خسرو حیدری :گل پرسپولیس شانسی بود، گل استقلال تاکتیکی

خسرو حیدری در دربی پاس گل داد و درست در لحظاتی که به نظر می‌رسید انگیزه دارد، تعویض شد. بعد از بازی شایعاتی مطرح شد که او به تعویضش اعتراض داشت. خسرو اما در گفت‌وگو با خبرورزشی در این باره توضیحاتی می‌دهد و می‌گوید مظلومی اگر تعویضش کرد، تنها به خاطر جلوگیری از مصدومیت بود. خسرو همچنین درباره بازی دفاعی استقلال و این ادعای پرسپولیسی‌ها که آبی‌ها شانس آوردند، حرف‌هایی می‌زند.
بعد از دربی خیلی چیزها در فضای مجازی سوژه شد. خیلی جوک‌ها برای استقلال ساختند. برای شما هم از این جوک‌ها فرستادند؟خب من یک سری از آنها را شنیده‌ام. حالا چه جوک‌هایی ساخته‌اند؟
اینکه هنوز دارید در آزادی دفاع می‌کنید. بیشتر بحث درباره دفاع کردن استقلال است. نمی‌دانم تا چه حد با این قضیه موافق هستی.فکر کنم این بازی چند بخش داشت. در 20 دقیقه اول پرسپولیسی‌ها به دروازه ما نرسیدند. ما در این لحظات حمله می‌کردیم و تیم بهتر میدان بودیم ولی در 20 دقیقه بعدی پرسپولیس بهتر بازی کرد. در نیمه دوم هم ما شروع خوبی داشتیم و تا دقیقه 65 بهتر بازی کردیم. بعد از گل هم طبیعی بود که مقداری عقب‌تر برویم. به‌ هر ‌حال پرسپولیس بی‌محابا حمله می‌کرد ولی در مجموع بازی قشنگی بود. پرسپولیس هم خوب بازی کرد ولی یک سری نکات را نباید فراموش کرد.
چه نکاتی؟فراموش نکنیم استقلال قبل از دربی با سپاهان بازی کرد. این مسابقه به مراتب سنگین‌تر از بازی پرسپولیس با ملوان بود. شما رفت و برگشت به اصفهان را هم حساب کنید. ما آخر شب از اصفهان به تهران پرواز داشتیم. فکر می‌کنم دوشنبه حول و حوش ساعت 11 شب به سمت تهران پرواز کردیم و بچه‌ها تازه ساعت 3، 4 صبح به خانه رسیدند. همان‌طور که می‌دانید پروازها هم کلی معطلی و خستگی دارد. استقلال به مراتب خسته‌تر بود. جمعه هم که بازی داشتیم ولی بازی پرسپولیس با ملوان هم سبک‌تر بود و هم اینکه پرواز نداشتند.
بعد از مسابقه از بازی دفاعی استقلال انتقاد زیاد شد. اینکه چرا مظلومی تیم را عقب کشید.اگر بخواهید این شکلی حساب کنید، ما صدر جدول بودیم و مطمئناً این پرسپولیس بود که می‌خواست از پایین جدول بالا بیاید. درست است مسابقه ما خیلی حیثیتی بود ولی پرسپولیس نیاز بیشتری به برد داشت. البته این حرف را نمی‌زنم که بگویم ما برد نمی‌خواستیم. اتفاقاً خیلی دنبال برد بودیم چون توقع هواداران‌مان هم بالاست. حتی می‌شد برنده مسابقه باشیم. اگر یک مقدار پخته‌تر بازی می‌کردیم، می‌شد حتی ببریم ولی این بازی خودش برای ما تجربه خوبی بود.
شاید اگر دفاع نمی‌کردید، می‌توانستید برنده باشید. می‌گویند بهترین دفاع، حمله است ولی استقلال بعد از گل خیلی عقب کشید.همان‌طور که گفتم در بازی با سپاهان به استقلال خیلی فشار آمد. شکل بازی را هم گفتم که چطور بود. شما شک نکنید اگر استقلال عقب می‌افتاد، این ما بودیم که حمله می‌کردیم نه پرسپولیس. طبیعی بود که بعد از گلزنی ما، پرسپولیس بازی را یک مقدار در دستش بگیرد.
