وزارت ارشاد: کشف حجاب بازیگران زن نشان کمبود عاطفی و خلاء‌شخصیت‌ است؛ برخورد می‌کنیم

تقاطع: سخنگوی “وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی” در ایران می‌گوید انتشار عکس‌های بدون حجاب دو بازیگر زن سینمای ایران در روزهای گذشته، «نشانه خلاء شخصیت و کمبود عاطفی» آن‌ها است.
 
حسین نوش‌آبادی در گفتگو با “باشگاه خبرنگاران جوان”، انتشار عکس‌های بدون حجاب در فضای مجازی را کاری «ضد فرهنگی و اخلاقی» و «غیرقابل‌ توجیه» دانست و گفت: «ما انتظار نداریم هنرمندانی که از کنار همین مردم معروف شدند و جایگاهی پیدا می‌کنند، حالا بخواهند به باورها و اعتقادات همین مردم بی‌توجه باشند.»
 
آقای نوش‌آبادی با تاکید بر این‌که «این رفتارها نشان کمبودها و خلا روحی عاطفی است» اضافه کرد: «اگر این رفتار عامدانه و آگاهانه باشد طبق ضوابط و مقررات که ما اعلام کردیم این افراد دیگر نمی‌توانند به طور رسمی فعالیت کنند و ما دیگر آن‌ها را به عنوان هنرمند تلقی نمی‌کنیم.»
 
این مقام ارشد وزارت ارشاد دولت روحانی در پایان به این بازیگران زن توصیه کرد که «بلافاصله عکس‌ها را بردارند و کارشان را جبران کنند».
 
در یک هفته‌ی گذشته صدف طاهریان و چکامه چمن‌ماه، دو بازیگر جوان سینمای ایران با انتشار عکس‌های بی‌حجاب و با پوشش متفاوت خود در شبکه‌های اجتماعی و فضای رسانه‌ای ایران خبرساز شده‌اند.
 
بر اساس گزارش‌ها این دو بازیگر از ایران خارج شده‌اند و در حال حاضر تصمیمی برای بازگشت به کشور ندارند.
 
چکامه چمن‌ماه، بازیگر ۳۴ ساله، حضور در سینما را از سال ۱۳۷۷ با بازی در فیلم «بودن یا نبودن» به کارگردانی کیانوش عیاری آغاز کرد. “شکلات”، “جایی دیگر”، “صبحانه‌ای برای دو نفر”، “اعترافات ذهن خطرناک من”، و “ازدواج صورتی” از دیگر فیلم‌های سینمایی هستند که او در آن‌ها ایفای نقش کرده است.
صدف طاهریان ۲۷ ساله نیز بازی در فیلم‌های سینمایی “عصر یخبندان”، “هیچ‌کجا، هیچ‌کس”، و “پس‌کوچه‌های شمرون” را در کارنامه‌ی خود دارد. او در مصاحبه‌ای با مسیح علی‌نژاد که قرار است شام‌گاه پنج‌شنبه (۷ آبان-۲۹ اکتبر) از شبکه‌ی تلویزیونی “صدای امریکا” پخش شود، به بیان دلایل اقدام خود پرداخته است.
 
پیش‌تر در واکنش به “کشف حجاب” صدف طاهریان، رسانه‌های نزدیک به حکومت ایران هم‌چون “باشگاه خبرنگاران” و “جام‌نیوز” نوشته بودند که او راه گلشیفته فراهانی و مینا لاکانی، دو بازیگر شناخته‌شده سینمای ایران را طی کرده که در سال‌های گذشته با خروج از کشور، حجاب خود را برداشتند.
+32
رأی دهید
-89

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  آنچه که نشانِ کمبودِ عاطفی و خلأ شخصیت و مریضیِ روانیست ، گیر دادنِ شما به حجابِ زنان و فضولی کردن در زندگی‌ِ مردم است . خلا شخصیت و عقده روانی‌ یعنی‌ اینکه " آن بزرگوار " ! با وجودِ اینکه ۴۰ زن و کنیز دارد ، در خانه زنِ خود به کنیزِ او تجاوز می‌کند.
  22
  146
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  بهش کمبود نمیگن . میگن سیلیه محکمی بر دهانه تو و اون اربابت . بخور نوش جونت
  16
  116
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  cardenas - مادرید، اسپانیا

  ببین کی از خلأ شخصیت و کمبود عاطفی صحبت میکنه!!!‌ بی شخصیت تر از جمهوری اسلامی با تمام اعوان و انصارش مگه هست؟ مگه میشه؟
  12
  116
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  لابد عکس چادری چرخنده نشانه لبریزی و تکامل شخصیته!
  15
  107
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  cardenas - مادرید، اسپانیا

  ببین کی از خلأ شخصیت و کمبود عاطفی صحبت میکنه!!!‌ بی شخصیت تر از جمهوری اسلامی با تمام اعوان و انصارش مگه هست؟ مگه داریم؟
  9
  73
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Cocoo - ونکوور، کانادا

  نخیر، نشونه اونه که ۳۶ سال خودتون پاره کردید که زنهای ایرانی‌ را به دوران عصر حجر برگردونید ولی‌ هر روز می‌فهمید که بقول یکی‌ , هیچ غلطی هم نمیتونید بکنید باختن گریه نداره ولی‌ شما گریه کنین من اجازه میدم
  5
  43
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  behnamzahr - رم، ایتالیا

