تهدید فرزند دوم برای ساکت کردن مادر دانشجوی زندانی

تقاطع: مادر امین انواری، دانشجوی ۲۱ ساله‌ای که از روز ۱۲ مهرماه در بند ۲-الف اطلاعات سپاه پاسداران در زندان اوین زندانی است می‌گوید که ماموران این نهاد امنیتی برای اعمال فشار بر وی، به سراغ فرزند دومش رفته‌ و او را تهدید کرده‌اند.
 
فرح بخشی در گفتگو با وب‌سایت “کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران” گفته: «روز چهارشنبه ماموران سپاه پسر دومم، آرمین را که ۱۷ سالش است و پیش‌دانشگاهی می‌رود، جلوی مدرسه به زور سوار ماشین کرده‌اند، به او کارت شناسایی‌شان را نشان داده‌اند و گفته‌اند اگر مادرت را خاموش نکنی برایت گران تمام می‌شود و همه‌تان را اذیت می‌کنیم. گفته‌اند مادرت را ساکت کن وگرنه ما محل کار پدرت را می‌دانیم، مدرسه تو را و خانه‌تان را، هر کاری بخواهیم می‌توانیم انجام دهیم. این دومین بار است که ماموران سپاه، آرمین را تهدید می‌کنند. اولین بار چند ساعت پس از این بود که امین را دستگیر کردند. به او گفته بودند که امین باید بداند ما نشانی‌های شما را داریم و می‌توانیم هر لحظه هر کاری بخواهیم بکنیم.»
 
خانم بخشی با تاکید بر این‌که خانواده‌اش «تامین جانی» ندارند، اضافه کرده: «هر اتفاقی برای دو فرزندم، خودم و همسرم بیفتد مسوولش سپاه است. این‌ها ما را تهدید می‌کنند که من اعتراض نکنم، مصاحبه نکنم. بچه‌ام را آزاد کنید تا ساکت شوم. چاره‌ای ندارم جز مصاحبه و اعتراض. من حتی نمی‌دانم اتهام بچه‌ام چیست. مطمئن هستم با تهدید و اذیت ما، امین را در داخل زندان تحت فشار قرار می‌دهند که راضی به اعتراف اجباری شود. من مطمئنم دارند از طریق فشار بر ما از او اعتراف دروغین می‌گیرند.»
 
او در ادامه به دیدار روز گذشته‌اش با بازپرس مستقر در زندان اوین اشاره کرده می‌گوید: «بازپرس به من گفت که بهت اجازه ملاقات می‌دهم اما باید تعهد بدهید که دیگر مصاحبه و تجمع نمی‌کنید. گفتم شما هم تعهد می‌دهید که بچه‌ام را آزاد کنید؟ گفت خیر. گفتم پس من هم ادامه می‌دهم. بعد بازپرس با فریاد من را از اتاقش بیرون کرد. یک‌بار پیش از این بازپرس گفته بود اگر مصاحبه نکنم وقت ملاقات می‌دهد من هم سکوت کردم اما در طی ده روز نه تنها ملاقاتی داده نشد بلکه پسرم حتی تماسی هم نگرفت. من نگران بودم، باید کاری می‌کردم، چه کاری جز اعتراض و مصاحبه مانده است برایم؟»
 
وی آخرین تماس تلفنی فرزندش از زندان را نیز این‌گونه شرح می‌دهد: «بعد از ده روز سکوت، در تجمع اعتراضی خانواده‌های زندانیان در روز ۲۷ مهرماه شرکت کردم،‌‌ همان روز وقتی من در تجمع بودم، امین به خانه زنگ زده و با پدرش صحبت کرده و گفته حالش خوب است و مشکلی ندارد. بعد هم سراغ من را گرفته و گفته به مادرم بگویید که با رسانه‌ها مصاحبه نکند چون پرونده من با مشکل مواجه می‌شود. دارند بچه من را تهدید و اذیت می‌کنند و ما را وادار به سکوت.»
 
امین انواری دانشجوی ترم هفت مهندسی کامپیوتر-نرم‌افزار دانشگاه امیرکبیر تهران است. او پیش از بازداشت اخیرش، در تیرماه امسال از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی احمدزاده به اتهامات “تبلیغ علیه نظام،” “توهین به رهبری” و “توهین به محمدتقی مصباح یزدی” مجموعا به دو سال و نیم حبس تعلیق‌شده به مدت ۵ سال محکوم شده بود.
+148
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  metti - تهران، ایران

  مملکت امام زمان همینه همینه. این است عدل علوی این است ام القری جهان اسلام پر از کثافت و بیشرفی و بی صفتی از شیطان پست تر و بیشرف ترن اقایون سربزانه گمنام .... که شما سربازش باشید
  0
  37
  یکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  simairani - کاشان، ایران

  این ترفندِ جدیدی نیست، همینطوری هم از پدر " امیر جوادی فر" رضایت گرفتند نه اینکه یکهو متوجه شد مرتضوی بیگناهِ .
  2
  33
  یکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  نام خانوادگی - فرانکفورت، آلمان

  گاهی‌ وقتا به وجود خودا و عدالتش شک می‌کنم، آخه ظلم و ستم تا کی‌؟
  2
  25
  یکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  لعنت بر سلطانعلی گدای شیره‌‌ای مفنگی که خوب و قشنگ دین رحمت و سعادت اسلام عربی‌ عرعری را اجرا میکنه،،اسلام ناب محمدی تازی سوسمارخور از این بهتر نمیشه صد‌ها بار دیدم پدر مادر برادر را جای دیگر اعضا خانواده به زندان و شکنجه بردن
  2
  13
  یکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  siamak72 - لندن، انگلستان
  دیگه تحمل مردم از یه سری مفت خور سپاهی خودسر به سر اومده ،همین روزهاست که اینها سیلی‌ سخت از ملت بخورند
  1
  5
  دوشنبه ۴ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.