«بسیاری از لوله‌ها» در مانور افزایش فشار تولید نفت ترکید

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت دولت یازدهمبیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران با اشاره به مستهلک بودن تأسیسات نفتی ایران از «ترکیدن بسیاری از لوله‌ها» در جریان انجام مانور «افزایش فشار تولید نفت» خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، وزیر نفت دولت یازدهم که ظهر چهارشنبه باهدف بهره‌برداری و از چند پروژه نفتی به مناطق نفت‌خیز جنوب سفرکرده بود، گفت: «اکثر تأسیسات ما مستهلک‌شده و سال‌هاست عمر مفید خود را گذرانده‌اند. همین روز گذشته به دلیل انجام مانور، فشار تولید را بالا بردند که باعث ترکیدگی بسیاری از لوله‌ها شد.»
 
در این خبر بیژن زنگنه به‌طور مشخص از اینکه کدام لوله‌های انتقال نفت یا چه تأسیساتی دچار آسیب شده، سخن نگفته است اما به نظر می‌رسد انجام این مانور در راستای آماده‌سازی وزارت نفت ایران برای دوران پساتحریم است که وزارت نفت ایران قصد دارد پس از اجرایی شدن برجام، به‌سرعت میزان تولید نفت خود و عرضه آن به بازار را افزایش دهد.
بیژن زنگنه بارها در ماه‌های گذشته اعلام کرده است که به‌محض برداشته شدن تحریم‌ها، تولید نفت ایران را به میزان ۵۰۰ هزار بشکه در روز، افزایش خواهد داد.
 
به گزارش شانا، وابسته به وزارت نفت ایران، آقای زنگنه روز چهارشنبه ششم آبان‌ماه ۹۴، حتی تأکید کرده است که میزان افزایش تولید نفت ایران، پس از برداشته شدن تحریم‌ها «بیش از آن چیزی خواهد بود که اعلام‌شده است.»
 
وزیر نفت دولت یازدهم تصریح کرده که در دوران پساتحریم،  علاوه برافزایش ظرفیت تولید باید به نوسازی تجهیزات صنعت نفت ایران نیز توجه شود.
 
یکی از نگرانی‌هایی که بر سر ورود نفت ایران به بازارهای جهانی بروز کرده است، کاهش قیمت نفت در ماه‌های اخیر است که به باور صاحب‌نظران افزایش تولید و عرضه نفت ایران به بازار می‌توان به این افت قیمتی دامن بزند.
 
اما به‌رغم این نگرانی‌ها، مقام‌های وزارت نفت ایران، اصرار دارند که اوپک با کاستن از سهمیه تولید دیگر کشورهای عضو، برای نفت ایران جا باز کند.
 
بر اساس گزارش‌ها، سازمان اوپک برای ایران سهمیه صادرات روزانه یک‌میلیون بشکه را در نظر گرفته است که با برداشته شدن تحریم‌ها این میزان باید افزایش یابد.
 
به گفته مقام‌های وزارت نفت ایران، طی یک دوره یک‌ساله پس از برداشته شدن تحریم‌ها، میزان افزایش تولید نفت ایران به یک روزانه یک‌میلیون بشکه خواهد رسید.
+43
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  کیوان م - تهران، ایران

  دیدن دکل نفت رو غیب کردن با مشکلاتی مواجه میشه و نمی‌تونن سر پوش رو دزدیهاشون بزارن و گندش در میاد حالا اومدن میگن که لولها ترکیده و از این طریق میلیون میلیون بشکه نفت در بازار سیاه فروخته میشه و در آمار رسانی میگن به علت پوسیده و قدیمی‌ بودن لوله‌های نفت چند میلیون بشکه نفت هدر رفته و میره تو جیب آخوندها و سوریه و سربازان روس که دارن جان فشانی می‌کنن.
  1
  42
  جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  کله شیری - آمستردام، هلند

  شما مسئولین کشور که از این لوله ها مستهلک ترین ،کی میشه شما بترکین؟
  1
  38
  جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴ - ۰۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  سیراب ازسراب - شیراز، ایران
  این آخوندا از سه کله پوک هم مضحک ترن. مانور دادن که قدرت تولید نفت رو نشون بدن بعد کل لوله هاشون ترکیده.
  0
  6
  جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴ - ۰۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  آقای زنگ زده,بنده راه حل این مشکل را از دفتر رهبری سئوال کردم گفتند آقا فرمودند با سطلی بفروشند
  0
  8
  جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴ - ۰۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.