بی‌گناهی پزشک جراح در قتل پسر کوچکش

روزنامه ایران : یک پزشک جراح که در ماجرای مرگ مرموز پسر سه ساله‌اش تحت تعقیب قضایی بود در دادگاه عمومی جزایی تهران بی‌گناه شناخته شد.

این در حالی بود که مادر پارسا کوچولو اصرار داشت این مرد پسرشان را به قتل رسانده است.
یازدهم آذرماه سال 92 ماجرای سقوط پارسا 3 ساله از طبقه چهارم خانه شان به پلیس مخابره شد.  با اعلام این خبر بلافاصله مأموران پلیس همراه تیم جنایی خود را به محل حادثه در خیابان ستارخان رساندند.  همزمان با این حادثه امدادگران اورژانس با حضور در محل و معاینه پسر سه ساله مرگ وی را تأیید کردند.  بدین ترتیب کارآگاهان رسیدگی به این پرونده را در دستور کار خود قرار دادند. پلیس در نخستین اقدام به تحقیق از شاهدان ماجرا پرداخت.

در بررسی‌های تخصصی پلیس مشخص شد در زمان حادثه پارسا با پدرش در خانه تنها بودند بنابراین پدر پارسا که یک پزشک جراح عمومی است تحت بازجویی‌های فنی قرار گرفت.   پزشک جوان در مراحل بازجویی مدعی شد پسرش در حال بازی و شیطنت‌های کودکانه بوده و یک لحظه در غفلت وی به بالکن رفته و این سقوط هولناک رخ داده است.

برخلاف ادعای «ناصر»، مادر پارسا به دادسرا مراجعه و از همسرش به جرم قتل پسر 3 ساله‌اش شکایت کرد. زن جوان به بازپرس پرونده گفت: مدتی بود رفتارهای شوهرم تغییر کرده بود. او دیگر به فکر زندگی و فرزندمان نبود. بی‌تفاوتی‌های وی آزارم می‌داد به همین دلیل سعی کردم دلیل تغییر رفتارش را بیابم. در حالی که سعی می‌کردم به خاطر آینده پارسا زندگی‌ام را از نابودی نجات دهم به رد پای زنی رسیدم که همسرم به وی وعده ازدواج داده بود. مشکلات و اختلافات ما به حدی بالا بود که ناصر مرا از خانه بیرون انداخت. حدود 12 روز بود که در خانه پدرم بودم تا اینکه خبر مرگ پسرم را شنیدم. ناصر با قتل پارسا می‌خواست مرا طلاق داده و براحتی با زن دیگری زندگی کند. بازپرس جنایی تهران پس از شنیدن ادعای مادر پارسا کوچولو تا انجام مراحل بازپرسی، پدر پارسا را با قرار وثیقه آزاد کرد. این در حالی بود که 10 آذرماه سال گذشته ضامن ناصر - متهم به قتل - سند خود را از دادسرا پس گرفت و بازپرس سپیدنامه وی را برای انجام بقیه مراحل دادرسی احضار کرد.

هنگامی که ناصر در شعبه 10 دادسرای امور جنایی در برابر بازپرس سپیدنامه قرار گرفت، ادعا کرد: روز حادثه با دیدن رفتار ناشایست پارسا و سخنان نادرست او ناراحت شدم و برای تنبیه کردن وی، او را داخل یکی از اتاق‌ها زندانی کردم که متوجه اشتباهش شود اما او به بالکن رفته و از آنجا سقوط کرده است.  با ادعاهای متفاوت این زوج پرونده برای رسیدگی به شعبه 1142 دادگاه جزایی عمومی مجتمع قضایی بعثت تهران ارسال شد.  19اردیبهشت سال‌جاری قاضی پرونده در خصوص اتهام پزشک جراح در قتل شبه عمد پارسا کوچولو و شکایت مادر پارسا رأی دادگاه را صادر کرد.

در این حکم اعلام شد چون همسر متهم خود خانه مشترک را رها کرده و در محل دیگری زندگی می‌کرد و پارسا کوچولو نیز بر اثر حادثه از بالکن به پایین سقوط کرده است بنابراین با توجه به محتویات پرونده برای دادگاه محرز نیست که متهم با سوءنیت پارسا را در جایی رها کرده باشد حالا چه کسی در خانه بوده یا نبوده باشد و در واقع پسرک در خانه پدری‌اش دچار حادثه شده است. با توجه به دفاعیات متهم در جلسه دادرسی و استناد به ماده 177 قانون دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور کیفری و اصل 137 قانون اساسی حکم بر برائت متهم صادر می‌شود.

