مردانی که شورت مامان‌دوز می‌پوشند از نظر جنسی سالم‌ترند

نتایج یک پژوهش مشترک که در گردهمایی سالیانه انجمن پزشکی تولید مثل امریکا ارائه شده نشان داده است مردانی که از زیرپوش راحت (نظیر آنچه در ایران به نام شورت مامان‌دوز شناخته می‌شود) استفاده می‌کنند از سلامت جنسی بیشتری برخوردارند. آنچه به عنوان سلامت جنسی به آن اشاره شده تعداد اسپرم‌های سالم در بیضه‌های مردان است.
 
از ابتدای دهه ۹۰ میلادی تحقیقات متعدد نشان داده بود که استفاده از لباس زیر تنگ برای مردان باعث کاهش قدرت اسپرم می‌شود و مردان را تا عدم توانایی جنسی پیش می‌برد. بعنوان مثال گروهی از پژوهشگران دانشگاه میلان در ایتالیا در گزارشی اعلام کرده بودند که پوشیدن شورت تنگ و شلوار جین چسبان باعث ناتوانایی جنسی مردان می‌شود و اثر آن‌ها شبیه به اثر مصرف الکل و استعمال دخانیات است.
 
علت ناتوانی جنسی مردان که در این گردهمایی به آن اشاره شده ناشی از شکنندگی رشته‌های DNA در اثر گرماست که کارآیی سلول‌های جنسی یا اسپرم‌ها را مخدوش می‌کند و این موضوعی‌ست که پیش‌تر هم درباره آن تحقیقات وسیعی صورت گرفته بود.
 
یکی از گزارش‌های قابل توجه در این زمینه را پژوهشگران آلمانی در سال ۲۰۰۷ منتشر کرده بودند که در آن به اثر گرما بر کیفیت اسپرم‌ها اشاره شده بود. گزارش نشان می‌داد کارگرانی که در محیط گرم کار می‌کنند یا بنابر مناسبت شغلی‌شان مجبورند لباس‌های ایمنی عایق بپوشند یا نظیر رانندگان تاکسی یا خودروهای سنگین برای مدت‌های طولانی در یک جا بنشینند به دلیل افزایش حرارت در ناحیه بیضه‌ها دچار کاهش کیفیت اسپرم می‌شوند. بی‌کیفیتی اسپرم‌ها می‌تواند تا مرحله ناتوانی جنسی نیز ادامه پیدا کند. این گزارش در حاشیه به موضوع استفاده مداوم از سونا و جکوزی داغ نیز به عنوان عوامل احتمالی تضعیف اسپرم اشاره کرده بود.
 
پژوهشگران دانشگاه استنفورد و مرکز ملی بهداشت کودک و رشد انسان در امریکا که گزارش جدید را منتشر کرده‌اند به نوع زیرپوش بعنوان یکی از مهم‌ترین لوازم حفظ سلامت جنسی اشاره کرده‌اند. گزارش آن‌ها می‌گوید زیرپوشی که چسبان نباشد در طول شبانه‌روز امکان تبادل حرارتی برای اندام‌های جنسی مردان را فراهم و در نتیجه کیفیت اسپرم‌ها را حفظ می‌کند.   
 
نه تنها نوع لباس زیر مردان بزرگسال، بلکه از یک دهه پیش نوع پوشک اطفال پسر نیز بعنوان عامل اثرگذار بر توانایی جنسی آن‌ها در بزرگسالی مورد بررسی قرار گرفته بود. پژوهشگران بیمارستان دانشگاه پنسیلوانیا در گزارشی در مورد نوع پوشک‌های موجود در بازار از پوشک‌هایی که در بافت آن‌ها از پلاستیک استفاده شده بعنوان عامل ایجاد تله حرارت در دستگاه تناسلی کودکان نام برده بودند. در گزارش آن‌ها به افزایش چندباره حرارت به دلیل استفاده از پوشک پلاستیکی همراه با پتو برای گرم نگه داشتن اطفال و در نتیجه افت کیفیت سلول‌های جنسی آن‌ها در بزرگسالی اشاره شده است.  
 
در پژوهش تازه ۵۰۰ مرد در مدت یک سال تحت آزمایش قرار گرفتند و در پایان این دوره مشخص شد توانایی جنسی مردانی که از زیرپوش‌های موسوم به Boxer (که از نظر ظاهری شبیه به شورت‌های مامان‌دوز هستند) استفاده می‌کردند ۲۵ درصد بیش از مردانی بوده که زیرپوش‌های تنگ به تن داشته‌اند.
 
