشون کنی. اما این باورکردنی نیست که زمانیکه نزد آنها می روید متوجه می شوید که این افراد اصلا نمی خواستند شما رو ملاقات کنند بلکه خواسته های دیگری دارند! فاکس این اظهار نظر را درباره کارگردان های مشهور هالیوود مطرح کرده بود.
لیزا رینا (Lisa Rinna ) : وی در مصاحبه ای که در سال 2010 با سایت Popeater انجام داد، اعلام کرد که به او پیشنهاد رابطه در ازای یک نقش خوب در سریال داده شده است. رینا گفته که در سن 24 سالگی یک نقش بسیار موفق تلویزیونی را تنها به این خاطر از دست داده که به پیشنهاد رابطه تهیه کننده پاسخ منفی داده است. وی همچنین اعلام کرد که در سالهای بعد مجددا این تهیه کننده را ملاقات کرده و به او گفته : « من همه آدمهای این شهر را می شناسم و چنانچه بشنوم دوباره قصد انجام کاری رو داری که یک زمانی می خواستی با من انجام بدی، آبرویت را می برم و چهره کثیفت رو عمومی میکنم! »
جوآن کالینز (Joan Collins ) : در دهه ی 60 میلادی جوآن کالینز برای بازی در نقش کلئوپاترا تست بازیگری داد و به او اعلام شد که گزینه اصلی برای گرفتن این نقش می باشد به شرط اینکه با رئیس استودیو رابطه ای داشته باشد! کالینز گفته که وی از این اقدام سرباز زده و به این ترتیب نقش به الیزابت تیلور رسیده است.
جنی مک کارتی (Jenny McCarthy) : وی در سال 1998 در مصاحبه ای ای با Movieline جزئیات کاملی از تجربه خود از بی اخلاقی در پشت صحنه را مطرح کرد. وی اعلام کرده که برای گذراندن تست بازیگری به دفتر استیون سیگال رفته بود و او آخرین نفری بود که باید تست بازیگری می داد.وی گفته : « به دفتر وارد شدم و سیگال از من خواست تا لباسم را از تنم خارج کنم زیرا نقشم در این فیلم نیز چنین لحظه ای دارد و او باید بتواند من را در این وضعیت ببیند! جنی گفته که پس از این اتفاق با گریه این محل را ترک کرده است. با اینحال البته استیون سیگال تمام ادعاهای جنی مک کارتی را رد کرده است.
رایان فیلیپ (Ryan Phillippe) : پیشنهادات غیراخلاقی در پشت صحنه همیشه برای زنان نبوده و گاهی مردان هم قربانی این معضل شده اند. رایان فیلیپ در سال 2010 در جریان یک مصاحبه بصورت سربسته اعلام کرد که خودش نیز تجربه ای مشابه آنچه که معمولا برای زنان در پشت صحنه رخ می دهد را تجربه کرده است اما از ارائه جزئیات درباره این رخداد خودداری کرد و تنها با کسانی که چنین اتفاقی برایشان رخ داده ابراز همدردی نمود.
تندی نیوتن (Thandie Newton ) : بازیگر فیلمهای « ماموریت غیرممکن » و « افسانه رایدیک » در سال 2013 در مصاحبه با سی ان ان فاش کرد زمانیکه نوجوان بوده، یک کارگردان از او خواسته تا بر روی صندلی بنشیند و حالت های مختلفی که مد نظر اوست را اجرا کند اما پس از مدتی متوجه شده که قصد او نه برای گرفتن تست بازیگری بلکه برای مقاصد غیراخلاقی بوده چراکه این کارگردان خواسته هایی را مطرح می کرد که معمولا بیماران جنسی درباره آن صحبت می کنند!  
گویینت پالترو ( Gwyneth Paltrow ) : برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی زن برای فیلم « شکسپیر عاشق » در مصاحبه ای با مجله Elle در سال 2010 فاش کرد که او نیز تجربه تلخی از ارائه پیشنهادات غیراخلاقی در پشت صحنه دریافت کرده است. پالترو اعلام کرد که یکی از اهالی پشت صحنه به وی پیشنهاد رابطه در ازای پیشرفت کاری داده و گویینت هم که شوک زده شده بود به سرعت آن محل را ترک کرده است.
شارلیز ترون (Charlize Theron ) : برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی زن برای فیلم « هیولا » نیز از جمله افرادی است که اعلام کرده تجربه ارائه پیشنهادات غیراخلاقی را داشته است. ترون در سال 2009 در یک مصاحبه گفته در سن 19 سالگی زمانی که به تازگی از آفریقای جنوبی به هالیوود آمده بود، برای تست بازیگری در شب یک روز تعطیل، به خانه تهیه کننده ای رفته تا از او تست بازیگری گرفته شود! ترون می گوید : « من پیش خودم احساس کردم که شاید در لس آنجلس این مسئله عادی هست! اما زمانی که به آنجا رفتم از من خواسته شد تا نوشیدنی الکلی مصرف کنم اما من گفتم : دختره رو عوضی گرفتی داداش! »
هلن میرن (Helen Mirren ) : هلن میرن در سال 2007 در یک برنامه تاک شوی انگلیسی گفت که تجربه سوء استفاده از وی در پشت صحنه توسط مایکل وینر را گذرانده است. وی عنوان کرد که وینر از او خواسته بود تا برای او بدن نمایی انجام دهد. با اینحال وینر در پاسخ به این اظهار نظر در مصاحبه با گاردین آن را کاملا تکذیب کرد. وینر گفت : « هلن میرن بسیار محترم و بازیگر بزرگی است و منم یکی از طرفداران سرسختش هستم اما باید بگم که حافظه او خیلی خوب کار نمی کند و من هم هرگز از او سوء استفاده ای نکردم »
ترزا راسل (Theresa Russell ) : راسل نیز در سالهای گذشته در مصاحبه های متعدد گفته زمانی که در حال نقش آفرینی در نخستین فصل از سریال « The Last Tycoon » بوده، چندین بار از طرف تهیه کننده مشهور هالیوودی، سم سپیگل ، پیشنهاد رابطه غیراخلاقی دریافت کرده است.
ریتا مورنو (Rita Moreno ) : خواننده و بازیگر مشهور امریکایی در سال 2015 طی یک مصاحبه فاش کرد که سالها پیش، یکی از اعضای ارشد کمپانی 20th Century Fox به نام بادی اَدلر، بارها با او تماس می گرفته و از او درخواست رابطه ای غیراخلاقی می کرده است. مورنو گفته که هرگز به این پیشنهادات پاسخ مثبت نداده است.
مرلین مونرو (Marilyn Monroe ) : مرلین مونرو در طول دوران زندگی اش تجربیات فراوانی در ارتباط با دریافت پیشنهاد رابطه از طرف افراد پشت صحنه داشت اما برخلاف بسیاری از هنرمندان زن، خیلی برخوردی با این مسئله انجام نمی داد. باربارا لیمینگ در کتاب بیوگرافی مرلین مونرو می گوید : « زمانی که مرلین در یک آخر هفته نزد هاوارد هاوکس رفت این کارگردان پس از دیدن او گفت که هیچ نکته ویژه ای در بازی او ندیده و حتی به او گفته که شبیه احمق ها به نظر می رسد! هاوکس حتی رغبتی به سوء استفاده از مرلین نداشت! » با اینحال مرلین مونرو در سالهای بعد در اظهار نظرهای مختلفی که انجام داد، صراحتا از انکار پیشنهاداتی که در پشت صحنه به او می شد خودداری می کرد. به نظر می رسد که زندگی تلخ مرلین مونرو در سالهای قبل از ورودش به سینما که طی آن بارها مورد سوء استفاده قرار گرفته بود، باعث بی اهمیت شدن این موضوع برایش گردیده بود. مونرو جمله بسیار مشهوری هم در این زمینه دارد که در این مقاله قابلیت انتشار ندارد!
-
+165
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۶
  صاحب نظر - گوتبرگ ، سوئد

