بیانیه افشاگرانه کروش علیه اسدی دبیر کل فدراسیون فوتبال/اگر ناپدید شوی خدمت بزرگی به فوتبال کرده ای!

سرمربی تیم ملی در واکنش به اتفاقات رخ داده اخیر بیانیه ای صادر کرد.
در این بیانیه آمده است: "چرا من، کارلوس کی روش نباید در برنامه 90 رودروی آقای اسدی مناظره کنم؟
1-به خاطر اینکه تاکنون ایشان تصمیم به بازی در پشت پرده و در تاریکی گرفته اند و با استفاده از بازیکنان دیگر در خط اول سعی در نشانه گرفتن انگشت اتهام به سوی افراد داشته اند.

2- به خاطر اینکه آقای اسدی فردی است که با چترنجات و با لطف یک دوست به فدراسیون فوتبال آمده است. حضور ایشان در فوتبال با استحقاق، اعتبار و بر مبنای ارزش نبوده و به خاطر همین هم اشاره کردم که ایشان توسط چترنجات و برای لطف شخصی به شخص دیگر وارد فدراسیون فوتبال شده است.

3- بنده سرمربی تیم ملی ایران هستم و قبل از ورود به اینجا در 2 مقطع مختلف سرمربی تیم ستارگان فوتبال دنیا بوده ام و دو بار توانسته ام به قهرمانی جهان برسم و دو بار قهرمانی در اروپا و یک بار هم قهرمانی در باشگاههای اروپا را تجربه کرده ام و قهرمانیهای مختلفی را در انگلیس، پرتغال، اسپانیا و ژاپن داشته ام و توانسته ام سه مرتبه تیم های ملی مختلف را به جام جهانی هدایت کنم. چرا بنده باید در یک مناظره (بازی) در مقابل فردی تفرقه انگیز و از نظر فوتبالی کاملا آماتور شرکت کنم؟ اگر شما می خواهید در زمین مناسب (فدراسیون فوتبال) این بازی را انجام دهید می توانید با حضور افراد مصلح و مناسب که شخص رییس فدراسیون و اعضای هیات رییسه هستند، این بازی را با من انجام دهید.

شکی نیست که از این پس دو گزینه روی میز داریم. یا طرز تفکر و فلسفه کارلوس کی روش که فلسفه ای برنده، مدرن و استراتژیک و رو به جلو برای آماده سازی آینده و رقابتی افتخارآمیز است و گزینه دیگرمان گزینه ای است به روشهای آقای اسدی که با جانبداری، تفرقه انگیزیی و ایستایی از طرف دوست ایشان مورد حمایت قرار گرفته تا بتواند با ایجاد توجیهات، بهانه ها و همینطور اشکها و سرزنشها رقابت کند. اکنون زمان این است که شما مسیرتان را برای حرکت رو به جلوی فوتبال ایران انتخاب کنید.

4-پس از انتخاب آقای اسدی از سوی وزارت ورزش که جایگزین آقای نبی شد، چه حمایتهایی از فوتبال صورت گرفت:
تجهیزات، صفر. حمایتهای مالی، صفر. کمپ تیمهای ملی، صفر. مرکز تخصصی فوتبال، صفر. زمین تمرینی، صفر و در ازای آن تفرقه در فدراسیون فوتبال در حد عالی و شبهه افکنی و گمانه زنی در سطح اول جهانی و متاسفانه در فدراسیون فوتبال هم اتفاق می افتد. آقای اسدی می تواند یک کار فوق العاده در فوتبال انجام دهد و آن این است که ناپدید شود.

به من یک مربی نشان دهید که برای تیم ملی کشور شما تک و تنها مقابل تیمهایی چون قطر، بحرین، کره جنوبی و عراق برای تیم ملی ایران جنگید، آن هم در شرایطی که افرادی چون شما خودشان را پنهان کردند. این کاری بود که بنده با کمال افتخار با آنچه در توان داشتم تا سر حد جان انجام دادم. با احترام، کارلوس کی روش.