  اره بابا کمبود داره که با چادر سیاه لب ساحل عکس ننداخته مشخصه روانی هستن و تو عاقلی مگه کسی راجع شخصیت تو مضحک نظر داده که تو به دیگران گیر میدی اخه بی شرف به تو چه تو چی میخوای از سر و وضع مردم مگه تو روانشناسی که راجع به شخصیت دیگران نظر میدی اینان شیرزنان ایران زمینند کمی دقت کنیم شهامت و جسارت این شیرزنان از خانم معتمد اریا و سایرین بیش از تمامی هنرمندهای مرد شده اخیرا ،اینانند ستارگان هنر در ظلمتی که جادویی ارزجمند شده
  5
  34
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  و توجه شدید شما هم به حجاب ننگین ناشی‌ از بیماری جنسی‌ اجداد عربتان از ۱۴۰۰ سال پیش است-این شما هستید که قادر به کنترل احساس کثیف خود نیستید و به زنان بدبخت بند می‌کنید-مرگ بر دینتان و عنقلاب کثیف ۱۳۵۷
  12
  41
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  جناب، شما قراره که کارهای وزارت ارشاد رو انجام بدین. نه که هر روز جوک تعریف کنین برای خنده مردم!
  5
  27
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  aarian - تهران، ایران
  خیلی‌ جالبه که این کمبود عاطفی شما رو اینقدر اذیت میکنه آقایون جمهوری اسلامی! زن ایرانی‌ کمبود عاطفیش به خودش مربوطه نه به شما. دست بردارید از آزار زنان که آخرش همین زنها کار دستتون میدن.
  5
  23
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۴
  Berdia-Iran - قم ، ایران
  اولا لطف کنید اول جلو اون دخترهای فلسطینی را بگیرید که لخت پا پتی تو دیسکو تکهای غزه ول میپرند پس چرا جلو اونها را که ملیاردها دلار براشون پول خرج میکنند،نمیگیرند ولی فقط و فقط دخالت تو زندگی و شخصی مردم میکنند،،بعدش اخه به شما چه ربط داره طرف میخواد چطور لباس بپوشه ۳۷ ساله دراید تو زندکی مردم بدبخترایران سرک می کشید
  5
  22
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک

  [::Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا::]. صلیبی؛ حسنی به مکتب نمیرفت،وقتی میرفت جمعه میرفت! تو اومدی که مثلأ مزه بپرونی! پیامبر ص طبق کلام خداوند عمل میکردند. کنیز مؤنث هست و حلال. نه مثل شما جماعت که کلیساها رو کردین محله فساد و همجنس‌خونه که مرد با مرد و زن با زن میان و بجای عبادت؛ کارهای نامشروع میکنند.
  56
  15
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  fereshteh-wi - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  بدبخت شدن رفت
  18
  7
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  fereshteh-wi - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  وزیر ارشاد جان چرا عکسای با حجاب اینا رو نمی‌بینی ،عکسای شب احیا، عاشورا ،تاسوعا
  6
  17
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  CanIR1393 - کانادا، کانادا
  حجاب اجباری شدید ترین ضربرو به فرهنگ و کشورمون زده دوم دین اجباریه . الان اکثر دخترهای ایران مرض روانی گرفتند. الان پدرمادرهای برای اینکه دخترشون حجاب بزارند دست به همه کاری می زنند و اون ها رو زورکی به کلاس کنکور و غیره می فرستند. پسرهامون هم استعدادشون هدر می شه من تو کانادا کلی دختر ایرانی میشناسم که تو ایران به دلیل تبعیض خیلی راحت درس می خواندند ولی استعداد ندارند و اینجا نتونستند اصلا درس بخونند. البته بعضی هاشون چون پدر مادروش بهشون رسیدندو کلی پول خرج کردند تونستند مدرک بگیرندولی پسرهای ایرانی هم داخل کشور بد بخت هستند و هم خارج کشور. ما باید حجاب و دین اجباری رو برداریم اینطوری افراد نادان که شعور ندارند در جامعه بالا نخواهند رفت. کشورهای غربی هم اینطوری پیشرفت کردند.
  4
  19
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  mina minavand - هانور، آلمان
  وزارت ارشاد غلط کرد
  2
  20
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  amir1000000 - خراسان جنوبی، ایران
  جدای درست یا غلط بودن کار این هنرمندان که به خودشون مربوطه حالا ممکنه از نطر یک ایرانی غلط باشه و از نظر یکی دیگه درست ولی به هر حال شماها که ایرانی نیستید و حق اظهار نظر ندارید شماها یک مشت مهاجر خائن ضدایرانی هستید که حتی ضدیتتون رو با ایران و ایرانی توی کامنتهاتون هم مخفی نمی کنید و حتی تو کشوری که پناهنده شدید عارتون میاد بگید ایرانی هستید و ملیتتون رو مخفی می کنید پس ننگ بر شماها . حالم از امثال چنین...به هم میخوره که اکثرا هم بی سواد ند و در جهالت غوطه ور
  13
  17
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  اگه نمیدونی بدون که شیرزنان ایرانی تصمیم گرفتند که دقیقا با همین کاراشون باعث دق کردن تو و امثالهم شوند. این حکومت غاصب و منفور در این مدت 37 سال با توسل به اقسام فشار ها و حیل مختلف نتونسته هیچ غلطی بکنه و مطمئن باش کسی از هارت و پورت تو و اون رهبر چلاقت هم نمیترسه! پس خفه خون بگیر و وقتمونو خراب نکن! :o
  3
  26
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  [::amir1000000 - خراسان جنوبی، ایران::]. فیلم بازی نکن کسی‌ که به ملای صد پدر جنایتکار می‌تازد و انتقاد می‌کند ایرانی‌ نیست..تو که با پول خون ملت تغذیه شده و از اسلام و ملایش دفاع میکنی‌ ایرانی‌ هستی‌؟؟؟زرشک
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.