برانکو بعد از بازی گفت باید 4 گل به استقلالی‌ها می‌زدیم.بالاخره هم ما موقعیت‌هایی داشتیم و هم آنها. اگر این‌طور باشد که ما هم باید بگوییم سپاهان باید 10 تایی می‌شد. قرار نیست همه موقعیت‌ها تبدیل به گل شود. این طبیعی است که در یک بازی موقعیت‌های یک تیم زیاد باشد و تیم دیگر کمتر. پرسپولیس موقعیت داشت، ما هم داشتیم. حالا کم و زیادش را نمی‌گویم ولی در جریان بازی دقایقی ما حاکم بودیم، دقایقی آنها. نمی‌توانیم بگوییم چون 4 موقعیت داشتیم باید 4 گل می‌زدیم.
اکثر بازیکنان پرسپولیس هم می‌گفتند استقلال شانس آورده که نباخته.این حرف‌ها درست نیست. ببخشید اگر پرسپولیسی‌ها هم دقیقه آخر گل نمی‌زدند که بازی را باخته بودند. اتفاقاً خوش‌شانس بودند که مساوی کردند. گلی که ما زدیم تاکتیکی و تمرین‌شده بود ولی گلی که آنها زدند شانسی بود. پرسپولیس اتفاقی به گل رسید و گل‌شان اصلاً تاکتیکی نبود.
فکر می‌کنی داور زیاد وقت تلف شده گرفت؟من زمان نگرفتم که ببینم داور کم گرفته یا زیاد ولی مهدی در دقایق تلف‌شده مصدوم شد. به نظرم کارشناس‌ها باید در این باره نظر بدهند نه من.
در دقایق آخر بازی به نظر می‌رسید همه آماده جشن بزرگی شده‌‌اید. طرفداران هم همین‌طور.بله، فکر می‌کردیم تمام شده ولی فوتبال نشان داد که باید تا ثانیه‌های آخر جنگید. حتی تا لحظه آخر نمی‌شود گفت چه تیمی برنده است و چه تیمی بازنده. اگر ما یک مقدار حرفه‌ای‌تر بودیم، می‌شد برنده باشیم. ما بازیکنان جوان زیادی داریم که اگر پخته‌تر عمل می‌کردند می‌شد راحت برنده بازی شویم. پرسپولیس اگر می‌خواست گل بزند در همان 20 دقیقه‌ای که در نیمه دوم تیم‌ برتر زمین بود گل می‌زد. ما در لحظات آخر خودمان باعث شدیم گل بخوریم. نمی‌دانم حتماً حکمتی در کار بوده. این، تجربه می‌شود برای آینده. برای بازیکنان جوان که بدانند تا لحظه آخر باید حواس‌شان باشد. بدانند که در آن لحظات فقط نباید فوتبال بازی کنند بلکه از چیزهای دیگری هم استفاده کنند. توپ را کناره‌های زمین ببرند، خطا بگیرند و از این کارها کنند. قطعاً بازی دربی برای بعضی از بازیکنان ما تجربه شد.
درباره خودت حرف بزنیم و اینکه یکی، دو هفته نبودی. در دربی هم درست در دقایقی که داشتی اوج می‌گرفتی، تعویض شدی.من در 20 دقیقه اول به خودم زیاد فشار آوردم. انگیزه زیادی هم داشتم. بعد از آن از نظر بدنی یک مقدار افت کردم. در شروع نیمه دوم دوباره از نظر بدنی بهتر شدم. حتی یک پاس گل هم دادم. انگیزه‌ام بعد از آن دو برابر شد. از نظر بدنی هیچ مشکلی نداشتم. خیلی سرحال بودم که تابلوی تعویض را دیدم و فهمیدم باید بیرون بیایم. اگر در زمین می‌ماندم فکر می‌کنم می‌توانستم به تیم کمک کنم. نه به خاطر اینکه حتماً باید 90 دقیقه در زمین باشم، نه. به خاطر اینکه احساس کردم وقتی سرحالم می‌توانم به تیم کمک کنم. حتی وقتی بیرون آمدم آقای مظلومی به من گفت چون پایت مشکل داشت تعویضت کردم. او گفت دوست نداشتم دوباره آسیب ببینی.
