هاشمی رفسنجانی رای‌گیری اسفندماه را 'سرنوشت سازترین انتخابات' کشور دانست

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت در ایران، ابراز امیدواری کرد که در اسفندماه، با مشارکت بالای رای‌دهندگان در پای صندوق‌ها "بهترین انتخابات تاریخ انقلاب در سرنوشت سازترین انتخابات برگزار شود".
 
به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آقای هاشمی رفسنجانی امروز چهارشنبه ۶ آبان در دیدار جمعی از فعلان سیاسی و مردم استان همدان، با انتقاد از دولت قبل گفت که در سال ۱۳۹۲ هم، با وجود "فضای سنگین امنیتی" مردم با رای خود اعلام کردند که "این هشت سال تجربه تلخ برای همه تاریخ ایران کافی است".
 
ابراز خوش بینی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به تکرار نتایجی مشابه انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲، در شرایطی مطرح می شود که حدود چهار ماه تا برگزاری همزمان انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری باقی است.
 
آقای رفسنجانی از جمله دلایل امیدواری خود به انتخابات پیش‌رو را این دانسته که "علاوه بر مردم، بخش عظیمی از مسوولان کشور در همه استان ها و شهرستان ها امانتدار رای مردم در صندوق ها هستند" و رهبر جمهوری اسلامی نیز رای مردم را "حق الناس" خوانده است.
 
اکبر هاشمی رفسنجانی با تاکید بر نقش رسانه ها برای "ترغیب مردم برای حضور در انتخابات" گفه است: "رسانه ملی نیز نباید جناحی عمل کند که البته اگر چنین کند، نتیجه معکوس می گیرد، آن گونه که در انتخابات گذشته گرفت."
 
وی افزوده است: "البته حوادث سیاسی را نمی توان صد در صد پیش بینی کرد و نظر داد، ولی در شرایط بیداری مردم، آنچه قریب به یقین اتفاق می افتد، حضور پرشور آنان در انتخابات و انتخاب دلسوزان واقعی است."
 
با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات، تاکیدات مقام های سیاسی ایران از جناح های مختلف در مورد اهمیت رقابت های انتخاباتی مجلس و خبرگان بیشتر می شود.
 
چندی پیش، احمد جنتی دبیر شورای نگهبان تاکید کرد که این شورا اجازه نخواهد داد عده‌ای که به ولایت فقیه "اعتقاد قلبی ندارند" وارد مجلس شوند و چنین افرادی را رد صلاحیت خواهد کرد.
+14
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  انگوری انگوری - لندن، انگلستان

  باز شروع شد این جنگ زرگری ! آهای ملت ۱ بار فقط یک بار رای ندید ! رای دادن = مشروعیت این نظام ! حالا باز یکی‌ میاد میگه من سرهنگ نیستم همه میگن اوه اوه سوپرمن اومد نجاتمون بده بریم رای بدیم ، یارو نماینده رهبر بوده و سگ زرد برادر شغال ! ، ! این همه رای دادید هیچ اتفاقی‌ نیفتاد ، بابا یک بار نرید رای بدید ببینید چی‌ می‌شه !
  2
  33
  ‌پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  درآن ماه هست که باره دیگر ملت با عدم حضورش درپایه صندوقها,غیرت و اصالتش را باید ثابت کند.آن کسانیکه باید انتخاب شوند,شدند,فقط شماها را برای نمایش لازم دارند.نمونه اش,جنتی گفت,این شورا اجازه نمیدهد آنانیکه برهبر اعتقاد قلبی ندارند,واردمجلس شوند و رد صلاحیت میشوند.اگر( صلاح)میدانید کی وارد مجلس بشه کی نشه دیگه نیازی به رای ملت ندارید.بهرحال شرف و وجدان و غیرت شما,ملت بستگی بحضور و عدم حضورتان دارد.377سال فریب و دروغ و چپاول ثروت مردم برایتان کافی نبوده؟
  2
  22
  ‌پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Compatriot - تورنتو، کانادا

  رهبر جمهوری اسلامی نیز رای مردم را "حق الناس" خوانده است. این جمله خیلی جای تعمق داره . گاهی اوقات وقتی‌ از عهده دزد بر نمیأید و میدانید که دزد کیه بهترین راه اینه که کلید گاو صندوق را تحویلش بدید. این بهترین سیاسته.
  0
  20
  ‌پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مترلینگ - منچستر، انگلستان
  باز این اومد یه پت پتی کرد که بگه هنوز فیتیله ای و ته مونده روغنی داره
  2
  10
  ‌پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  msforugh - تهران، ایران
  شما غصه نخورید چه رای بدید چه نه اونی که باید انتخاب بشه میشه، رژیم از این فشن‌های خیابونی زن و مرد زیاد داره. ماشالله تو این چند سال هم دست به فتو شاپشون خوب شده.
  2
  12
  ‌پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  پرووفل فل مشکات - سئول، کره جنوبی
  حق الناس رو تا چی تعریف کنی...حق الناسی که بنظر عاغا نزدیک باشه مورد نظره...مردم باید از این کمپین تحریم خرید خودرو بنجل ایرانی سرمشق بگیرن خودروسازایه دزد رو به زانو درآوردن با نخریدن...رای دادن رو هم تحریم کنن شاید یه تغییری تو این نظام فاسد مستبد دینی حاصل شد.
  1
  9
  ‌پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان
  شرکت در انتخابات یعنی حمایت این رژیم خونخوار دشمن ایران و ایرانی. شرکت در انتخابات یعنی حمایت از کشتار مخالفان و ازاد اندیشانی که به این رژیم نه گفتن. به جای شعار فقط یکبار رای ندهید. تا کی فریب این رژیم را میخورید؟ رژیم نمایندگان خودش را انتخاب کرده و مردم را فقط برای نمایش میخواهد. از این خواب عمیق بیدار شوید که ایران ایرانی بیدار را لازم دارد.
  2
  11
  ‌پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  amonbede - تهران، ایران
  از سال 84 به اینور تو هیچ انتخاباتی شرکت نکردم حالا یک سوال : اونایی که از سال 84 یا 88 به بعد در انتخابات شرکت کردن چه خیری دیدن ؟؟؟
  0
  1
  جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.