  یه فرق بزرگ هست، تو فرهنگ ما هنرمند زیر سوال میره، اما تو فرهنگ اونا نه،. تو کشور جمهوری اسلامی اگه واقعا اسلامی نباید از این پیشنهاد‌های بیشرمانه باشه،
  26
  57
  ‌سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  persianshadow1 - برایتون، انگلستان

  امیدوارم این خانم ایرانى که پیشنهادات بیشرمانه دست اندرکاران سینما رو در ایران رد کرده مجبور نشه براى ایفاى نقش در خارج از کشور تن به پیشنهادات بیشرمانه خارجیها بده و براى خودش ارزش قائل بشه، چون خیلیها تا به خارجیها میرسند خیلى مسائل رو زیر پا میزارن، ایرانیها بد و پیف پیف ولى همون چیزا رو خارجیها بخوان نشونه غربى شدن و ترقیه. با احترام به همه بانوان ایرانى.
  23
  152
  ‌سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  1irani - لندن، انگلستان

  ای بابا هر کسی‌ پشت میز نشین میشه می‌خواد ترتیبه اون طرف میزیو یه جورایی بده کلا قدرت فساد میا‌‌‌ره و این حرف حقیقت داره
  2
  115
  ‌سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  Rainy Sky - تهران، ایران

  اون جمله یِ مشهورِ مرلین مونرو اینه: «من یک زن بازنده ام. مردها، زیادی از من انتظار دارند؛ به خاطر تصویری که از من ساخته شده و خودم هم در ساخت آن کمک کرده ام؛ من سمبلی از تنها چیزی هستم که مردان از آن استقبال می کنند».
  7
  33
  ‌سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  payamak - منچستر، انگلستان
  دیگه تحریمها برداشته شد باید با هالیوود رقابت کرد،البته شوخی‌ بود،به امید روزی که این معضل حل بشه
  2
  15
  ‌سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  piki82 - تورین، ایتالیا

