گفت و گو با صدف طاهریان: پشیمان نیستم، دلگیرم

ایران وایر :از چند روز گذشته که عکس‌های بدون حجابش را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده، با واکنش‌های متفاوتی رو به رو شده، عده‌ای جسارتش را تحسین می‌کنند، عده‌ای عنوان می‌کنند که او به خاطر شهرت بیشتر عکس‌هایش را در صفحه مجازی قرار داده و برخی فقط توهین می‌کنند. عکس‌های بدون حجاب صدف طاهریان بازیگر سینما و تلویزیون در روزهای اخیر سوژه بسیاری از رسانه‌های تندرو بوده است. دامنه این واکنش‌ها به وزارت فرهنگ و ارشاد هم رسیده و سخنگوی این وزارت‌خانه به صراحت اعلام کرده  او جذب شبکه‌های بیگانه شده است. صدف طاهریان هرگز تصور نمی‌کرده انتشار عکس‌هایش در صفحه شخصی این طور خبر ساز شود. او از کامنت‌هایی که از سوی کاربران دریافت کرده رنجیده است اما به صراحت می‌گوید: پشیمان نیستم. با او را درباره اتفاقات چند روز اخیر گفت و گو کردم.
بعضی ها می گویند صدف طاهریان با انتشار این عکس‌ها صرفا دنبال شهرت بیشتر بود ...کاش این بعضی ها به حق انتخاب هر زنی احترام می گذاشتند، آخر در کجای دنیا شما با برداشتن روسری معروف می‌شوید؟ اگر منظورتان درمحیطی مثل کشور خودمان ایران است که سیستم موجود ظاهرا با دیدن چند تار مو از یه زن به لرزه در می‌آید و هر گونه امکان کار و شهرت در سینمای ایران را از آدم می گیرد، در ضمن اگر روسری برداشتن ادم را مطرح می کند، پس چرا زنان و دخترانی که در صفحات شخصی‌ خود عکس‌های این چنینی منتشر میکنند با این واکنش ها روبرو نمی شوند. برخی می‌گویند به عنوان یک بازیگر این کار را انجام دادم تا مشهور شوم، برخی می‌گویند برچسب بازیگری را خریده‌ای و بازیگر نما هستید، برخی هم می گویند بازیگر نیستی ولی سوال اصلی من این است که چرا باید به خاطر تعیین سبک زندگی ام مورد حمله قرار بگیرم؟ چه چیزی آن‌ها را  نگران کرده که از انتشار چند عکس این قدر خشمگین شدند؟ من که اصلا حرفی نزده بودم؟ من بازیگر نما هستم، برچسب بازیگری خریده ام، خب پس من یک فرد عادی هستم، پس چرا این همه توهین می کنند؟ من می خواستم مانند یک فردعادی از حقوق اولیه خودم  یعنی انتخاب نوع پوشش برخوردار باشم، همین. کسانی که خودشان را مالک زن می‌دانند، این همه برآشفته شدند. به نظرم آن‌ها باید نقد شوند که چرا مسئله حجاب  و پوشش زن این همه برای شان مهم است که هم ناسزا می گویند هم می‌گویند: ساکت باش و جواب نده. یکی‌ از کاربردهای ساده دنیای مجازی منتشر کردن عکس است و من این حق را به هیچ کسی‌ نمی‌دهم که این‌گونه واکنش نشان دهند و از من انتظار سکوت داشته باشند. جز من خیلی‌ از زنان و دختران از جمله بازیگران دارای چنین عکس‌هایی هستند که متاسفانه قانون ایران این اجازه را به آنها نمی‌دهد آنگونه که دوست دارند زندگی‌ کنند. من در یک کشور دیگر، با توجه به آزادی و حق انتخاب این کار را انجام دادم و متاسفم برای مردمی که اینگونه تعبیر می‌کنند و نقش گشت ارشاد را بازی می کنند. هر کسی‌ مسئول زندگی‌ خودش هست. آنها که مرا از روز قیامت می‌ترسانند بهتر است به فکر خود باشند که به خاطر تهمت و ناسزا پیش خدایشان طلب بخشش کنند.