این حکم با اعتراض مادر پارسا کوچولو در شعبه 23 دادگاه تجدید نظر استان تهران تحت بررسی قرار گرفت و قاضی حسینعلی منصوری رئیس شعبه همراه مستشار دادگاه روز 23 شهریور سال‌جاری پزشک جراح عمومی را در پرونده مرگ پسرک 3 ساله‌اش بی‌گناه شناخت.
ناصر به خبرنگار ایران گفت: من وقتی عزادار بودم با اتهام قتل پسرم روبه‌رو شدم و در این مدت چه زمانی که بازداشت بودم و چه زمانی که با سپردن وثیقه آزاد بودم از لحاظ روحی و روانی لطمات زیادی به من وارد شد و این روزهای سخت را هرگز فراموش نخواهم کرد.
+37
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  aarian - تهران، ایران

  با عرض معذرت از خوندن این خبر میشود فهمید که این پدر مسئولیت نگهداری از فرزند را نداشته آخه بچه سه ساله رو زندانی میکنند حالا هرچی‌ هم گفته یا هر کاری هم کرده؟ بماند که اگر هم ثابت میشد که کشته باز قصاص نمی‌شد. حیف و صد حیف از عمر اون کودک که حروم شد. آرزوی صبر برای اون مادر دل‌سوخته.
  7
  40
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  حالا اگه برعکس این قضیه اتفاق افتاده بود صد در صد مادر حکم اعدام می گرفت. این همون مصداق ارزش زن در دین کشکی هست که 1400 پیش با الهامات یه ادم خیالی به اسم وحی به خورد جماعت نادان داده شد.
  6
  39
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  majidmad - تهران، ایران
  آقا یا خانم aarian - تهران، ایران. یه پدر ،بچه اش رو نباید تنبیه کنه ؟ مگه گرفته کتکش زده ؟!! حرف زشت زده ، کار بد کرده بهش گفته برو تو اتاقت !! کدوم پدری واسه ازدواج با یه زن دیگه بچه اش رو می کشه !!!! کلا تو ایران یه جو ضد مرد افتاده...هرکی از خانم ها طرفداری کنه روشن فکره و هر کی نکنه امل و متحجر !!. به هر دلیلی ، یه دعوای زن و شوهری داشتن. اون خانم ول کرده رفته خونه باباش ! اصلا به هر دلیلی می خواستن طلاق بگیرن..اخلاقشون به هم نمی خورده ...و این اتفاق افتاده ! حالا این افکار مالیخویایی چیه که پدر چه سه سالش رو کشته !!!. مسلما شما نه پدری و نه شیرینی یکه بچه سه ساله رو درک می کنی !!!. خدا هم به پدر و هم به مادر این بچه صبر بده...واقعا تحمل این درد غیر ممکنه !
  24
  16
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Liberte - تهران، ایران
  پزشک بی رحم ،درسته که ثابت کردنش سخته اما چرا پسرتو کشتی؟ رستم که اشتباهی پسرش سهراب رو کشت ولی تو در راه هوس. بدو گفت ار ایدون که رستم تویی . بکشتی خیره مرا از بد خویی. ز هر گونه ای بودمت رهنمای . نجنبید یک ذره مهرت ز جای
  4
  7
  ‌چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  simairani - کاشان، ایران
  بی‌گناهی؟! پدر گرام حداقل ۶ واحد روانشناسی‌ کودک داشتی، کی‌ می‌خواستی از علمت استفاده کنی‌ ؟ بچه ۳ ساله رو فرستادی تو اتاقی‌ که نمیدونی‌ امکان داره از پنجره پرت شه؟ بچه وقتی‌ همسن من و تو شد دیگه احتیاجی به توجه نداره ، الان نیاز داشته که کوتاهی کردی. میخواهی‌ همه باور کنند عمدی نبوده؟
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Berdia-Iran - قم، ایران
  واقعا در ایران مقصر اصلی را همیشه زن میدانند،اگر در اروپا این اتفاق رخ میداد در هر صورت مقصر پدر بود،من خودم اینحازدرس حقوق میخوانم چون این پدر چگونگی تربیت فرزند را نداشته و باید چک میکرد پنجره باز است ولی در ایران قانونی نیست یه مشت بی سوادحالا اگه زنه این کار را می کرد دهنش را سیمان میکرد
  0
  1
  جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.