دو سال پیش پژوهشگران هلندی در گزارشی که نتایج آن در نشریه پزشکی اسکاتلند منتشر شده بود نشان دادند مردان اسکاتلندی که بطور سنتی دامن به پا می‌کنند از نظر جنسی قوی‌تر از مردان دیگر هستند زیرا امکان تبادل حرارتی میان اندام‌های جنسی آن‌ها با محیط به تولید اسپرم‌های باکیفیت می‌انجامد.
 
علاوه بر نوع زیرپوش پژوهشگران دانشگاه ایالتی نیویورک در گزارشی نشان داده بودند که از استفاده مداوم از لپ ‌تاپ روی زانو نیز به افت کیفیت اسپرم در مردان می‌انجامد.    
+57
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  کیوان م - تهران، ایران
  بشنو ولی‌ باور نکن ،تو عمرم شورت مامان دوز نپوشیدم.به این پژوهشگرای امریکای بگین بیان از من هم آزمایش بگیرن،بعد متوجه میشن.
  20
  31
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  baba bekheyal - اسپارت، ایران

  حالا چی‌، برم گی‌ بشم. ;)
  26
  5
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  بوزرجمهر - تهران، ایران

  پس واسه همینه که شیخکان از تظر زیرشکمی انقدر سالمند و انقدر زن میگیرن و توله پس میندازن چون اصلا این آخوندکان شورت نمیپوشن واسه خودش پاندول وار مثل آونگ ساعت تاب میخوره هم خنک میکنه هم ازذیاد طول پیدا میکنه :) اینم از نکاتیست که نوبل زیست فیزیکس رو باس ببره و افتخارش بهتره به سید بر حق علی خامنه ای برسه
  7
  43
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  .مسیح پسر مریم - تهران، ایران

  ببینیم به این جمله تعوجه کنید: "پوشیدن شورت تنگ و شلوار جین چسبان باعث ناتوانایی جنسی مردان می‌شود " مگه رائفی پور سه سال پیش همین جمله رو نگفته بود و خیلی ها تو همین سایت شروع به فحاشی و مسخره کردن وی کردن!! حالا کجا رفتین! سوراخ موش!
  42
  16
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  احتمالاً برادران عرزشی اسلامی هم اعتقاد دارند که کفار شورتای امروزی را برای کاهش قدرت زیر شکم مردان جهان اسلام دوختندو ساختند! فدای غاغا؟
  6
  23
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک

  همینکه خبر رو خوندم، رفتم بخرم. همشون فروش رفته بود.
  41
  13
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  دایره مینا - کراکف، لهستان
  البته باید اضافه کرد که اگر هم شورت مامان دوز هم میخرید باید از نوع نخ خالص و یا ابریشمی باشد و نوع نایلونی -و پلی استری -آن نیز کاملا به همین دلیل گرم نگاه داشتن بیضه ها مضر است و صد البته که همین شورت های-نخی و یا ابریشمی- به اصطلاح مامان دوز از شورت های معمولی کمی گرانتر است ! ناگفته نماند که در مورد کودکان هم همین صدق می کند یعنی به آنها پوشک از نوع نایلونی و یا پلی استری نپوشانید ! این قضیه را هم یادم هست که پروفسوری از کانادا چندین سال پیش -به همراه مضر دانستن شلوارهای لی و جین- [با توضیحات کامل و متقن ]مطرح کرد و برای بنده چیز جدیدی نبود !
  9
  10
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  دایره مینا - کراکف، لهستان
  در ضمن کامنت بوذرجمهر از خارج از ایران ! هم خنده دار بود !
  9
  10
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Cocoo - ونکوور، کانادا
  [::بوزرجمهر - تهران، ایران::]. دمتو ..خیلی‌ خندیدم.
  7
  5
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  بوزرجمهر - تهران، ایران
  [::Cocoo - تورنتو، کانادا::]. [::دایره مینا - پوزنان ، لهستان::]. چاکریم
  7
  10
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  srdash - تبریز، ایران
  فدای آقا-اودنسه،دانمارک. فاطی خانم به دردشمانمیخوره...مال شماروخرابترمیکنه ازماگفتن.
  6
  4
  ‌پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۴:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا
  [::فدای آقا - اودنسه، دانمارک::]. عزیزم شما دیگه کارت از این حرفها گذشته، ،،ان اثر خودشو رو شما گذاشته و تمام. شما باید یه فکر دیگه...
  6
  4
  ‌پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.