شما می توانستید اعتقادی به حجاب نداشته باشید مثل خیلی از همکاران تان، اما این موضوع را هم علنی نکنید. چه اتفاقی افتاد که شما پنهان کاری را کنار گذاشتید؟هر شخصی یک طرز فکری دارد. نمی‌شود آدم ها را با هم مقایسه کرد. من می‌خواستم آنطوری که دوست دارم زندگی کنم و به عنوان یک انسان از حقوق اولیه خودم یعنی آزادی بیان و پوشش برخوردار باشم و آزادانه برای خودم تصمیم بگیرم. ٢٧ سال در ایران زندگی کردم، نه آن‌طوری که دوست داشتم، آن‌طورکه برام تعیین شده بود. آلبوم شخصی من پر از عکسهای خود واقعی من است. نه آن چیزی که از من ساخته بودند. مگر من نمی‌توانم آن‌‌طور که خوشحالم زندگی کنم. حدودا یکسال اخیر بیکار بودم و فضای کار به هزاران دلیل که بخشی از آن را در گفت و گو با مسیح علی نژاد در برنامه تلویزیونی تبلت بیان کردم، به من داده نمی‌شد. شرایط آنقدر سخت بود که حتی برخی از نزدیکان و دوستان، حتی برخی از اهالی سینما از نزدیک می‌دیدند دارم افسرده می شوم. تصمیم گرفتم از کشور خارج شوم و مثل یک فرد معمولی بقیه عمرم را در جای دیگری از دنیا سپری کنم. بحث حجاب من را، مردم و رسانه های وابسته به حکومت بزرگ کردند. من فقط مثل آدم های دیگر ٣ تا عکس منتشر کردم که متاسفانه از طرف کاربران صفحات مجازی و برخی رسانه های داخل کشور و وزارت ارشاد مورد حمله قرار گرفتم که نمیدانم حق این واکنش های تند را چه کسی به آن‌ها می‌دهد؟ متاسفانه در ایران شرایط برای زنان در هر قشری از جامعه اعم از هنرمند و دانشجو، کارمند، پزشک، وکیل و ... بسیار سخت است، چون جسم زنان بیشتر از فکر و شعورشان دیده میشود. مصداق این جمله را می توانید در کامنت های عکس‌های من ببینید.
انتظار این واکنش‌ها را در کامنت‌ها داشتید؟نه واقعا نداشتم ... مگر من چکار کرده‌ام که مورد حمله‌ی رکیک ترین الفاظ و توهین ها قرار بگیرم؟ یک عکس من ٧٠٠٠ تا کامنت دارد که نزدیک به ٩٠٪ توهین و فحاشی است. چرا؟ از فرهنگ و تمدن ایرانی چنین توقعی نداشتم. از کسانی که ندانسته قضاوت می کنند و بدون دلیل منطقی دهانشان را به ناسزا باز می‌کنند و رکیک ترین و بدترین توهین‌ها را به من نسبت می‌دهند، نمی شود ناراحت بود. از کسانی در تعجبم که اعتراض می‌کنند چرا در ماه محرم عکس‌هایت را منتشر کردی و احترام این ماه را نگه نداشتی، اما خودشان در همین ماه بدترین تهمت‌ها را به من می‌زنند و رگباری از فحش نثارم می‌کنند. زمانی که عکس هایم را منتشر کردم به ماه محرم فکر نکردم و بعد از کامنت های مردم تازه متوجه ماه محرم شدم. من می‌بخشم شان، امیدوارم خداوندشان هم آنها را ببخشد که ندانسته من را قضاوت نادرست می کنند.
آیا همکارانتان واکنشی نسبت به این موضوع یا صحبت هایی که درباره فساد در سینما کردید، داشتند؟بازهم تاکید می‌کنم آنچه من از پشت پرده سینما گفتم، دیده ها و شنیده‌های خودم در این ٤ سال بود. هدف من توهین و زیر سوال بردن زنان و دیگر هنرمندان سینما نبوده، چون هر کسی تجربیات و مشاهدات خودش را می گوید و سو استفاده هایی که من مطرح کرده ام را زنان در مشاغل دیگر هم تجربه کرده اند. برخی از اهالی سینمای ایران با صحبت های من از پشت پرده آشنا هستند. جا دارد اینجا بگویم مسئولان و رسانه ها باید روی مشکلاتی که در مورد سواستفاده از زنان مطرح کرده ام، آگاهی رسانی و پیگیری‌های دقیق انجام دهند. کاش مسولان حواس شان به تحقیر جایگاه بسیاری از زنان جوان در سینما بود و نه عکسهای بدون حجاب من و چند بازیگر دیگر. بعضی از همکاران طبقه روشنفکر، اطلاع رسانی در مورد فساد و سواستفاده از زنان را تحسین می کنند، چون می دانند گفت و گو راه نجات است و نه ساکت ماندن. یکسری افراد با حرف های شان می خواهند زن را محدودتر کنند و حتی نوع پوشش من را هم قبول ندارند ولی وقتی ما زنان خودمان مسایل و مشکلات مان را مطرح می کنیم، مهمتر از همه از حق انتخاب پوشش و تعیین سبک زندگی مان دفاع می‌کنیم و می‌گوییم اگر کسی کمی بازتر و آزادانه تر لباس می پوشد، به معنای این نیست که موافق هرگونه رابطه اجباری است و یا به معنای این نیست که ملک شخصی برخی از مردان جامعه است که نسبت به او احساس مالکیت کنند.
