روایت آیت الله غرویان از اتاق تفتیش عقاید موسسه آیت الله مصباح: مرا تهدید کردند که ماشینت را آتش می زنیم و به همسرت می گوییم با یک زن رابطه داشته ای

انتخاب : آیت الله محسن غرویان در واکنش به برخی گزارش های منتشر شده در سایت های نزدیک به حلقه پرتو و آیت الله مصباح گفت: اگر لازم بدانم پرده از تهدیداتی که این گروه علیه من انجام دادند، برمی دارم.
 
غرویان در گفتگو با «انتخاب» اظهار داشت: تحلیلی که این سایت ها منتشر کرده اند، پیرو مصاحبه اجباری از بنده در سال ٨٣ بود که در نشریه پرتو منتشر شد.
 
وی افزود: مصاحبه ای که در آن سال از بنده گرفته شد، تحت فشار تهدید های مهندسی شده ای بود که نسبت به من روا گردید و بدیهی است که در آن مصاحبه حقایق عنوان نگردیده است، لذا اگر بخواهم واقعیت پشت پرده آن توبه نامه را بیان کنم حرف ها و افشاگری های زیادی برای گفتن دارم و هویت خیلی از آن افراد و دست اندرکارانی که در آن زیر زمین تفتیش عقاید در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در قم حرف های بسیار خلاف قانون و شرع  می زدند را افشا می کنم.
 
استاد حوزه و دانشگاه افزود: این افراد باید محاکمه شوند، لذا بنده به خاطر ملاحظاتی که در آن زمان داشتم و الان هم تا حدی دارم همه زوایای آن مصاحبه اجباری و زیر فشار تهدید را بیان نکرده و نمی کنم.
 
وی اضافه کرد: اما اکنون صرفا از باب روشنگری برای خوانندگان و ثبت در تاریخ، زوایایی از آن ماجرا را بیان می کنم.
استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: اینها باید بدانند که من ریز آن اتفاقات را هنوز افشا نکردم ولی اگر لازم باشد حرفها و الفاظ رکیک و تهدید های مجموعه پرتو به من  را به جهت روشنگری ملت ایران افشا خواهم کرد
 
غرویان با بیان آنکه ماجرای زیرزمین تفتیش عقاید موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی اسفناک است، گفت: این افراد توبه نامه اجباری و تحمیلی از جانب بنده را تنظیم کرده و منتشر کردند.
 
استاد حوزه و دانشگاه در تشریح اتاق تفتیش عقاید در موسسه مصباح یزدی گفت: در زیر زمین موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی، اتاقی بود که روی آن نوشته شده بود؛ ورود مطلقا ممنوع.
 
وی افزود: این اتاق کاملا به اتاق هایی که ساواک در آن اقدام با بازجویی می کرد شباهت داشت . در این اتاق به هر فردی از اساتید و طلاب که مانند آنان فکر نمی کرد، فحاشی می شد و الفاظ رکیک به آن ها نسبت داده می شد. تمامی این مسائل در زمان دولت آقای احمدی نژاد صورت می گرفت.
 
غرویان در ادامه در تشریح این تهدیدات اظهار داشت: این آقایان می گفتند به قصد لطمه زدن به آبروی بنده، با همسر بنده تماس می گیرند و به دروغ عنوان می کنند که بنده با خانم اجنبیه ای ارتباط داشته ام و یا تهدید به آتش زدن ماشین و یا بی احترامی به لباس و عمامه من  و بی آبرو کردن بنده در مقابل مدرسه فیضه می کردند. همه این تهدیدات بدین منظور انجام می شد که من دست از مواضع سیاسی و فکری خود بردارم.
 
وی در توضیح هویت تهدید کنندگان گفت: این تهدید ها از طرف حلقه پرتو صورت می گرفت و کاملا مشخص بود که با حمایت هایی که می شدند می توانند این تهدیدات را عملی کنند.
+66
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  simairani - کاشان، ایران

  برو حاج آقا عمامه تو بنداز هوا، به مخالفین تهمت تجاوز میزنند و اعدامشون میکنند شما رو که دوست داشتن فقط تهدید کردند. برای روشنگری ملت ایران داری این حرفها رو میزنی؟!خیال کردی کسی‌ از کارنامه سیاهِ شما و دا رو دستتون اطلاعی نداره؟برو یکم خجالت بکش.
  1
  32
  شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  kiyanzx1 - استکهلم، سوئد

  این تازه یک مثقال از میلیون مثقال گند گارى و کثافتکارى هاى جمهورى اسلامى هستش !! به خودشون اینها همه رحم نمى کنند !!
  1
  34
  شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  سال 83 کجا 94 کجا . این مدت چرا زر زر نمیکردی ؟ لابد سره کیسه تنگ شده و پول مول خبر نیست فشار بهت اومده
  1
  32
  شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.