ولی محسن کریمی که جایگزین تو شد، عملکرد خوبی نداشت. تجربه تو در لحظات آخر بازی به کار استقلال می‌آمد.خب در این بازی تجربه بازیکنان می‌تواند مثمر ثمر باشد ولی به ‌هر ‌حال مربی تشخیص می‌دهد چه بازیکنی در زمین باشد. من اگر ادامه می‌دادم شاید می‌توانستم کمک کنم. بالاخره تجربه بازی در دربی را داشتم ولی این بازی گذشته و ان‌شاءا... در بازی‌های آینده بتوانم بیشتر به تیم کمک کنم.
دوست داریم صادقانه بگویی از تعویضت ناراحت شدی یا نه؟من اصلاً مشکلی با این قضیه نداشتم.
ولی بعد از بازی خبر رسید خیلی ناراحت بودی.نه اصلاً. من حتی خودم به آقای مظلومی گفتم شرایطم خوب بود و می‌توانستم بیشتر بازی کنم ولی او گفت به خاطر پایم تعویض کرد. قطعاً اگر این نگرانی نبود بیشتر بازی می‌کردم. اعتراضی هم نداشتم.
درباره پاس گلی که دادی حرف بزن. خیلی دقیق بود، همان‌جا که جابر می‌خواست. چون او بازیکن قدبلندی نیست.خب تماشاگران خیلی انگیزه دادند و دوست داشتم در دربی پاس گل بدهم. دربی پارسال هم پاس گل دادم که سجاد شهباززاده زد.
مسئله این بود که اگر پرسپولیسی‌ها می‌توانستند تو و سانترهایت را مهار کنند، استقلال سخت به گل می‌رسید.هر قدر من را ببندند، پاس گلم را می‌دهم (خنده). خوشحالم که این اتفاق افتاد. فقط حیف که برنده نشدیم.
درباره آن صحنه نیمه اول هم حرف بزنیم، لحظه‌ای که آفساید را پر کردی و عالیشاه با رحمتی تک‌به‌تک شد.راستش خودم هم جا خوردم. در آن صحنه فکر کردم یکی ضربه‌ای می‌زند و توپ دور می‌شود. یکجورهایی محو بازی بودم و فکر نمی‌کردم توپ به امید برسد و من هم آفساید را پر کنم. خدا را شکر که آن توپ گل نشد و مهدی هم واکنش خوبی نشان داد.
بعضی از پرسپولیسی‌ها می‌گفتند داور به نفع استقلال سوت زده است. با این حرف‌شان موافقی؟من بازیکنم و نمی‌توانم درباره داوری حرف بزنم. فکر می‌کنم در مجموع قضاوت خوبی انجام داد ولی کارشناس‌ها باید درباره عملکرد او نظر بدهند نه من.
در این بازی هم هواداران دوباره به تو لقب حیدری فابرگاس دادند. لقب جالبی است؛ قبول داری؟از روز اولی که به استقلال آمدم، این لقب را به من دادند. حالا بعضی وقت‌ها من وسط زمین می‌روم و هم‌پست فابرگاس می‌شوم ولی جا دارد واقعاً از هواداران تشکر کنم. روز جمعه حمایت فوق‌‌العاده‌ای از ما داشتند. حتی بعد از بازی وقتی سمت‌شان رفتیم ما را تشویق کردند که این نشان می‌داد از عملکرد بازیکنان راضی هستند. ما صدر جدول هستیم و سعی می‌کنیم بازی‌های بهتری انجام دهیم تا هواداران همیشه خوشحال باشند. نسبت به من هم که واقعاً لطف داشتند و باید از تک‌تک‌شان بار دیگر تشکر کنم.
+33
رأی دهید
-23

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.