حرف های آقای نوش آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد را خوانده اید. ایشان به صراحت گفته‌اند شما جذب شبکه های بیگانه شده‌اید ...متاسفانه ایشان خیلی دیر به فکر افتادند، آن هم با قضاوت های نادرست. من از جناب نوش آبادی به عنوان سخنگوی وزارت ارشاد چنین توقعی نداشتم که بدون تحقیق، جذب شدن در شبکه‌های بیگانه را به من نسبت دهند. متاسفانه این صحبت‌ها در کامنت‌ها و فضای مجازی منتشر شده و من از وزارت خانه‌ای که اسم فرهنگ با خود همراه دارد، توقع نداشتم به شایعه‌های بی پایه و اساس در آورده از طرف مردم و رسانه های سودجو دامن بزنند و منتشر کنند. من جذب هیچ شبکه ای نشده‌ام.
الان چه احساسی دارید؟ اگر به عقب برمی‌گشتید باز هم این کار را انجام می‌دادید یا از خیرش می‌گذشتید؟قطعا برنامه هایی برای آینده خواهم داشت. من تلاشم را می‌کنم که حتی اگر شده از صفر آغاز کنم ولی نمی توانم احساس درونی‌ام را توضیح بدهم. فقط میتوانم بگویم از برخی از مردم کشورم واقعا دلگیرم، اما پشیمان نیستم. امیدوارم روزی برسد که همه یاد بگیریم آدم‌ها رو همانطور که هستند، قبول کنیم، نه طوری که خودمان دوست داریم.
+260
رأی دهید
-53
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  Liberte - ارومیه، ایران

  دلگیر نباش عزیز دلم.ولی با کشف حجاب تقریبا هیچی عوض نمی شه ،چون مغزها درون کشورما از جنس تحجر و ارتجاع و عقب مونده هستش. اقبال لاهوری خوب گفته :قدرت مغرب نه از چنگ و رباب،نی ز رقص دختران بی حجاب.،قدرت افرنگ از علم و فن است. از همین آتش چراغش روشن است. ایرانی ها اول باید غربی فکر کنند و بعد غربی زندگی کنند.
  39
  205
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۱
  ۱۰۲
  pars40 - فرایبورگ، سوییس

  کاش ما ایرانی ها اینقدر که به کار هم کار داریم به خودمون و درونمون کار داشتیم که خودمون رو اصلاح کنیم و جامعه به این شکل اصلاح بشه . همه شدن خاله زنک . حکومت هم بی خیال بشه مردم خودشون هم دیگه رو خفه میکنن .
  16
  211
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۶
  ۳۹
  سعدی هستم - لندن، انگلستان

  خیلی خوشگله
  36
  129
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۶
  ۵۴
  farokhzad - کنت، انگلستان

  اگر مردم حمایت کنند همکارهاى او هم میفهمند تنها نیستند درصورت ایستادن جلوى رژیم کثیف اخوندى ! تازى ها ١٤٠٠ به اجبار زنان ما را در بند کشیدن و امروز تو مخالف رژیم اخوندى دقیقا همگام با توطئه وزارت اطلاعات ایران شدى و زود به این بانو توهین میکنى که چرا اینکار را کرده ! شما اگر شهامت داشتى میرفتى جلوى رژیم میاستادى براى چى اینقدر زنان کشور ما را تحت فشار و اجبار حجاب قرار داده و در اخر بانوى ایرانى شما ازادى همانند هر انسانى نوع پوشش ات را خودت انتخاب کنى نگذاریى مشتى نادان روحیة شما را تضعیف کنند حرکت شما بانوان سیلى محکمى به تازى ها هست که با فرهنگ غلط شان زن با حجاب روسرى و چادر با حیا میبیند از دید انها ظاهر شدن مو یعنى هرزگى انها به هرزگى چشم هاى خود اعتقاد ندارند یادتان باشد بیشترین ظلم نتنها در این ٣٧ سال حمله داعش خمینى بلکه ١٤٠٠ سال از آمدن اسلام و دین تازى ها به ایران زمین بر شما بانوان شده هست و مطمعنا ایران ما بدست شما زنان ازاده خواهد ازاد شد نه اندسته که این تحقییر زن ها را قبول کردن و اسم اشم گذاشتند حیا و نجابت !!! امیدوارم موفق و پیروز باشى مطمعن باش پیروز میشوى !!!
  20
  87
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۴
  ۴۱
  سورتمه - سورتمه، بلژیک

  فقط وفقط وفقط با انجام این کار میخوان یک کیس خوب درست کنند و بتونن از امریکا و یا کشورهای خوب اروپایی پناهندگی بگیرند. دیگه این داستانها واسه ماها که بیرون هستیم قدیمی شده!!
