پرسپولیس برد، دربی جذاب شد

 پرسپولیس 2-ملوان صفر -داور: بیژن حیدری -کمک‌ها: محمد‌رضا منصوری و اسد حاج‌محمد -ورزشگاه آزادی تهران -تماشاگر: حدود 3 هزار نفر
توضیح فنی
نیمه اول، جنگ‌های فیزیکی حرف اول و آخر را می‌زد. ملوان با ترکیبی جدید وارد زمین شده بود تا در تمامی نقاط زمین بتواند صاحب برتری بدنی باشد. این تاکتیک جواب داد و سرخپوشان نتوانستند در نیمه اول، به اندازه کافی موقعیت‌سازی کنند. ملوانان نیز روی باز کردن فضای بین دو مدافع وسط پرسپولیس در زمان حمله برنامه‌ریزی کرده بودند که به خواسته‌شان نرسیدند زیرا مدافعان این تیم نسبت به گذشته، تمرکز بیشتری داشتند. در 15 دقیقه پایانی این نیمه، تعادل کامل را می‌شد در بازی دو تیم دید. پرسپولیس از نظر تصاحب توپ، شرایط بهتری داشت که باز هم موقعیت‌هایی به ‌دست آورد و به گل تبدیل نکرد اما در نیمه دوم، سرخپوشان سراپا حمله شدند. یک بازی ایده‌آل و زیبا از تیمی که ستاره ندارد ولی یک تاکتیک بسیار مفید برای رسیدن به گل را در پیش می‌گیرد. با این حال سرخپوشان برای ثبت گل اول، انتظار زیادی کشیدند. حداقل سه موقعیت فوق‌‌العاده از دست رفت و این برای برانکو آزار‌دهنده است که تیمش این قدر سخت گل می‌زند.
اولین تعویض برانکو شکل گرفت و سرخپوشان بلافاصله با بازیکن تعویضی به یک گل زیبا رسیدند. ملوانان جلو کشیدند و در خط دفاع دچار اشتباه شدند تا جری بنتسون یکی از بهترین‌های زمین، گل دوم را به ‌ثمر برساند. پس از این گل، بازی شرایط دیگری را پیدا کرد. پرسپولیس که عملکرد تاکتیکی قابل توجهی در این نیمه داشت، خیلی زود دریافت که باید برای مقابله با ارسال‌های مستقیم ملوان، دفاع پرتراکم را در یک سوم زمین داشته باشد. کیفیت کار در دقایق پایانی پایین آمد و شاهد پاس‌های بلند ملوانان و استفاده از اوت‌های دستی توسط بازیکنان این تیم بودیم. بازی دوباره به جنگ‌های فیزیکی و زورآزمایی بدنی کشید اما دفاع پرسپولیس باز نشد و البته ملوانان نیز دیگر روی ضدحمله گلی دریافت نکردند تا در روزی که پرسپولیس تماشاگر زیادی نداشت، بتواند سه امتیاز جذاب قبل از دربی را به ‌دست ‌آورد.
نحوه به‌ثمر رسیدن گل‌ها
دقیقه 67: ارسال رامین رضاییان با دفع مدافع ملوان همراه شد تا در ادامه، فرشاد احمدزاده با یک ضربه قیچی برگردان زیبا، توپ را به محوطه شش قدم نزدیک کند. علیپور بلافاصله و با یک ضربه بیرون پا، توپ را به کنج دروازه حریف فرستاد.
دقیقه 75: احمد آهی مدافع میانی ملوان در ارسال پاس طولی ناکام ماند تا بنتسون پس از کنترل توپ، با دروازه‌بان تیم مقابل در موقعیت تک‌به‌تک قرار بگیرد. این مهاجم با یک بغل پای حرفه‌ای، توپ را برای دومین بار به کنج دروازه ملوان دوخت.
اتفاقات ویژه
به قسمتی که تعداد تماشاگران این بازی را نوشته‌ایم نگاه نکنید چون ممکن است به عنوان «پرسپولیس‌؛ پرتماشاگرترین تیم قاره آسیا» مشکوک شوید!

برانکو همچنان سیاه‌پوش از دست دادن کاپیتان تیمش، هادی نوروزی است اما چون پیراهن سیاه او همرنگ پیراهن بازیکنان پرسپولیس بود، مجبور شد کاوری سبزرنگ را به تن کند.
بازیکنان پرسپولیس
سوشا مکانی (2‌)،محسن بنگر (‌2)،لوکا ماریچ (‌5/2)،رامین رضاییان (5/3‌)،محمد انصاری (‌3)،احمد نوراللهی (‌5/3)،کمال کامیابی‌نیا (3‌)،فرشاد احمدزاده (4‌) ،85- میلاد کمندانی،امید عالیشاه (‌3)) ،66- علی علیپور (3)،رضا خالقی‌فر (2)) ،54- محسن مسلمان (5/2)،جری بنتسون (5/3)،سرمربی: برانکو ایوانکوویچ
بازیکنان ملوان
سرگئی پاشنکو (3)،عزت‌ا... پورقاز (2)،77- رضا درویشی (5/0) ،احمد آهی (1)،محمدحسین کنعانی‌زادگان (5/2)،حسین ماهینی (2)،عزیز معبودی (5/2) ،پژمان نوری (2)،مازیار زارع (5/2)،صادق محرمی (1)،21- محمد نزهتی (1)،74- جلال رافخایی(1)،محمد آبشک (5/1)،فرزاد حاتمی (5/1) ،سرمربی: حمید استیلی
+21
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  پرسپولیس چه اول باشه چه اخر زیبا و هجومی بازی میکنه،،اما جالب بود که بازی‌های کیسه در تهران با اینکه در صدر جدول هستن زورکی به 200 نفر می‌رسید اما پرسپولیس که در رده 14هم بوده! حد اقل بیش از ده 20 برابر کیسه‌ها بودن البته ارتش سرخ هفته به هفته و پله به پله بالا میاد بر عکس اس‌ دق دلال که با مخ سقوط میکنه به پایین،روز جمعه دربی هستو روز استقلال کشون و پوز پرویز مو قشنگ را مرتب زدن :) ،،اگر داور سرمون را نبره کاری می‌کنیم که کلاه گیس پرویز خان که شوره هم زده رو سرش سیخ سیخ بشه،،آخ جون که چه شود جمعه و دربی کیسه سوراخ کن :
  12
  19
  ‌سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.