  [::persianshadow1 - برایتون، انگلستان::]. دقیقا موافقم و متاسفانه 100% همینطور هستش ..طرف مقابلش ایرانی باشه همه فحش میدن ..خارجی باشه همه میشن وکیل مدافع و میگن به کسی چه ربطی داره و زندگی شخصی خودشه و طرف خیلی حرفه ای هست و پیشرفت کرده و و و و ! :))))) کلا خودمون هم نمیدونیم با خودمون چند چندیم !
  3
  30
  ‌سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Liberte - تهران، ایران
  سینما در همه جا ی دنیا چه از لحاظ محتوا و چه پشت صحنه و چه تاثیرات بر جامعه مبتذل و مایه فساد و تباهی است. به زنان همچون کالا و از منظر شی انگاری Objectification نگریسته می شود. همه خانوم ها شما از تمام این هنرپیشه ها برترید ، بدنبال فیلم و نام و عکس اونا نباشید،در واقع اونها باید در برابر شما ها سر تعظیم فرود بیارند که در برابر پول هنگفتی که از جیب شما بدست می آورند ، خونواده و جامعه شما رو آسیب رسونده و بعضا متلاشی می کنند.
  8
  10
  ‌سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  siavashomaha - منچستر، انگلستان
  اولا ایران را با هالیوود یکی‌ نکنید، در ثانی‌ اینهایی که گفتید یعنی‌ چی‌ ،اکثر این هنرپیشه‌ها همه پاک هستند و کارگردانان منحرف؟ خیلی‌ از هنرپیشه‌ها هستند نه یک بار بلکه هزاران بار با هزاران نفر برای یک نقش پر در آمد بخوابند تا هم پول دار تر و هم مشهور تر شوند ، میگن اونی‌ که می‌خواد بعدا مورچها بخورن بذار الان آدمها بخورند
  3
  12
  ‌سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  غریبه_021 - تهران، ایران
  اما یکم دقت کنید اینها خیلی هاشون پیشنهاد بیشرمانه شون لباس در اوردن بوده اون هم تو کشوری که این مسایل خیلی مهم نیست . اما ایرانیها ماشالا خیلی جلو میرن بیش از حد روشنفکر تشریف دارند تو کشوری که مجازات تجاوز اعدامه و مسئله رابطه داشتن هنوز هضم نشده لااقل به لحاظ قانونی کیفری خیلیه همچین پیشنهادی دادن. کلا سینمای ایران خیلی جلو میدونید اما فقط تو کثافتکاری و گند زدن دیگه سینمایی که بزرگانش بشن شریفی نیاو. از این بیشتر نمیشه انتظار داشت
  7
  9
  ‌سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  باز تعدادی با اطلاعات زیر صفر در مورد سینما نظر داده اند.....شکوه علفزار بالاترین نمودار عشق را به نمایش گذاشت و خاطره یی زیبا برای آن دوران شد...فیلمهأیی در افشای سیاسیون فریب کار ساخته شد که زیربنای فکری شد برای آگاهی‌.....مرلین مونرو فیلمهای هنری هم بازی ‌ کرد بعضی‌‌ها داغش را دوست دارند یک فیلم کلاسیک است و فیلم ناجورها با کلارک گیبل----فیلم برباد رفته شاهکار سینمایی....فیلم‌های ساتیا جیت را ی از هند مسائل جامعه ی هند.....فیلمهای افشای جنایات نازیست ها---کوکلکس کلاًن-----شما از فیلم‌ها فقط زیر شکم را دیدید؟؟؟؟؟؟؟در سینمای فارسی‌ جز ۲ یا ۳ همه اشغا ل!!
  10
  9
  ‌سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Berdia-Iran - قم، ایران
  اخه به من و تو چه ربطی داره بدن خودشه اجازشو داره با هر که که دوست داره بخوابه
  14
  7
  ‌سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  fereshteh-wi - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  چه شلوغ کردین ،دلشون نخواسته با اونا بخوابن با کس دیگه خوابیدن. این صدف هم فک میکنه چه خبره .
  4
  7
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ایران عزیز - هیوستون، ایالات متحده امریکا
  اینا همه هم پاک و معصوم تمام این پیشنهادهای بی شرمانه رو رد کردند
  0
  11
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Geelongcats - سیدنی، استرالیا
  همه این بالایی‌ها یک طرف - شارلیس ترون یه طرف دیگر. واقعا خوشگلیش باور نکردنیه.
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  بشنو از نی - تهران، ایران
  یاد یک گفته از آقای محمد خاتمی راجب سینمای ایران افتادم : " امروز سینمای ایران ، سینمای نجیبی است که توانسته با رعایت معیارهای انسانی و اسلامی ، در داخل و خارج جذابیت ایجاد کند " .... متاسفانه اصلا اینطور نیست . خودم با این جمع، به نوعی در ارتباطم .. روابط غیر اخلاقی بیداد می کنه . و وضع آقایون به مراتب از خانم هاشون خراب تره .....
  3
  9
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.