  148
  101
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۵
  ۵۵
  azadi-iran - وین، اتریش

  خانم صدف طاهریان من شمار انمی شناسم . اما این را میدانم که ایرانیان با تناقض ترین مردم دنیا هستند. کلا ایرانیان به صورت وحشتناک در مدت ۳۶ سال شستشوی مِغزی شده اند. در اقتصاد سرطانی و دیکتاتوری و ظلم و ستم و ادم کشی رٍژیم داعش ایران دارند قرق می شوند. و تقریبا ۹۵٪ مردم مخالف هستند و لی همیشه در مسیر تبلیقات رژیم حرکت می کنند. به اعنقاد من این ملت سزاوار غرق شدن در لجن ٰرژیم ولایت داعش هستند. بنابراین کور شود چشم آن ایرانی چه در ایران چه در خارج که از این حرکت تو ناراحت شده . بگذار دق کنند و به درک واصل شوند.
  22
  137
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۷
  ۳۹
  روانشناس مشاور - تهران، ایران

  هرانسانی بازتاب فرهنگی است که دران رشدیافته است.افرادی که این چنین یک انسان بالغ وعاقل را تنها به خاطرانتخاب سبک زندگی اش مورد هتاکی قرارمی دهند درحقیقت بیمارانی روحی وروانی هستند که کمبودها وعقده هایشان راه را برقوه عقل وخردشان بسته است.
  13
  87
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۲
  ۳۷
  piki82 - تورین، ایتالیا

  البته در معروف شدن که خیلی بیشتر از زیاد تاثیر داره صدف جان ! من خودم به شخصه شما رو نمیشناختم :) و تو این چند روز این چندمین بار هست در موردت خبر میبینم و تازه در موردت کامنت هم گذاشتم الان ! پس خیلی تاثیر داره :))
  18
  105
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۴
  ۵۳
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  عزیزم یه خورده راحت تر باش و بیشتر کام بده. اونائی که باید بفهمند بالطبع میفهمند و تو احتیاجی به توضیح نداری و اونائی که نمی فهمند، تو نمیتونی کاری بکنی. بگذار انان در همون مشغولیت فکری خویش بمانند! :o
  12
  32
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۹
  ۳۹
  kiyanzx1 - استکهلم، سوئد

  من با تک تک کلام صدف طاهریان موافقم . هر کسى میتونه سبک زندگى شو خودشو انتخاب کنه . چرا اونها که فکر میکنند مسلمونند کارشون درسته بقیه نه ! تازه زیر حجاب مسلمونى هزارتا کثافت کارى میکنن. !! اگه بنا به گفته بعضى ها کیس پناهندگى هم داشته باشه !! بتوچه ! فضولى . ! دلش خواسته عشقش کشیده اینطورى باشه ! دردو بلات بخوره تو سر متحجران ، زنان و مردان عقده اى که جز خودشون و دنیاى کوچولوى ذهنى خودشون کسى دیگه رو نمى تونند ببیند !!
  11
  46
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۳
  ۴۴
  david_02003 - هاسلت، بلژیک

  [::سورتمه - سورتمه، بلژیک::] باز این خانم یک هنرمنده و همه میشناسن ایشون را ، در ضمن یک زن است ، که در ایران و در بعضی از کشورهای عربی ، به آن به نگاه برده مینگرند، اگر هم دوست دارد که هر طور بگرده ، اگر کسی حقیقت را بخواهد ، این حق را باید به او و به دیگر خانمها بدهد ، به نظر من مردها با خانمها هیچ فرقی ندارند ، همه حق زندگی آزاد دارند ، اگر درست بیاندیشند ، ولی تو چرا اومدی به خارج ، که ناراحتی این شخص میخواهد کیس درسته کنه ، مگر خودت یک کیس دروغی درست نکردی ، حالا خودت آزادی ولی دیگران نه ، زندگی خودت را بکن و کاری به کار کسی نداشته باش، دیگه تو ایران نیستی که بخواهی دخالت تو زندگی دیگران کنی ، یاد بگیر درست زندگی کردن را .
  9
  42
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۶
  ۴۱
  شیلان - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  اون حوله دور گردنت ما رو کشته ، سراپا ادا! أمثال تو رو زیاد درامریکا دیدیم ، حقه بازی برای شهرت و کیس پناهندگى امریکا! باور کن تو دبی قیمتت بالاتره!! اینجا بیایی باید هر ماه همخونه و همخوابه یه نفر بشی برای پول موبایلت و أجاره خونه ت، مثل بقیه دخترهای پناهنده
  67
  46
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۳
  ۵۲
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  نگران نباشین . چند روز دیگه یه سوژه ی جدید از راه میرسه و شما فراموش میشین . بذارین الان جماعته مثلاٌ غیرتی هر چی دلشون میخواد بگن .
