شکار دزد بوکسوردر تاریکی اتاق

دوربین‌های مدار بسته نصب شده در اتاق خواب یک آپارتمان، دزد بوکسور را شکار کرد. راز اقدامات این دزد سمج هنگامی فاش شد که صاحب یک آپارتمان در ساری از وقوع سومین سرقت در مدت کوتاه به تنگ آمده و همه زوایای آپارتمان را به دوربین‌های مدار بسته مجهز کرد. بنا بر این گزارش، مرد صاحبخانه هنگامی که با این تمهیدات باز هم شاهد ورود پنهانی دزد ناشناس برای سرقت شد پلیس را در جریان قرار داد.
 
مأموران پلیس کلانتری 14 ساری وقتی برای بررسی محل حادثه به آنجا رفتند با دیدن دوربین‌های مداربسته به پایش تصویر اتفاقات چند ساعت پیش پرداختند. در جریان همین بررسی‌ها بود که برای چند لحظه در تاریکی داخل یکی از اتاق خواب‌ها تصویری از دزد سمج دیده شد.
مأموران که همین تصویر را برای ردیابی دزد جوان کافی می‌دانستند اقدام به وضوح نمای آن کرده و چهره واقعی دزد آپارتمان مشخص شد.
به دنبال به دست آمدن این سرنخ، مأموران برای شناسایی مشخصات دزد تنومند وارد عمل شده و در میان تصاویر آلبوم مجرمان حرفه‌ای توانستند ردی از این دزد به دست آورند. با شناسایی مشخصات دزد جوان تجسس‌ها برای به دست آوردن ردی از مخفیگاه این تبهکار آغاز شد تا اینکه مأموران دریافتند او که ایمان نام داشته و 28 ساله است در یکی از محله‌های شرقی مرکز استان مازندران پنهان شده است. با توجه به این سرنخ‌ها مأموران این منطقه را به صورت نامحسوس تحت مراقبت‌های ویـژه خود در آوردند و رفت و آمد‌های افراد را زیر نظر گرفتند تا اینکه متوجه مراجعه دزد جوان به مخفیگاهش شدند. مأموران کلانتری بلافاصله وارد عمل شده و دزد جوان را در تله خود انداخته و او را به محاصره در آوردند. مرد جوان که همه راه‌های فرار را برای خود بسته می‌دید خود را تسلیم کرد. با انتقال این مرد ورزشکار به کلانتری تحقیقات از وی درباره سرقت آغاز شد. دزد سمج در مراحل نخستین بازجویی‌های پلیسی ادعای بی‌گناهی کرد و پلیس که سماجت‌های دزد جوان را برای انکار دید، تصاویر ثبت شده از وی در داخل اتاق خواب آپارتمان محل سرقت را به نمایش درآورد. مرد تبهکار که راز خود را فاش شده می‌دید ناچار لب به اعتراف گشود و پرده از اقدامات خلافکارانه‌اش برداشت. ایمان در اعترافات خود ادعا کرد: «از ورزشکاران رشته بوکس هستم و در چند مسابقه هم شرکت کرده‌ام اما در جریان همنشینی با دوستان ناباب به دام اعتیاد و شیشه گرفتار شده‌ام.»

وی افزود: اوایل تصور می‌کردم براحتی هر بار که بخواهم قادر هستم اعتیاد را کنار بگذارم اما بعد از آلوده شدن متوجه شدم افیون مرا چنان در دستان خود اسیر کرده است که چاره‌ای جز اطاعت از او ندارم. روزهای نخست به هر ترتیبی بود پول تهیه مواد را تأمین می‌کردم اما این اواخر دیگر توان پرداخت نداشتم، به همین دلیل به فکر دزدی افتادم. وقتی روز حادثه دیدم لامپ این آپارتمان خاموش است و کسی در خانه حضور ندارد از راه دریچه کوچکی که در راهرو برای سرویس بهداشتی تعبیه شده بود وارد آپارتمان شده و دست به سرقت زدم. مأموران وقتی مجرم ورزشکار را برای تشریح چگونگی ورود به داخل ساختمان به محل سرقت بردند از جهش بلند او تعجب کردند چرا که دریچه سرویس بهداشتی در ارتفاع بالایی واقع شده بود و هر کسی امکان ورود از آنجا به داخل را نداشت. با توجه به اعترافات این مرد با صدور دستورات قانونی از سوی بازپرس دادسرای ساری متهم تا انجام تحقیقات تکمیلی درباره سایر اقدامات خلافکارانه‌اش در اختیار پلیس قرار گرفت.
+38
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  بهتر نیست معتادینی که توان ترک اعتیاد را ندارند,خودکشی کنند؟
  6
  5
  ‌پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.