آخرین پرسشم از آقای اسدی این است که شما به عنوان دبیرکل زمانی که مربیان، بازیکنان، کادر پزشکی و اداری در حال فعالیت و زحمت پرشمار برای تیم ملی بودند و بدون دریافت مبلغی کار کردند، کجا بودید؟ بدون دریافت حقوق برای ماهها؟ لطفا یک قدم شگفت انگیز برای ما بردارید و ناپدید شوید و مطمئنا این خدمت بسیار بزرگی برای فوتبال خواهد بود.
 
آقای اسدی، فکر می کند چه شخصی است که در حال حاضر خود را متولی اخلاقگرایی و حقایق می داند. ایشان فکر می کند که چه شخصی این وظیفه را به او داده است. آقای اسدی! شما باید خود را متعهد به وظایف و وفادار به رییس فدراسیونتان، اعضای هیات رییسه، تیم ملی و فوتبال ایران بدانید. حرمت شخصی که جایگاه دبیرکلی فدراسیون را به شما داده باید نگه دارید و باز هم می خواهم تکرار کنم همانطور که در قبل به شما گفتم اگر اعتقاد دارید که بنده شخص مناسب برای انجام این کار نیستم، جسارت لازم برای مطرح کردن رو در رو و گفتن این مطلب که می بایست برای من جایگزین بیاورید، را داشته باشید، همانگونه که با دبیرکل سابق این کار را انجام دادید. بر خلاف آنچه شما اشاره کرده اید تمامی این صحبتها، واقعیات و حقایقی است که بنده طبق وظیفه ای که بر دوش دارم مطرح می کنم و هیچ گونه سناریو یا سناریونویسی در کار نیست.
+75
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی

  هنرپیشه بزرگ پرتغالی که توسط دار و دسته فردوسی پور وارد ایران شد و حالا از همه جنبه های غیر فوتبالی او را در دل مردم جا می کنند. چرا هنرپیشه؟ نمی خواهم حرف تکراری بزنم و شما هم لطف کنید قبل از زدن منفی کمی تعقل کنید روی این حرف ها. کاری به اسدی و خوب و بدش هم ندارم که بخواهم مهر تائید روی کارهاش بزنم. اما واقعا کی اول تو این ماجرا پای رسانه ها را وسط کشید و رفت جلوی دوربین شلوغ کاری کرد؟ چرا حالا که اسدی دعوت به مناظره در نود کرده کیروش فرار میکنه و میگه نه؟ از چی میترسه که نمی خواهد مردم متوجه قراردادها و امتیازات هبه شده به کیروش شوند؟ مگر مردم نمیگن عادل عدالت داره؟ مگر نمیگن مسئولین همه بی لیاقت هستند و لابی باز و دغل باز؟ خب پس چرا نمیاد تو دادگاه مردمی بشینه و همش میگه بریم پیش رفیقم کفاشیان و کارشناسان؟
  37
  4
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی

  به تمام مصاحبه های کیروش دقت کنید که چطور با کلمات بازی میکنه و بخش احساسی و قضاوت مردم را وسط می کشد در صورتی که هیچ کارنامه قابل دفاعی تا امروز هم نداشته. از تمام طرفداران چند آتشه اش هم میپرسی جواب های مشابه و عجیبی دریافت میکنی. 1- نظم و مبارزه با بازیکن سالاری! (گویی باقی مربیان تا امروز دستمال به دست بازیکنان بودند هرچند در حال حاضر دفاع از حقیقی و نکونام بارها ثابت کرد دستمال دست کی بوده تا امروز) نظم و مبارزه با بازیکن سالاری هم بیشتر کار تیم رسانه ای عادل بود تا کار سرمربی که به سرعت همه را می کوبیدند و محو می کردند. 2- مربی تیم های بزرگی بوده و الکی نیست! قبول اما چه ربطی به الان داره؟ اگر در تیم ملی ایران نتایج درخشانی می گرفت میشد گفت همچنان بزرگه اما تو ایران که از مربیان ایرانی هم ضعیف تر بوده. 3- خوشتیپه! انگلیسی حرف میزنه و با سواده! خارجیه! اصلا فجیع ترین کامنتی که از یکی هوادارانش شنیدم این بود که شاید برخی دیده باشند. بله به کیروش برابر است با نه به ج.ا!!!!! غیرت و تعصبش از مربیان ایرانی بیشتره؟!؟!؟!
  33
  4
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی

  حالا یک نگاهی به انتقادهای منصفانه بیاندازیم و ببینیم چرا هرگز برای این انتقادها جوابی پیدا نمیشه و دائما هم یا از طریق رسانه ها منتقد را پودر می کنند یا کتک میزنند و یا ادبیات محو شو استفاده می کنند. 1- تیم ملی ایران با توجه به هزینه ای که برای آن شده بازدهی و پیشرفت نداشته! 2- هنوز کیروش افتخاری برای تیم ملی ایران نیاورده! 3- چرا کیروش می تواند از تمام بندهای غیر متعارف و قراردادها سود ببرد؟ 4- چرا تنها حربه تاکتیکی کیروش تا به امروز دفاع اتوبوسی بوده؟ 5- چرا کیروش برای یک بازی دوستانه هم اردوی بلند مدت نامتعارف برگزار می کند و جدای از هزینه گزاف لیگ را از پویایی می اندازد؟ چرا اردوهای تیم ملی توسط خود کیروش هماهنگ می شود و همیشه هم پای یک دوست و فامیل در آن پیدا است؟ مگر غیر از این است که سرمربی تعیین می کند و نماینده فدراسیون برای هماهنگی و قرارداد می رود؟ 6- چرا کیروش این همه مرخصی دارد و از ایران به راحتی می رود و وقتی هم بر می گردد بخاطر زمانی که خودش آن را کشته و دوره های پیک لیگ را از دست داده دائما برنامه های فشرده می گذارد؟
  28
  4
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی

  دیگه تعویض ها و تاکتیک ها و انتخاب بازیکن و حمایت از برخی بازیکن خاص و ترانسفر اونها و دخالت در امور باشگاه ها و ضربه زدن به باشگاه ها و نابود کردن ستاره ها هم بماند!!! حالا به بخش رسانه ای و کارشناسان تحت تائید عادل و رسانه های خبری را مقایسه کنیم. راه دوری نمیریم و به همین دربی برسیم. تیم مظلومی از همه لحاظ برتر از پرسپولیس بود و می توانست به راحتی شاهکار خلق کند و همه میدونستیم تیمش از لحاظ وزنی دو برابر نه سه برابر پرسپولیس بود. اما بخاطر ترس و دفاعی کردن بازی بعد از گل علنا آبروریزی کرد. این انتقاد کاملا به جا و منصفانه است. اما همین اتفاق در بازی ایران و عراق هم افتاد و ایران تا گل میزد دفاعی میشد. تعویض ها پر از علامت سوال بود. چرا عادل و رسانه ها که امروز مربی وطنی را به شدت زیر باد انتقاد می گیرند و به حق هم او را می کوبند در آن زمان دفاع را منطقی قلمداد می کردند؟ اصلا چرا همه چیز کیروش اینقده خوبه و همون آیتم و فاکتور و المان برای مربی ایرانی اینقده بده؟
  28
  5
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی

  و در انتها به این جمله توهین آمیز و تحقیر آمیز برسیم: "به من یک مربی نشان دهید که برای تیم ملی کشور شما تک و تنها مقابل تیمهایی چون قطر، بحرین، کره جنوبی و عراق برای تیم ملی ایران جنگید". وجدانا شما چه تفسیری بر این حرف دارید؟ مربی های ایرانی در حد سیب زمینی و بی غیرت؟ بقیه همه جلو این تیمها وا دادند و نجنگیدند؟ اگر هم به موضوع یک تنه تمرکز کنیم که مربی ایرانی فوق العاده غریبه تر با مشکلات بیشتری بوده. برای کدوم مربی ایرانی چنین اردوهایی برگزار شده؟ برای کدوم مربی ایرانی چنین تجهیزاتی گذاشته شد؟ به کدام مربی ایرانی این همه امتیاز دادند؟ کدوم مربی ایرانی همرده کیروش فرصت داشت؟ کدوم مربی ایرانی حمایت رسانه ای و رئیس فدراسیون را داشت؟ مربی ایرانی که همیشه انتهای قراردادش بهش می گفتند حالا این چند ماه را مجانی کار کن تا جایگزین پیدا کنیم! هیچ پولی هم به تیم تزریق نمیشد و هیچ پاداشی هم در کار نبود. اردو هم که یا کیش بودیم یا تبریز یا ترکیه. بازیکن هم که تا سرمربی روش انگشت میگذاشت بخاطر بازیهای آسیایی و سربازی و لیگ و غیره از لیست خط میخورد و ته مونده بهش میدادند.
  30
  4
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی

  اولین باخت برای مربی ایرانی حکم اخراج را در رسانه ها داشت و به سرعت تخریب که هیچ تبخیرش می کردند. کدوم اتحاد سکوها را رسانه ها برای مربی ایرانی ساختند؟ مربی ایرانی که با هیچ برای تیم ملی زحمت کشید حالا شده سیب زمینی و کیروش با این همه امتیاز و اعتبار و حمایت شده غیرت و تعصب. وای به حال ملت ما که هنوز خوابه!
  29
  5
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  karaji - کرج ، ایران

  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی جان با احترام به عقاید شما ولی‌ خدا وکیلی وضع فوتبال امروز ما به خاطر حضور کیروش هاست یا مدیران ناا لایق و دزد و اصولا فرهنگ غلط فامیل بازی در راس کارهاست ؟ اصلا کدام حیطه از امورات ما چه در ورزش و چه در سایر موارد پیشرفت درست داشته ؟ آیا حضور تو و هزاران ایرانی‌ دیگر در یک کشور بیگانه هم به خاطر حضور کیروش است ؟ از خودمان شروع کنیم شاید رو به درستی برود و آگر نه ناپدید شویم و خدمت بزرگ به میهن کنیم !!!
  1
  25
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  چرا برق آ رفت ی - پاریس، فرانسه
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی. من طرفِ کسی رو نمیگیرم،شما میشه بگید،چقدر از فوتبال میفهمید،یا با چه انگیزه ای این چَرَن..دیاتو به هم می بافی، مرسی
  3
  14
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی
  [::karaji - کرج ، ایران::]. مدیران نا لایق که همیشه بوده اند و هستند و احتمالا هم خواهند بود و یک کیروش که هیچ بگو یک میلیون کیروش هم نمیتونه این وضع را درست کنه. اما این چه ربطی به موضوع داشت. هزینه گزافی شده که کیروش با تیم ملی نتیجه گیری کنه و تیم ملی هم پیشرفت داشته باشه. فعلا هزینه گزاف و باج دادن که از سوی مسئولین بوده برای اولین بار به میزان کافی انجام شده اما در برابر پیشرفت چطور؟ داشتیم؟
  9
  1
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی
  [::چرا برق آ رفت ی - پاریس، فرانسه::]. شما هروقت ادب پیدا کردی که نشون بدی قابل بحث کردن هستی و هروقت تونستی ثابت کنی اینها ...بوده من جواب سوالت را میدم. که اون هم مطمئن باش در اون حدی هست که از این حرفت پشیمونت کنه!
  12
  2
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی
  این چند وقت که اوضاع کیروش جالب نیست و همه مدرک به دست دنبال نشان دادن چهره حقیقی این هنرپیشه پرتغالی هستند یک مورد کاملا واضح در ورزش و رسانه خودنمایی می کرد. حمایت بی چون و چرای عادل فردوسی پور از رحمتی که بارها و بارها از او بعنوان ستاره یاد می کرد(نه فقط در داربی). بی شک دلیلی داشت و آن راضی نگهداشتن رحمتی بود چرا که رحمتی خودش استاد بازی در رسانه ها است و کلی هم خرج میکنه برای این قضیه. اما حالا وقتی به اخبار نگاه می کنی بیش از پیش به قضیه پی میبری. رحمتی از طریق سامان گوران ضربه اول را زده. در برابر، سایت های زیر مجموعه در حال سمپاشی هستند و سناریوهای جدیدی خلق می کنند تا رحمتی را تحت فشار بگذارند. این وسط باید دید بازهم رحمتی ستاره عادل میشه یا دیگه نیازی نیست عادل هندونه قل بده زیر بغل مهدی رحمتی؟
  5
  0
  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.