  8
  27
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۲
  ۳۹
  ایران بیوک - ابوظبی، امارات متحده عربی

  شما که باید خودت رو آماده میکردی خانم صدف. اینکه بگید انتظارش رو نداشتم کمی کم لطفیه. نه؟ شما هم برو یه کمپین مثلا رهایی یواشکی باز کن و به اعتلای فرهنگ هزاران ساله ما کمک کن. بهتر نبود بجای این پروپاگاندای حجاب و دلشکستگی کمی از معروفیت نسبی که داشتید برای کمک به مثلا بچه های تحت خشونت داخل ایران استفاده کنید و بجای خروج از کشور، میموندید و دین خودتون رو ادا میکردید. البته همه ما پر از ایرادیم مخصوصا ایران بیوک مدل 61. موفق باشی
  37
  13
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۹
  ۴۷
  fereshteh-wi - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  واسه همین جهان ۵ هستیم، ببین چه اخباری برای ما مهم شده، و ببین مردم ما از این خانم چه قهرمانی میسازن.. نه‌ مثل چرخنده بچرخ نه مثل خودت . کسی‌ با بی‌ حجابی مخالف نیست ، کسی‌ با کار شما مخالف نیست ( حداقل من و که دوستانی که اینجا هستن ) ولی‌ صدف خانم نه این که از دست کثافت کاری‌های اونا فرار کردی نه به این عکس‌های شما ،،،، تعادل در حرف خوبه ، مردم ما هم هر چه بیشتر سکسی‌ باشی‌ بیشتر با کلاسی، می‌دونم که الان یه عده میان منفی‌ میدن . ولی‌ من مثل دیگران ساده و زود باور نیستم.
  6
  23
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۲
  ۴۷
  fereshteh-wi - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  [::kiyanzx1 - استکهلم، سوئد::]. خودتم میدونی‌ واسه هر کیسی مورد خاصی‌ لازمه قبل این که منو زیر سوال ببری بهت میگم کیس من ( بهائی) بودن من بود. کسی‌ هم با بی‌ حجابی این خانم مخالف نیست ،ولی‌ موضوع اینه که خودش رو هم زیر سوال برد با افشاگری یه کم فک کن.
  9
  9
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۵
  ۴۴
  sarbaz007 - المان، آلمان
  صدف جا زنده باشی‌ همیشه ، اینو به حساب همه هم وطن‌های خودت حساب نکن اونایی‌ چیزی نمینویسن، همگی‌ طرف شما هستن و اینی‌ که مثل بوز گر میمونن و از همه چی‌ دوست دارن ایراد بگیرن و وارد زندگی‌ خصوصی اینو اون بشن به ۵% هم نمی‌رسن
  5
  10
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۰
  ۳۹
  Eckankar - ریجاینا، کانادا
  من فکر میکنم با توجه به اینکه ایشون میدونسته این کار چه پیامدهای براش میتونه داشته باشه و با توجه به این که این کار رو در خارج از کشور یعنی دبی انجام داده ، به نظر میاد بیشتر دنبال اخذ پناهندگی باشه . احتمالا برای اخذ اقامت دچار مشکل شده و این راه رو انتخاب کرده ، که البته به نتیجه هم میرسه چون حالا واقعا اگه بخواد برگرده ایران دچار مشکل میشه و همین بهانه خوبیه واسه گرفتن پناهندگی.
  4
  4
  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۰۱:۰۴
  ۵۰
  ایران عزیز - هیوستون، ایالات متحده امریکا
  :) من ادم متعصبی نیستم و به همه ی عقاید احترام می گذارم.کارهای شخصی این خانم محترم هم ربطی به من نداره اما کلا نظر من در مورد کار ایشان این است که اواز این طریق می خواسته کمی مطرح و شناخته شود همین وبس چون خدایییش من و خیلی از دوستام ایشون رو نمی شناختیم ولی الان... محیط سینما از قدیم هم جای بحث داشته من خدای نخواسته به کسی جسارتی نخواهم داشت اما این خانم چیز جدیدی را به هموطنانش ایراد نکرده .فقط سوال من از این خانم اینه این محیط به قول ایشون خیلی .... بس چرا شما وارد ان شدید؟.
