بازیکن تیم والیبال پیکان به آزار جنسی پیش‌خدمت هتل در برزیل متهم شد

تقاطع‬: در حالی که رسانه‌های برزیلی از اخراج رضا صفایی، بازیکن تیم والیبال پیکان تهران از مسابقات باشگاه‌های جهان در “بلو هوریزنته” برزیل به دلیل آزار و اذیت جنسی یک پیش‌خدمت زن هتل محل اقامت این تیم خبر می‌دهند، این بازیکن و باشگاه پیکان با رد هرگونه آزار جنسی می‌گویند اخراج او به دلیل درگیری مختصر فیزیکی با پیش‌خدمت هتل بوده است.
 
آن‌گونه که وب‌سایت‌های برزیلی نوشته‌اند رضا صفایی، روز پنج‌شنبه گذشته (۲۹ اکتبر-۷ آبان) در داخل آسانسور هتل مرکوری یک پیش‌خدمت زن هتل را مورد آزار جنسی قرار داده است.
 
این وب‌سایت‌ها با تاکید بر این‌که این اتفاق توسط دوربین‌های هتل ضبط شده، اضافه کرده‌اند که به دنبال آن، رضا صفایی از سوی مسوولان رقابت‌ها از بازی‌ها کنار گذاشته شد و تیم پیکان نیز بدون او به مصاف ساداکروزیرو برزیل رفت و بازی را با نتیجه‌ی ۳-۰ واگذار کرد.
در واکنش به این اخبار، باشگاه پیکان توضیحی را برای وب‌سایت “وُرلدوالی” (World volley) فرستاده و در آن نوشته: «رضا صفایی به منظور دیدن دکتر تیم، به سراغ آسانسوری رفت که اجازه‌ی استفاده از آن را نداشت. بعد از این‌که خدمت‌کار هتل سعی کرد جلوی او را بگیرد، صفایی عصبانی شد و چرخ‌دستی غذای خدمت‌کار را هل داد. هرچند که مدیریت هتل از شکایتش صرف‌نظر کرده اما فدراسیون جهانی والیبال، این بازیکن را از شرکت در ادامه‌ی بازی‌ها ممنوع کرد و او را به ایران فرستاد.»
 
خود رضا صفایی نیز در گفتگویی با خبرگزاری “ایسنا” انجام هرگونه کار “غیراخلاقی” را رد کرده و گفته: «چون زانویم را یک‌بار جراحی کردهام و کمی مصدوم بودم، قصد داشتم از طبقه سوم که تیم پیکان در آنجا اسکان داشت به طبق نوزدهم محل استقرار پزشک‌ها بروم که گارسون وارد آسانسور شد و میز سرویس او به پایم خورد و من هم ناخودآگاه و از روی درد و ترس مجدد از مصدومیت بلافاصله میز را هل دادم که مهمان‌دار هتل به زمین خورد.»
 
صفایی اتهام «آزار جنسی» به خود را «خنده‌دار» دانسته و با تاکید بر این‌که با پیش‌خدمت زن هتل «کوچک‌ترین تماسی» نداشته است، افزوده: «مگر ادعا نکرد‌ه‌اند که فیلم این کار را دارند، پس آن را پخش کنند.»
 
بازیکن تیم پیکان در پایان این گفتگو، هدف رسانه‌های خارجی را «جوسازی علیه والیبال ایران» عنوان کرده است.
+67
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  کیوان م - تهران، ایران

  خوب این بازیکن که با این صراحت میگه من کاری نکردم ،خوب دوربینها رو چک کنن .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  4
  107
  ‌سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  aliuk60 - لندن، انگلستان

  این وحشی گریها تو کشورهای دیگه خجالت آواره اون هم واسه یه ورزشکار
  64
  36
  ‌سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  به نظره من نباید زود قضاوت کنیم همانطوری که خودش هم میگه اگه فیلمشو دارن پخش کنن این پس نشون میده که این بنده خدا از بابته کاری که نکرده خیالش راحته .
  6
  97
  ‌سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  karaji - کرج ، ایران

  از بس تو جامعه بسته زندگی‌ کردند وقتی‌ زن بی‌ حجاب میبینند فک می‌کنند یارو وضعش خرابه ، اینا به ننه و خواهر خودشون هم رحم نمیکنند !!
  92
  48
  ‌سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  DenaOslo - اسلو ، نروژ
  میباستی برای آدمایی مثل این بازیکن چند تا کلاس و توضیح قوانین و فرهنگ غیر اسلامی رو یاد بدن که بفهمند تو یه کشور خارجی رفتن چه چیزایی درست و چه چیزایی غیر قانونی و غلط هستند . یه خدمت کار یا یه برزیلی نمیاد همینطوری رو هوا یقه این بازیکن رو بگیره .
  17
  31
  ‌سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی
  [::DenaOslo - اسلو ، نروژ::]. دقیقا درسته! حالا مثلا اون خدمتکار یا هتل چه قصدی داشتند از این مدل تهمت به یک بازیکن والیبال؟ این اتفاق از سوی ایرانیان و عربها بی نهایت میافته و کسانی متوجه این قضیه می شوند که خارج از ایران تقاضای فرستادن کیلینر(خدمتکار) به منزل کنند. وقتی میفهمند ایرانی هستی هزار و یک مدل تهدید می کنند و همراه میفرستند و زنگ میزنن چک میکنن. اینجا هم این داستان زیاده! طرف تازه از ایران اومده میره بار نرسیده میخواهد متصدی بار که لباس سکسی پوشیده را انگولک کنه. میبینه دارن میرقصن میره وسط و فکر میکنه چون اینها با این مدل لباس دورش میچرخن و میرقصن قصدی دارن بهش میچسبن و لمس اش می کنن. تو خیابون هرزه هم میبینن اول باید تو همون خیابون لمس اش کنند چون باورشون نمیشه به دستش آوردند، خدمتکار هم که جای خودش داره و همیشه به چشم ایرانیان تازه خارج شده یک برده جنسی است که نیاز مالی داره و برای پول حاضره هرکاری بکنه. چیزهایی که به مراتب شنیدم. نشون دادن دلار به دخترها، تاچ یا لمس کردنشون در محیط عمومی، اذیت کردن مستخدمین فقیر و پیشنهاد دادن بهشون.
  15
  28
  ‌سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  اینجا حتی نگاه کردن عمیق و دقیق به افراد رو هم ازار جنسی مینامند دیگه بماند لمس کردن و کارهای دیگه که در کشورهای شرقی اسلامی متدوال هست و انجامش میدن بدون هیچ ترسی اون رو دیگه ازار حساب نمیکنند و تجاوز حساب میشه
  4
  10
  ‌سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.