  7
  13
  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۰۲:۲۷
  ۹۹
  Berdia-Iran - قم ، ایران
  واقعا من نمیدانم اخه به چه کسی ربطی داره طرف چطور لباس میپوشه ما چقدر از دنیا عقب و دوران جاهلیت هستیم که طرف روسری یا لباس یا هر چه در اورده ما زورمان میاد جر میخوریم جالبه دنبال دمکراسی هم میگردیم بابا همه مردم ایران در قرون جاهلیت مانده اند اینها فکر کنم هیچ جا بجر امامزاده محلشون تا حالا نرفتند دخترها کشورهای مسلمان منطقه چطور لباس میپوشند یا در ساحل دریا لخت با پسرها هستند یا همین کشور مسلمان فلسطین یا سوریه قبل جنگ چگونه لباس میپوشن همین کشورها که اخوندا میگن مسلمانن مثلا فلسطین سوریه لبنان وو جالبه ما خود را صاحب تمدن هم میدونیم مغزها بیشتر مردم در دوران جاهلیت مانده دقیقا مثل مردان عربستانی بابا بس کنید سرک کشیدن تو زندکی دیگران تو خودت با زنت همون کیسه زباله را بکش تو سرش تا اسلامت به خطر نیوفته البته امروزه تو ایران بیشتر دخترهای که میخواخند راحت تن فروشی کنن از حربه زیبا چادر استفاده می کنن دمت گرم دختر با شهامت که این تو سری را برداشتی
  1
  6
  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۰۳:۴۴
  ۳۷
  paksan - ایران، ایران
  برو زندگیت رو بکن. قوی باش و نه برای هورا کشیدن ها ذوق زده شو نه از توهین ها دلگیر شو. آدمی که بخواد امروز و آینده اش دست خودش باشه باید قوی باشه. گلشیفته یک اسطوره اس. نشون داد زندگیش زندگی خودشه و به هیچکس ربطی نداره و ملیتش و نژادش هرچی هست دلیلی نداره تبدیل به زندان بشه براش. طوفانی شروع کرد و می بینید که ازدواجشم هرطوری هست فقط مهم اینه که خودش خوشحاله و هیچ اهمیتی نداره که بقیه چی میگن. مثل یک زن قوی از فضای قدرتمند آمریکا استفاده کن و حتی از این چالش ها و فشارها به بهترین شکل استفاده کن برای بالا کشیدن خودت .شاید این یک موهبت باشه و خودت خبر نداری ولی بدون که دیده شدن در جامعه آمریکا کار آسونی نیست و امروز شما دیده شدی و این آغاز راه هستش .به نظر من مبارزه کن و تحریکشون کن و سعی کن پای خودت رو به برنامه های مشهور آمریکایی شوهایی که دنبال این رفتارهای اجتماعی هستند و خوشبختانه زنانه هم هستند باز کنی. قوی باش و از این دو روز عمرت همونطوری که دوست داری استفاده کن و شک نکن مردم آمریکا و ایرانیان خارج نشین می دونند که فضای کار و زندگی در غرب بسیار بسیار سالم تر از ایران هستش
  1
  2
  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۰۳:۴۹
  ۳۵
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  [::شیلان - نیویورک، ایالات متحده امریکا::] کافر همه را به کیش (کیس) خود پندارد !!!.
  4
  9
  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۵
  ۵۹
  fair 50 - رنتون، ایالات متحده امریکا
  [::شیلان - نیویورک، ایالات متحده امریکا::]. یاد گذشته افتادیا! ای ناقلا!
  2
  9
  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۶
  ۵۹
  fair 50 - رنتون، ایالات متحده امریکا
  اونی که بما گفت «جهان سومی» تا سه بیشتر بلد نبود بشمره! میگی نه؟ کامنت این نیویورکی رو بخون!
  4
  4
  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۹
  ۳۵
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  اینها که میگن بی حجاب شده برا کیس دادن ، اگه اینطور بود اول باید تو ایران حجابش رو برمیداشت اونوقت میومد اینور کیس میداد !! چرا همه ایرونیها فکر میکنند همه باید مثل خودشون کیس پناهندگی داده باشن و سوسیال بگیر باشن !! چرا همیشه انگ پناهندگی و این چیزها رو وقتی کسی رو نه میشناسید و نه از زندگیش خبر دارید میزنید ؟؟؟؟؟؟!
  7
  7
  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۴
  ۴۷
  fereshteh-wi - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  [::fair 50 - رنتون، ایالات متحده امریکا::]. من میگم جهان بنجم ( حتا خودم) میدونی‌ اینقد پیش پا افتاده هست ولی‌ ما هر روز درگیریم ، من با هیچ چیز این خانم مخالف نیستم ،ولی‌ حداقل زن باش بگو من هم وارد سینما شدم از این طریق بود، نه این که همه رو زیر سوال ببره و خودش رو کنار بکشه.درد جامی‌ ما اینه که ادعا داریم
  1
  2
  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۵
  ۴۷
  fereshteh-wi - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  اشتباه تایپی دارم ببخشین.
  1
  1
  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۶
  ۳۹
  kiyanzx1 - استکهلم، سوئد
  [::fereshteh-wi - سیاتل، ایالات متحده امریکا::] براى هرکسى یک دلیل براى خروج از زادگاهش وجود داره یا واقعى یا جعلى اما هردو به یک نقطه ختم میشه : مهاجرت ! من و شما یا هر ادمى یا به اجبار و یا دل بخواهى نخواستیم در کشورمون زندگى کنیم ، صدف هم بنا به دلایل که خودش ذکر کرده دچار دلزدگى اجتماعى و کارى شده و با نامروتى اقایونى که به اصطلاح خودشون مسلمون و همه فن حریف هستند مواجه شده . بهتره بجاى اینکه با دید عجیب غریب تو چرا اینجورى و مچگیرى ،دست گیرى کنیم و ازش حمایت کنیم ! .
  0
  9
  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۴
  ۴۷
  fereshteh-wi - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  [::kiyanzx1 - استکهلم، سوئد::]. حرف شما درست ولی‌ شلوغ کردن نداره که صدف اینقد شلوغ کرده،این خانم فقط خسته خودش رو از دیگر بازیگرا جدا کنه و بگه من اهلش نبودم ،ببینیم اونجا چه گلی‌ میزنه. لابد می‌خواد در نقش مریم مقدس بازی کنه .
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۹
  ۴۱
  شیلان - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  [::raha1984 - هامبورگ، آلمان::]. اگه اینطوری بود، چرا همون اول کار قبل از اینکه یکماه خدمت کنه ، سر و صدا و جار و جنجال راه ننداخت که برای ورود به سینما به من پیشنهاد همبسترى یکماهه دادن!؟ با خودش گفته الان فایده نداره، بزار یه دو تا فیلم بازی کنم، بعد میرم سر و صدا راه میندازم، همه هم میگن راست میگه ، اینجوری مثل گلشیفته پناهنده گى بهم میدن ! یکی نیست بهش بگه اولا خودتى! دوما، گلشیفته کجا و تو کجاااا!؟
  3
  2
  ‌چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۳
  ۴۷
  natasha1 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  دراینکه نظام ایران فاسد ترین و کثافت ترین نظام دنیاست که شک نیست ولی اینهم مد جدیه که حجاب را بردارن و دو کلمه هم از اوضاع بد بگن بعد هم برن پناهندگی بگیرن و راه بیفتن برن ساکن لس انجلس شن اگر راست می گید ازاول قاطی این بازی کثیف نمی شدین و می رفتین از صحنه بیرون عین سوسن تسلیمی که ول کرد و رفت . تازه این چه افشاگری هست که اسم این کثافتها را نمی گین؟ چرا شما زندانی سیاسی نشدین؟ کیفتون را تو اون مملکت کردین حالا هم یک عکس گذاشتین و پناهندگی ؟! لابد پس فردا هم ده نمکی و اکبر عبدی و کل اخراجی ۲ ها می خوان راه بیفتن بیان امریکا!
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۲
  ۲۹
  mohsen2015 - تهران، ایران
  سلام به همه دوستان...من نمیخوام بگم که ایشون آزاد نباشن یا باشن اما چرا ازادیمونو باید حتما تو چشم دیگران بلت کنیم و فریاد بزنیم که اهای من ازادی میخوام خب به نظر من که بخدا تو ایران امروزی همه ازادن یه نگاه تو خیابونها پارکها بندازید ببینید که با چند سال پیش دخترها و پسرها چقدر راحتن کسی دیگه کاری نداره باهاشون.ولی خب حالا چرا من عقده کشایی میکنم و از اونطرف دیوار میفتم نمیفهمم که ایا چارچوب خونم که همیشه توش ازادم باید با یه عکس و فیلم هم تو دید همگان باشه به صورت برهنه؟؟؟تا حالا فکرشو کردیم که خدا وکیلی چرا گلشیفته کارش به اینید خدا وکیلی ایا از خودتو پرسیدین که این دختره چرا حالا که رفته اونور دست بردار کارهایی که تو شعن ایرانی نیست برنمیداره و همه اش داره خودشو مظلوم و مهم جلوه میده !!صدف خانمم روی صحبتم با شماست حالا میخوای لخت شی یا نشی که میدونم تو دلت داره قنج میره این کارو بکنی خب بکن همه مردا منتظرن که همه جای بدنتو ببینن ولی ایا میتونی ابروی از دست رفتتو دوبره برگردونی؟؟مراقب باش فقط فردا مثل دستمال نندازن اونور ابیه کنار...
  1
  2
  شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۶
  ۲۹
  mohsen2015 - تهران، ایران
  گلی که داخل شیشه ات کسی نمیتونه بهش دست بزنه اما همه بهش نگاه میکننو میگن چه گل زیبایی اما همون گل وقتی تو دسترس باشه همه بهش دست میزنن و اخرشو هم میدونید ...پس ایرانی گل باش همونی که پشت شیشه است چون بغیر از این تو اروپا که مبیبنن چه خبره وو چه بلایی داره سرشون میارن.
  1
  1
  شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۱
  ۴۷
  natasha1 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  [::mohsen2015 - تهران، ایران::]. گل کدومه ؟! تو هم در توهم به سر می بری .تا همین جاش هم صدف خانم کلی دستکاری و دستمالی شده که تو بازار کثیف ایران نقش گرفته حالا فرقش اینه یاد پناهندگی افتاده و احتمالا به این نتیجه رسیده مردهای ایرانی لیاقت این دستمالی ها را ندارن چون به هیچی قانع نیستن و خودشان هزار کار میکنند اما اخرش بحث گل و گلدان را راه میندازن و جانماز اب می کشن .اگه نمی دونین یک نگاه به دور و بر خودتون بیندازین و ببینین تحت اسم صیغه مرد ها چقدر فحشای مردانه را راه انداختن .تو خارج هم همون جا نماز اب کش ها التماس هر اشغال روسی و اکراینی و امریکای لاتینی را می کنن و با هر کثافتی میمانند و اخر هم میگیرنشون و صداشون هم در نمیاد مادر شوهر های محترم هم که برای دختر ایرانی میلیونها تکه میندازن و ایراد می گیرن در مقابل. عروس خارجی خفه و تسلیم هستن .اینه فرهنگ ایرانی .حالا دیگه ول کنین بحث مسخره گل و گلدان و صدف و مروارید و گل و گلاب و.......
  0
  2
  یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۱
  ۴۷
  natasha1 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  [::mohsen2015 - تهران، ایران::]. [::mohsen2015 - تهران، ایران::]صدف خانم هم عین گلشیفته عقلش اومده سر جاش تصمیم گرفته به پوز مردهای ایرانی که عفت و حیا را قورت دادن و تحت اسم صیغه و مذهب جواز کثافتکاری برای خودشون صادر کردن و اسم خیانت را گذاشتن تقوای دینی.مرد ایرانی لیاقت زن ایرانی را نداره .اگر هم تن به صیغه داده با قوانینی که شما مردها راه انداختین ایران اینجور به کثافت کشیده شده و به جایی رسیده که بعد ۳۷ سال حکومت مطلقه اخوند ها حالا خودشون هم از اون مملکت فراری ان و نمیخوان بچه هاشون تو کثافتی که خودشون به وجود اوردن زندگی کنن . ۱۰۰ رحمت به گلشیفته که پوز حکومت را زده .از خودش مایه گذاشته ولی اعتراض خودش را کرده.
  0
  2
  یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۲
  ۲۹
  mohsen2015 - تهران، ایران
  [::natasha1 - نیویورک، ایالات متحده امریکا::] اصلا نمیفهمم چرا یه حرف منطقی ادممیزنه تو جوابش حرفو میپیچونیدو انقدر موضاعات بی محتوا و بی خاصیت که همون هم نگاه خودتون به جامعه استو نه نگاه دیگران قاطی حرفاتون میکنید بعدشم موضاعات سیاسی بهش میدین و در نهایت یه نتیجه گیری بی معنی بهش میدیدن و حق به جانب تموش میکنید اخه چرا !!!!؟شما تو تهران نیستین که ببینید الان دخترا دیگه خودشون همه جور کثافت بازی در میارن بلنسبت همه خب بیاین ببینید که چرا مردا اینجوری شدن بس که کرم میریزن .کرم از خود درخته خانم ناتاشا بس کن انقدر حق به جانب نباش .من در مورد عفت دخترها حرف زدم نه اینکه تو چه جوری زندگی کردی چه بر سرت اومده.
  0
  1
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۲
  ۲۹
  mohsen2015 - تهران، ایران
  شما منظور منو نگرفتی دارم میگم بابا همون امریکای لعنتی و انگلیس که توش داری کیف میکنی ناموس این مملکت نشانه گرفته که تو گوش همون گلشیفته خوندنو بردنش حالا بخدا اگه بری بپرسی عین چی پشیمونه چرا چون میدونه که بازیش دارن میدن البته بذار وقت کوپنش که سر رسید بهتون میگم چه بلای سرش میاد...شما خانمها لطف کنید به خانمه یاد بدین که چطوری درست وو سالم زندگی کنن ...مردا همینن که هستن چون طبیعتشون همیه .شم سعی کن سالم زندگی کنی اگه یه مرد نزدیکش شد اون با من....
  0
  1
  دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۷
  نظر شما چیست؟